Tomáš Michálek: Držte hodně hotovosti a chraňte si své dosavadní pozice
|

Tomáš Michálek: Držte hodně hotovosti a chraňte si své dosavadní pozice

Akciové trhy zakončily týden v černých číslech. Je tento růst udržitelný, nebo jen spekulanti na pokles uzavírali své pozice? A jak velké nebezpečí představuje pro investory Španělsko? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídal v pořadu Tržiště na Rádiu Česko investiční bankéř Tomáš Michálek, který dal k dobru i své tipy, do čeho investovat v období vrcholící dluhové krize.

ETF Řecko Španělsko George Soros PIIGS Dluhová krize Telefónica Short selling

Podcast rozhovoru s Tomášem Michálkem si můžete také pustit ZDE.

Clinton: Evropa má 30 až 50 dní na to, aby dala věci do pořádku
Bývalý americký prezident Bill Clinton považuje situaci v Evropě za kritickou. Evropští lídři mají podle něj třicet až padesát dní na to, aby krizi zvládli. Samotná úsporná opatření podle něj nejsou správnou cestou. Bill Clinton se tak zařadil k dalším významným osobnostem, kteří dávají Evropě jen pár měsíců na to, aby odvrátila finanční kolaps. Podobný časový rámec na řešení krize zmínil ve svém sledovaném pátečním projevu světoznámý investor George Soros.

Omyl: Jako první opustí eurozónu Španělsko, ne Řecko! 6 důvodů
K ustáleným výrazům evropského slangu se po Grexitu (odchodu Řecka z eurozóny) přidává další – Spexit, ke kterému dojde možná ještě dříve než v případě Řecka. Proč? Lze najít nejméně šest pádných důvodů.

Zdroj: Rádio Česko