Týden na trzích podle burzovních grafů: Americký trh práce přehlušil medvědí zděšení po zasedání ECB
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americký trh práce přehlušil medvědí zděšení po zasedání ECB

Index S&P 500 se pohybuje jako na houpačce – jednou je dole, jednou nahoře. Vše se odehrává zhruba v pětidenním intervalu. Na začátku července klesal šest dnů z hladiny 1 375. Pak následoval silný růst na novou vyšší cenu 1 380, aby znovu následovaly tři dny propadů. V pátek 27. Července index posílil na 1 386.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Během uplynulého týdne začal index S&P 500 korigovat předchozí růst a čekalo se na tiskovou konferenci Fedu (středa) a vystoupení prezidenta ECB Draghiho. Žádné překvapení se nekonalo, pokles začal nabírat na rychlosti, index se ve čtvrtek dostal na intradenní hodnotu 1 354,40 a přiblížil se ke spodní linii rostoucího kanálu. Páteční 2% růst situaci otočil a týden skončil na nové vyšší ceně 1 391.

Výhled zůstává býčí, cena pravděpodobně zůstane v rostoucím kanálu a zamíří k jeho horní linii. Support leží na spodní linii kanálu v oblasti 1 350 až 1 360 a rezistence na horní linii kanálu, tedy v pásmu 1 410 až 1 420. Případný pokles pod další support 1 330 poruší býčí nastavení na denním grafu.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Fed neoznámil v podstatě nic, centrální banky jsou daleko za vrcholem…
Pokud to bude potřeba, tedy pokud americká ekonomika bude dále zpomalovat, Fed…

Propadne se dnes euro pod 1,22 dolaru? ECB během pár týdnů připraví…
ECB ponechala základní úrokovou sazbu na minimu 0,75 %, depozitní sazbu pak…

Americká nezaměstnanost v červenci vzrostla na 8,3 %, ale nových míst…
Lidí bez práce je ve Spojených státech oficiálně znovu o něco víc, konkrétně 8…

VIX zažil zajímavý týden, zejména úterý a středu. V tyto dny byl index S&P 500 poměrně stabilní. Za vším byl zřejmě Draghi a čekání na jeho čtvrteční zprávu. Po jeho vystoupení index S&P 500 zrychlil pokles, ale VIX místo růstu také začal klesat. Prudký pokles na akciích se současnou zavírací cenou VIX na jeho denních minimech byl hodně neobvyklý.

Dokud VIX zůstane pod 21, prognóza je pro akcie pozitivní. Růst nad 21 znamená pro akciový trh negativní signál.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 zůstává v býčím postavení, které bude platit, dokud se udrží nad supportem 1 330. Pozitivní je, že se index stále pohybuje v rostoucím kanálu, kdy po korekcích vytváří nové vyšší ceny.

V případě poklesu a při zavírací ceně pod 1 330 se předpoklady pro další růst znegují a změní se na medvědí. K pátečnímu 2% růstu je nutné připomenout, že objem obchodů byl pouze průměrný. Support leží na spodní linii kanálu v oblasti 1 350 až 1 360 a rezistence na horní linii kanálu, tedy v pásmu 1 410 až 1 420.

Čas na akciové nákupy v Evropě: Silní přežijí
Měna, která se může každou chvílí zhroutit, kolabující bankovní systém,…

Americké akcie mají před sebou silnější pololetí, napovídá historie
Podobnost letošního vývoje amerických akcií s jinými roky prezidentských voleb…