Burza Praha: Na které akcie vsadit do konce roku 2012?
|

Burza Praha: Na které akcie vsadit do konce roku 2012?

Nabízíme část rozhovoru s makléřem z Fio banky Davidem Lamačem, který 10. září (před oznámením QE3) nabídl výhled do konce roku, mimo jiné i pro konkrétní tituly na pražské burze.

Světové akcie Akcie ČR

Nadcházející podzim bude dle mého názoru ve znamení vyšší volatility a (snad) i vyšších objemů na pražské burze. V návaznosti na nelepšící se či zhoršující se ekonomický výhled řady velkých ekonomik očekávám zahájení dalších podpůrných akcí ze strany vlád a centrálních bank (Čína, Fed, ECB) s krátkodobě pozitivním vlivem na akciové trhy.

Poznámka: Fed a Bank of Japan oznámily další programy kvantitativního uvolňování.

Současně předpokládám, že dojde k zásadnímu posunu při řešení evropské dluhové krize se snahou obnovení důvěryhodnosti v "projekt euro".

Poznámka: Schůzka Euroskupiny v Nikósii byla spíše fiaskem, nic konkrétního o chystané bankovní unii se nedohodlo, ale 12. září německý ústavní soud rozhodl o tom, že záchranný fond ESM není v rozporu s německou ústavou.

Při naplnění výše uvedeného scénáře očekávám u hlavních indexů zaznamenání nových letošních maxim (došlo k tomu například v USA - pozn. red.) a růst atraktivity cyklických titulů. Z pohledu investora na pražské burze by se do popředí zájmu mohly dostat po mnohaměsíčních poklesech akcie NWR, na vyšší úrovně by měly mířit i akcie Erste Group. Konzervativněji laděný investor by neměl přehlížet ani akcie společnosti Pegas Nonwovens při zajímavém růstovém příběhu a slušné dividendě – titul s ambicemi překonání víceletých maxim.

Vzhledem k omezeným možnostem pražské burzy však doporučuji investorům poohlédnout se i do zahraničí při široké nabídce akcií společností či instrumentů kopírující mimo jiné i vývoj alternativních aktiv – dluhopisů, komodit či měnových párů.

12. září 2012: Láme se evropská budoucnost?
Evropští politici by se měli více spojit ve snaze o vyřešení strukturálních…

10 akcií, které se nezblázní z QE3
Americký trh zažívá euforii jako zatím po každém ohlášení kvantitativního…

Erste Group: Růst ceny akcií v posledních dnech předběhl ekonomický…
Aktuální krátkodobá spekulace na pokles akcií Erste Group. Aktuální cena 465 Kč…

Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens
Zvýšená kolísavost na trzích vybízí k poohlédnutí se po takzvaných defenzivních…

CME: Čekání na stabilizaci trhu s reklamou (vyšší cílová cena a…
Díky emisi nových akcií v objemu 185 milionů USD a seniorních dluhopisů …