Toto je 7 nejnebezpečnějších slov v investování
|

Toto je 7 nejnebezpečnějších slov v investování

"Musejí vědět něco, co já sám nevím." Magická formulka, která podle slavného newyorského profesora financí Aswatha Damodarana zaslepila mysl nejednoho jinak racionálně uvažujícího investora. Zapamatujte si těchto sedm slov a zakažte jim ovládnout váš mozek při ohodnocování akcií.

Psychologie Investování Fundamentální analýza

Když nás mozek neposlouchá

Vybraná akcie stojí 640 USD. Rozhodnete se udělat si vlastní fundamentální analýzu a určit správnou hodnotu této akcie. Po propočtení všech finančních ukazatelů skončíte na hodnotě 200 USD. Co vám říká vaše racionálnější půlka mozkové kůry? Nekupovat, že?

Ale pak se najednou kdesi v dálce začne ozývat slabounký hlásek: "Musejí vědět něco, co já sám nevím." Jakmile začnete naslouchat, hlasy se přibližují a jsou stále silnější a silnější.

Najednou se začnou dít neuvěřitelné věci. Očekávané cash-flow letí vzhůru, míra, kterou diskontujete, klesá a míra růstu zisku se jako mávnutím kouzelného proutku zvyšuje. Nyní již hlučný hlas z mysli vede vaši ruku, aby 200 přepsala na 300, 400 a 500. Se škrtáním nepřestanete, dokud nedorazíte k číslu 640 USD...

7 důvodů, proč z nás mozek dělá horší investory
Pokud si myslíte, že se investoři řídí rozumem a trhy nějakými pravidly, tak se…