Burzovní kalendář 18. 11. - 22. 11. 2013
|

Burzovní kalendář 18. 11. - 22. 11. 2013

Investoři budou v novém týdnu vyhlížet především projevy členů Fedu a ve středu zápis ze zasedání FOMC, který by mohl napovědět, kdy americká centrální banka začne ukončovat QE. Týden není příliš bohatý na makrodata, zaujmou hlavně maloobchodní tržby a inflace v USA nebo předběžné indexy nákupních manažerů v Evropě. Na pražské burze zveřejní výsledky hospodaření Pegas Nonwovens.

Investiční a ekonomický výhled

USA

18/11 Index trhu nemovitostí

18/11 Projev šéfa filadelfského Fedu Charlese Plossera

18/11 Projev šéfa Fedu v Minneapolis Narayany Kocherlakoty

19/11 Projev šéfa chicagského Fedu Charlese Evanse

19/11 Projev šéfa Fedu Bena Bernankeho

20/11 Index spotřebitelských cen

20/11 Maloobchodní tržby

20/11 Podnikové zásoby

20/11 Prodeje existujících domů

20/11 Projev šéfa Fedu v St. Louis Jamese Bullarda

20/11 Zápis z jednání FOMC

21/11 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

21/11 Index cen výrobců

21/11 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH)

21/11 Index aktivity filadelfského Fedu

Americké akcie posílily v uplynulém týdnu na nové rekordy. Hlavní index amerických akcií S&P 500 dokázal na týdenní bázi posílit pošesté za sebou, což je nejdelší série za devět měsíců. Za celý týden posílil o 1,6 %, Dow získal 1,3 % a Nasdaq Composite přidal dokonce 1,7 %.

Trhům pomáhají hlavně náznaky, že Fed nebude zřejmě nijak rychle ukončovat QE. "Uplynulý týden lze nejlépe charakterizovat heslem 's QE na věčné časy'. S QE1 začal Fed v roce 2008. Nyní probíhá QE3 a zřejmě bude delší, než kdokoli předpokládal. Začátek postupného omezování programu se z letoška odsune na později. Trhem tak může pořádně zatřást asi jen Washington, kde se v lednu (nebo až v únoru) začne řešit odsunutý problém s dluhovým stropem. To je za osm týdnů. Čas na zamyšlení, jak včas zajistit své pozice," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Odpovědi na otázku, co udělá Fed, tak budou z trhem hýbat nejvíce i v příštím týdnu. Projevy má hned několik členů Fedu včetně dosluhujícího šéfa Bena Bernankeho. Kandidátka na novou šéfku Fedu Janet Yellenová ve čtvrtek ve slyšení před senátním výborem bránila krajně uvolněnou měnovou politiku v zájmu podpory ekonomiky. Dala najevo, že Fed bude v podpůrných nákupech dluhopisů pokračovat, dokud ekonomika a trh práce plně neoživí.

Ve středu bude zveřejněn velice očekávaný zápis z jednání FOMC na konci října. "Budu čekat na náznak, že Fed uvažuje o přiblížení termínu pro zvyšování úroků. To by byl důkaz, že se s omezováním QE ještě vážně počítá v brzké době," říká Barry Knapp z Barclays Capital.

Po říjnovém zasedání FOMC akcie propadly, protože Fed zahrnul do prohlášení větu o obavách z úvěrových podmínek. Trhy to interpretovaly jako náznak, že ukončování QE může začít dříve. Podle Knappa i většiny dalších analytiků to však letos již nebude. "Dočkáme se toho až příští rok. Směřujeme ale k nevyhnutelnému," uvedl Knapp.

To, jak bude trh číst vyjádření přicházející z Fedu, každopádně rozhodne o dalším vývoji cen akcií.

5 nesmyslů o Fedu
Všichni upírají zrak na Fed. Americká centrální banka má obrovskou moc a její kroky ovlivňují celou světovou ekonomiku. Kvůli spekulacím o tom, zda (ne)omezí v dohledné době kvantitativní uvolňování, si Fed získává stále větší pozornost médií. S tím přicházejí také stovky "odborníků", kteří kroky Fedu (často zavádějícím způsobem) komentují.

Dosavadní vývoj však vzbuzuje zatím spíše pozitivní reakce. Thomas Lee z JPMorgan, jeden z tradičních optimistů mezi akciovými stratégy, ve čtvrtek zvýšil svůj cíl pro index S&P 500 na konec letošního roku na 1 825 bodů z původních 1 775 bodů. Považuje momentum trhu za velice dobré a očekává revize výhledů ziskovosti amerických firem směrem vzhůru. "Rizikem je právě negativní překvapení v oblasti měnové politiky, a to spíše v USA než v Evropě," napsal klientům Lee.

Pokud bude růst cen akcií pokračovat, přiblíží se indexy již brzy významným psychologickým úrovním. Dow má blízko k 16 tisícům bodů, S&P se pohybuje těsně pod hladinou 1 800 a Nadaq se blíží 4 tisícům bodů. Podle analytiků mohou indexy v nastoleném trendu pokračovat a tyto úrovně prorazit. "Někteří investoři stále čekají, až bude vhodná doba nastoupit do trhu. Naopak ti, kteří drží krátké pozice, teď trpí. Budou své krátké pozice uzavírat," myslí si Todd Salamone z Schaeffer's Investment Research.

