České dividendové akcie: Na koho vsadit v roce 2013?
|

České dividendové akcie: Na koho vsadit v roce 2013?

Nejistota na finančních trzích láká investory do dividendových akcií, které jim mohou zajistit stabilní příjem, aniž by je obraly o možnost počkat si na lepší podmínky na trhu a dosáhnout kurzového zhodnocení. Jak se bude letos dařit českým dividendovým akciím, jako jsou třeba ČEZ, Fortuna, Telefónica nebo Philip Morris ČR? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídali v pořadu Tržiště na Rádiu Česko Milan Vaníček, hlavní analytik J&T Banky, a Jan Traxler, privátní investiční poradce ze společnosti FINEZ Investment Management.

ČEZ Philip Morris ČR Akcie ČR Dividendy Telefónica

Dividenda: Kompas pro investiční kormidelníky
Dividendy jsou jednou ze základních složek výnosu při investování do akcií. Studie dokonce ukazují, že jsou v dlouhodobém horizontu hlavním zdrojem zisku při nákupu akcií. Proč by tedy investor při výběru vhodných investičních příležitostí neměl opomíjet dividendové výnosy? Odpověď je nasnadě.

Martin Novák: Mám pod palcem peníze ČEZ
Každý investor by si měl před nákupem akcií udělat domácí úkol, říká jeden z nejrespektovanějších finančních ředitelů v České republice Martin Novák z ČEZ, který uplatňuje stejná pravidla na peníze firmy i na své osobní finance. Dává přednost průhledným investicím a snaží se vyvarovat čistě spekulativních obchodů. Zároveň vzkazuje investorům, že je ČEZ v řadě parametrů stále nejlepší  firmou v oboru, která nemá problém dále pravidelně vyplácet zajímavou dividendu.

Zdroj: Rádio Česko