Je teď nejlepší čas na investice do Evropy?
|

Je teď nejlepší čas na investice do Evropy?

Evropu obchází strašidlo dluhové krize, ekonomika je v recesi. Jeden známý investor ovšem kdysi řekl, že je nejlepší čas investovat právě v době, kdy "v ulicích teče krev". Stalo se z toho jedno z nejcitovanějších "pravidel". Šéf KKR Asset Management Europe Bill Sonneborn se stále řadí k medvědům, ovšem během několika měsíců předpokládá posun nálady býčím směrem. Tahouny růstu budou firmy se zákazníky mimo Evropu, především na mladých trzích. Myslete globálně, investujte lokálně!

Emerging Markets Eurozóna Evropa Světové akcie Investování Dluhová krize

Mark Mobius: Evropa není v krizi a Čína nepřistává. Dlouhodobý investor by měl věřit mladým trhům a komoditám
Mark Mobius, výkonný ředitel Templeton Emerging Markets Group, nepovažuje ani ty nejpesimističtější odhady ekonomického růstu Číny (+6 %) za přistání, Čína podle něj pokračuje v letu. I proto doporučuje nakupovat akcie na mladých trzích, kromě Číny například v Rusku, Thajsku nebo Turecku, a především pak na takzvaných frontier markets v Africe. Evropskou situaci pak nenazývá krizí, nejde podle něj o situaci vážnou jako kolaps Lehman Brothers.

Jaké bude druhé pololetí 2012 na trzích?
Investiční firmy publikují pololetní reporty, v nichž hodnotí uplynulých šest měsíců na trzích a představují výhled na zbytek roku 2012. Na co by měli investoři připravit svá portfolia?

Zdroj: Bloomberg