Trader by měl studovat golf, nejen ho hrát
|

Trader by měl studovat golf, nejen ho hrát

Řada špičkových traderů pochopila, že může čerpat z poznatků z jiných odvětví, například ze sportu. Dobrým příkladem je golf, který hraje každý sám za sebe, vyžaduje trpělivost, trénink, oddanost hře a dobrou psychiku. Není možné tuto podobnost přeceňovat, ale několik příkladů podobné inspirace nabízíme i vám, ať s tradingem začínáte, nebo se jím snažíte živit už delší dobu.

Trading Psychologie Investování
Tiger Woods

"Golf může být nesnesitelný. Dobrou ránu čas od času trefí každý, ale jde o to opakovat dobré rány na každé jamce celý den. Říká se, že zatímco život je jen hra, golf je vážná věc. Ačkoli trh nejsou golfové greeny, tato hra nabízí řadu lekcí pro každého manažera," tvrdí Julius Rhodes v článku pro Ala-apa.org.

"Mentální příprava potřebná ke správnému golfovému švihu je podobná té, kterou vyžaduje správné řízení rizik, obchodování a vybírání zisků," píše se na finančním blogu Trade Ideas.

"Golf a trading mají mnoho společného. Můžete se naučit mnohé o jednom tím, že děláte to druhé," potvrzuje Michael Sedacca na serveru Miniyanville.

"Jako trader, který miluje svou práci, nemohu nevidět řadu podobností mezi obchodováním a dalšími oblastmi života. A sportoviště jsou místem, kde je to patrné možná nejlépe," neváhá si přisadit Jeff White, šéf serveru The Stock Bandit.

"Cílem tradingu je vydělat peníze, ne být perfektním traderem. Dobrou lekci celému světu dal v posledních letech Tiger Woods. Ukázal, k čemu může vést příliš nafouklé ego, pýcha, marnivost, sebestřednost a podobně," píše na svých stránkách Brian Lund.

"Golf je nádherná hra a jsem rád, že se jí můj syn začal věnovat. Možná jednou využije poznatky z této hry, když se bude chtít vydat do světa finančních trhů," uzavírá David Blair z blogu The Crosshairs Trader.

Inspirujte se mentálními strategiemi Michaela Phelpse, díky nimž ničí své soupeře
Většina z nás se už těší na olympijské hry v Londýně. Američany bude v plavání reprezentovat fenomenální Michael Phelps, který drží řadu rekordů a je nejúspěšnějším sportovcem v historii olympijských her s neuvěřitelnými šestnácti medailemi (z nichž bylo 14 zlatých). Co Phelpsovi pomáhá drtit soupeře? To prozradil jeho dlouholetý trenér Bob Browman.

Investiční desatero od legendy investování
John Clifton "Jack" Bogle se narodil 8. května 1929 a patří k legendám světa investic. Mimo jiné založil a dlouhá léta vedl společnost Vanguard Group. Napsal deset knih, a právě z poslední z nich - The Clash of the Cultures: Investment vs. Speculation - je deset rad, které Jack považuje za základ pro správná investiční rozhodnutí.

Zdroj: Thecrosshairstrader.com