3 000 USD za unci zlata: Optimismus přímo od těžaře
|

3 000 USD za unci zlata: Optimismus přímo od těžaře

Vlády v největších světových ekonomikách jsou ve spolupráci s centrálními bankami připraveny podpořit ekonomiku obrovským množstvím peněz. V minulosti se kvůli obavám z inflace a kvůli chybějícím srozumitelným investičním alternativám cena zlata vyšvihla nad 1 900 USD za trojskou unci. Sean Boyd, ředitel společnosti Agnico-Eagle Mines, která se zabývá produkcí zlata, je proto ohledně ceny drahého kovu velice optimistický i v současnosti.

Komodity Inflace Zlato Centrální banky
Cena zlata

Velké ekonomiky v čele s tou čínskou jsou odhodlané odvrátit další ekonomické zpomalení. Americký Fed i Evropská centrální banka jsou také připraveny "zachránit" ekonomiky, jakmile to bude potřeba.

"Pokud dojde ke globální podpoře ekonomiky ze strany vlád a centrálních bank, cena zlata má potenciál růst ze současných zhruba 1 650 na 3 000 USD za trojskou unci," tvrdí Boyd. Přirovnává to k růstu ceny zlata ze 700 na 1 900 USD za unci v uplynulých letech.

Nalévání nových peněz do ekonomiky dříve nebo později vyvolá riziko vyšší inflace. Ke zlatu se pak přimkne řada především konzervativnějších investorů. Nabídka zlata je omezená, poptávka z centrálních bank v posledních letech naopak vysoká. Boyd mluví za "své" odvětví, ovšem jeho základní argumenty jsou správné a platné.

SWAG: Investiční řešení pro dekádu plnou natištěných peněz
SWAG - stříbro, víno, umění a zlato (silver, wine, art, gold) - alternativní…

10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný…
Inflace v cenách potravin, další kolo kvantitativního uvolňování a pokračující…

Zdroj: Kingworldnews.com