Pomoc pro španělské banky: Již v sobotu, tvrdí zdroj
|

Pomoc pro španělské banky: Již v sobotu, tvrdí zdroj

Španělsko prý požádá Evropskou unii o pomoc pro své banky. Tvrdí to agentura Reuters s odvoláním na nejmenované zdroje. Španělská vláda zprávu nepotvrdila. O víkendu ale může být hodně živo - o půjčku by podle Reuters měli Španělé zažádat již tuto sobotu.

Eurozóna Španělsko PIIGS Rating Dluhová krize

Oznámení by měla zkraje víkendu předcházet telekonference ministrů financí zemí eurozóny. Zdroje Reuters nemluví o konkrétní výši pomoci, Španělé i řada analytiků ovšem v posledních týdnech mluvili o částkách mezi 30 a 100 miliardami eur.

Podle Reuters je dohodu nutné uzavřít ještě před řeckými parlamentními volbami 17. června. Případný odchod Řecka z eurozóny by vyvolal turbulence, na které se "větší evropský problém", tedy Španělsko, musí připravit.

Malá řecká násobilka: Týden do evropského armagedonu
Blížící se řecké volby mohou odstartovat krizi postlehmanovských parametrů. Na…

Záchrana bank ve Španělsku bude zásadní, pokud Řecko odejde od eura
Do popředí záchranných prací v eurozóně se dostávají banky. Jádro problému není…

Euro dnes po včerejším oživení znovu oslabuje vůči dolaru. Vedle posledních zpráv o pomoci tamním bankám je cítit i vliv 3stupňového snížení španělského ratingu agenturou Fitch s negativním výhledem. I Fitch přitom ve své zprávě předpokládá nutnost 100 miliard eur pro španělský bankovní sektor.

EURUSD

Omyl: Jako první opustí eurozónu Španělsko, ne Řecko! 6 důvodů
K ustáleným výrazům evropského slangu se po Grexitu (odchodu Řecka z eurozóny)…