Grafy, které děsí světové investory
|

Grafy, které děsí světové investory

Důvěra investorů v posledních letech utržila celou řadu šrámů. Uplynulé měsíce přinesly propad dosavadních pilířů světového ekonomického růstu.

Čína Index Ifo Světové akcie Indie

Německá podnikatelská důvěra klesá

Výhled německé ekonomiky se zhoršuje společně s postupem krize v eurozóně. Němečtí exportéři jsou pro evropské dovozce drazí a začínají to jasně cítit. Index nákupních manažerů je hluboko pod 50 body, index Ifo klesá několik měsíců v řadě.

Ifo - index podnikatelského klimatu v Německu

Indická ekonomika zpomaluje

Růst indického HDP se pohybuje okolo 5 %, což je na druhou nejlidnatější ekonomiku velice málo. Průmyslová výroba aktuálně dokonce meziročně klesá.

Indie - průmyslová výroba

Čínská ztracená dekáda

Akcie v hlavním čínském indexu se v uplynulých týdnech propadly na svá minima od podzimu 2008. Index Shanghai Composite je zhruba na stejné úrovni jako v roce 2001. Pokud si uvědomíme vysokou inflaci, která provázela v uplynulé dekádě čínský hospodářský zázrak, vycházejí z toho čínské akcie jako hodně špatná investice. Čínské firmy jasně cítí zpomalení globální ekonomiky.

Čínské akcie

Objem obchodů klesá

Výsledkem výše zmíněných a řady dalších faktorů je stále nižší objem obchodů s akciemi. Důvěra investorů je otřesena, velké fondy se stále drží konzervativních strategií, k nechuti drobných investorů sázet na akcie přispívají i nejasnosti spojené s vysokofrekvenčními obchody, které vedly k několika takzvaným "flash crashům".

Objem obchodů s akciemi z indexu S&P 500

George Soros: Německo musí buď podpořit růst, nebo odejít z eurozóny.…
Německo by mělo opustit měnovou unii, pokud není připraveno a ochotno…

Odpadkový indikátor bije na poplach: Americkou ekonomiku čeká strmý…
Ve Spojených státech se po železnici přepravuje 21 druhů nákladu, z nichž jeden…

Největší výzvy pro čínskou ekonomiku
Čínská průmyslová produkce rostla v srpnu nejnižším tempem za poslední tři roky…