Euro na 8týdenním maximu, euforie vrcholí, Bernanke ale náladu trochu zchladil
|

Euro na 8týdenním maximu, euforie vrcholí, Bernanke ale náladu trochu zchladil

Měnový pár EURUSD se poprvé od začátku července vyhoupl nad 1,26. Dobrá nálada v Evropě před setkáním centrálních bankéřů v Jackson Hole vrcholí, akcie jsou také v plusu a celoevropský index DJ Stoxx 600 Europe pravděpodobně posílí již třetí měsíc po sobě. Projev Bena Bernankeho vrátil euro nakrátko pod 1,26 dolaru, ale dolar začal brzy znovu ztrácet.

EUR/USD Centrální banky Euro
EURUSD po projevu Bena Bernankeho

Ben Bernanke v Jackson Hole mimo jiné prohlásil, že je Fed připraven znovu nakupovat aktiva (QE3), ovšem neřekl nic konkrétního. To bylo pro trhy zklamáním.

Kvantitativní uvolňování podle něj napomohlo oživení akciového trhu a srazilo dolů výnosy amerických bondů, může ale narušovat standardní tržní fungování. Rizika jsou ovšem zvládnutelná.

Hlavními riziky jsou podle šéfa americké centrální banky realitní trh, situace v Evropě a blížící se fiskální útes. Trh práce je stále pod tlakem a vysoký počet nezaměstnaných významně dopadá na spotřebu domácností. 7. září bude proto zásadní statistika z amerického trhu práce za srpen. Bernanke přislíbil podporu Fedu v prospěch růstu ekonomiky.

Dohled ECB nad evropskými bankami už v roce 2014?
Evropská centrální banka převezme dohled nad bankami v eurozóně od roku 2014.…

Ben Bernanke nemá ponětí, co se stane, až Fed pustí na trh biliony…
Bruce Krasting ve svém komentáři k událostem finančního světa na svém blogu…

Jak řešit volatilitu, když se blíží strašidelný konec roku a americký…
Zhruba rok poté, co byl agenturou S&P snížen Spojeným státům rating,…