Martin Krajhanzl (ČS): Tyto sektory překvapí v rámci americké výsledkové sezóny
|

Martin Krajhanzl (ČS): Tyto sektory překvapí v rámci americké výsledkové sezóny

JPMorgan již oznámila během čtvrtletí ztrátu z hedgingu, pokud by ovšem nebyla navýšena, mohlo by dojít k obnovení zpětných odkupů. U Wells Fargo se čekají tradičně poměrně dobré výsledky. Celkově bude americké výsledkové sezóně dominovat vliv silnějšího dolaru, tvrdí Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny. Nabízí i konkrétní tipy na sektory a firmy, které by mohly svými výsledky příjemně překvapit.

Americká ekonomika Americký dolar Světové akcie Výsledková sezóna

Pomalu s tím výsledkovým optimismem: Růst zisků amerických firem o 3 % táhne pár firem
Výsledky za druhé čtvrtletí budou ve Spojených státech investory zklamou. Předpokládá to výsledkový analytik společnosti FactSet John Butters. Podle něj vzrostou zisky společností z indexu S&P 500 o 3 %, což je nejméně za uplynulé 3 roky. Navíc většinu tohoto růstu bude mít na svědomí jediná společnost - Bank of America.

Výsledková sezóna: Firmy zůstávají vlivem globální nejistoty ve svých odhadech konzervativní
Příští týden výsledkovou sezónu tradičně odstartuje hliníkárenský gigant Alcoa. Investoři a analytici již netrpělivě očekávají, jaké výsledky jim nachystají nejvýznamnější americké společnosti. Globální makroekonomické podmínky zůstávají nadále nejisté a oživení americké ekonomiky je křehké.