Nový týden na trzích: Co předvede ECB po summitu EU?
|

Nový týden na trzích: Co předvede ECB po summitu EU?

Závěr uplynulého týdne byl ve znamení nového optimismu, který vyvolaly informace ze summitu EU v Bruselu. V novém týdnu bude zásadní sledovat zasedání ECB, která může hýbat se sazbami, případně oznámit nějakou jinou formu podpory ekonomiky a bankovního sektoru. Ve Spojených státech (i v Evropě) budou investoři sledovat především indexy nákupních manažerů v průmyslu a službách, a také data z amerického trhu práce. Výhled na nový týden nabízí makléř z brokerjetu České spořitelny Patrik Komárek.

Americká ekonomika Nezaměstnanost ECB

Ve čtvrtek a v pátek bude kvůli státním svátkům zavřená burza v Praze, již ve středu pak oslaví Den nezávislosti investoři volným dnem ve Spojených státech.

Risk on! Chuť riskovat je zpátky, tvrdí Štěpán Pírko
Jaké závěry si má udělat drobný investor ze summitu EU? Kdy se zastaví propad cen ropy? A jak má vypadat ideální "prázdninové portfolio"? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídal v pořadu Tržiště na Rádiu Česko Štěpán Pírko, hlavní portfoliomanažer makléřské společnosti Colosseum.

Španělsko a Itálie si vydupaly na summitu odkupy dluhopisů bez zásadních podmínek
Lídři eurozóny se v pátek nad ránem po půlnočním setkání představitelů zemí platících eurem v Bruselu dohodli na opatřeních, která by měla uklidnit trh s dluhopisy, když především ty španělské a italské v posledních týdnech svými výnosy strašily většinu Evropy. Dohodli se také na vytvoření dohledového orgánu nad bankami v eurozóně, což by měl být první krok k diskutované bankovní unii.