Investování v roce 2013: Akcie jen těžko najdou konkurenci
|

Investování v roce 2013: Akcie jen těžko najdou konkurenci

Přetrvá v letošním roce větší ochota investorů riskovat a bude rok 2013 znovu patřit akciím? A do čeho má smysl vkládat peníze ve 2. pilíři důchodové reformy? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídali v pořadu Tržiště na Rádiu Česko investiční bankéř Tomáš Michálek a Richard Stadler, analytik z ČSOB Asset Management.

Dividendy Penzijní reforma Evropské akcie Firemní dluhopisy

Podcast rozhovoru si můžete také pustit ZDE.

6 akcií na rok 2013
Co přinese letošní rok, lze jen stěží predikovat. Fiskální útes v USA je dočasně odsunut, ale dluhové problémy periferních ekonomik zůstávají černou můrou lídrů eurozóny. Rok 2013 by mohl být příznivý pro akcie, protože investoři budou prahnout po výnosu a budou opouštět dluhopisový trh, jemuž v "bezpečných" oblastech hrozí přehřátí.

Penzijní reforma: Článek pro 5 milionů čtenářů
Češi milují státem podporované produkty. Mám na mysli dva konkrétní, a to stavební spoření a penzijní připojištění se státním příspěvkem. Stavební spoření se v České republice nabízí od roku 1993 a penzijní připojištění od roku 1994. Stavební spoření již postupně snížilo roční státní podporu z 4 500 Kč na současné 2 000 Kč a prodloužilo dobu spoření z 5 na 6 let. Změnilo se i penzijní připojištění – staré smlouvy umožňovaly spořit pouze do 50 let. Historickým mezníkem pro "penzijko" se ale stal pátek 30. listopadu 2012.

Zdroj: Rádio Česko