Výsledky KIT digital aneb akcie, vítej pod 60 korunami
|

Výsledky KIT digital aneb akcie, vítej pod 60 korunami

Společnost KIT digital ve druhém čtvrtletí zvýšila tržby na 51,1 milionu USD (před rokem 45 milionů USD). Očekáváno bylo nad 60 milionů, reakce akcie v USA v after-marketu byla proto logická (okolo -5 %). Provozní ztráta se prohloubila na 18,2 milionu USD, obsahuje v sobě ovšem náklady špatného dluhu za 6,5 milionu USD a právní výdaje okolo 3,8 milionu USD. Výsledky KIT digital a její výhledy komentuje makléř brokerjetu ČS Aleš Jandejsek.

Akcie ČR KIT digital Výsledková sezóna

Celková ztráta společnosti ve druhém čtvrtletí 2012 byla 102,6 milionu USD (1,99 USD na akcii). To ovšem zahrnuje i odpis goodwillu, vlivy změn ve firmě a fúze a akvizice za zhruba 56 milionů USD. Očištěná ztráta proto byla 36 centů na akcii, když se čekalo 37 centů.

Petr Hlinomaz: Vítězové a poražení na pražské burze pro druhé pololetí
Výsledková sezóna na pražské burze do svých sítí již ulovila většinu velkých ryb, zbývají pouze NWR a Philip Morris ČR. Zajímavé budou ovšem jistě i výsledky ostatních společností. Které faktory ovlivňují probíhající výsledkovou sezónu a které události budou klíčové pro dění na pražské burze v druhé polovině roku? Na možné vítěze a poražené ukázal Petr Hlinomaz, analytik ze společnosti BH Securities.