Zveřejněna budou i důležitá data. O síle ekonomického oživení napoví ve středu maloobchodní tržby (očekávaný růst o 0,1 %), naopak inflace by měla zpomalit na 4leté minimum 1 %.

Doznívá také výsledková sezóna. I v rámci ní bude pozornost zaměřena na maloobchod. Výsledky zveřejní třeba Home Depot, Best Buy nebo J.C. Penney. "Minulý týden svými výsledky trhy rozjařila Macy's. Lidé měli strach ze špatných vánočních tržeb, nyní ale říkají, že by to nemuselo být tak špatné," říká Eric Kuby z North Star Investment Management Corp. Očekávané výsledky firem v příštím týdnu si prohlédněte ZDE.

Z 463 firem z indexu S&P 500, které už zveřejnily výsledky, jich 75 % překonalo odhady analytiků. Zisky se zvýšily o 4,9 % a podle odhadů sebraných agenturou Bloomberg porostou v posledním kvartálu o 5,8 %.

5 dividendových akcií, do kterých se vyplatí investovat
Koho dnes zajímají dividendy, když na S&P 500 pokračuje nekončící rally?! Po dividendových titulech se investoři shánějí zpravidla jen v době, kdy se trhům nedaří, a ne tehdy, když lze dosáhnout dvojciferných kapitálových zisků. STOP!
Zisky amerických firem v rámci cyklu na vrcholu? Shillerovo P/E jako argument pro překoupenost akcií je nesmysl
Takzvané Shillerovo P/E je často používané jako argument, že jsou akcie výrazně nadhodnocené. Domnívám se, že toto tvrzení je mylné. Souvisí to s nesprávnou interpretací tohoto ukazatele.
Amerika je lapena v pasti QE. Na oživení si ještě počkáme
Šéf Fedu Ben Bernanke vyvolal poprask na dluhopisových trzích, když v červnu naznačil, že by k omezení kvantitativního uvolňování mohlo dojít ještě letos. Výnosy dlouhodobých dluhopisů na to reagovaly dramatickým nárůstem. V září pak trhy připravené na útlum QE Fed zaskočil znovu, a sice rozhodnutím takzvaný exit odložit. Ekonom z Nomury Richard Koo tvrdí, že se tak Fed dostal do pasti kvantitativního uvolňování. A nikdo mu to prý nevymluví.
Vladimír Pikora (Next Finance): Rekordní ceny akcií jsou jen maskovanou inflací. Stavím na tom nyní všechny své investiční strategie
Současný hospodářský růst je do značné míry iluzí. Po odečtení dopingu od centrálních bank zůstane jen růst technologický, říká hlavní analytik Next Finance Vladimír Pikora. Právě kvůli množství likvidity, kterou bankéři pumpují do systému, varuje před inflací. Zároveň se obává dalšího nárazu na dluhový strop ve Spojených státech. V neposlední řadě pak varuje před podceněním problémů v Evropě, kterou může jako další destabilizovat Slovinsko.

Evropa

18/11 Eurozóna - obchodní bilance

19/11 Německo, eurozóna - index ekonomické důvěry ZEW

20/11 Německo - index cen výrobců

20/11 Spojené království - záznam z jednání centrální banky

21/11 Eurozóna, Francie, Německo - index nákupních manažerů ve výrobě a ve službách (FLASH Markit)

22/11 Německo - HDP za 3Q2013

22/11 Německo - index podnikatelského klimatu Ifo

22/11 Itálie - maloobchodní tržby

Druhý kompletní listopadový týden byl pro evropské akcie příznivý, regionální index posílil už pátý týden v řadě. Zpevňuje od chvíle, kdy se Fed v září rozhodl ponechat svou politiku beze změny, a podpořilo ho i nečekané rozhodnutí Evropské centrální banky o snížení hlavní úrokové sazby na 0,25 % z 0,5 %.

Britský FTSE 100 za uplynulý týden odepsal 0,22 %, francouzský CAC 40 však zpevnil o 0,75 % a německý DAX si polepšil o rovné procento.

Evropské oživení však zpomaluje. Minulý týden byla zveřejněna čísla o HDP v řadě evropských zemí i v eurozóně a velkou radost investorům neudělala. HDP eurozóny ve třetím kvartálu v souladu s odhady vzrostl o 0,1 % oproti předchozím třem měsícům. Meziročně však HDP klesl mírně více, než se čekalo - snížil se o 0,4 %, analytici vyhlíželi mírnější pokles o 0,3 %. Ve druhém kvartálu se eurozóna vymanila z vleklé recese, když HDP vykázal 0,3% mezičtvrtletní růst.

Hrubý domácí produkt Německa ve třetím čtvrtletí stoupl proti předchozím třem měsícům o 0,3 %. Tempo jeho růstu tak zpomalilo z 0,7 % v předchozím čtvrtletí. Za růstem ekonomiky stála zejména domácí poptávka, zahraniční obchod naopak hospodářský růst zbrzdil.

Francouzská ekonomika v letošním třetím čtvrtletí překvapivě klesla o 0,1 %, zatímco v předchozích třech měsících vykázala 0,5% růst. Analytici v anketě agentury Reuters počítali s nárůstem o 0,1 %. Meziročně ekonomika i tak podle předběžného odhadu povyrostla o 0,2 %. Francouzská vláda v září zhoršila odhad celoročního hospodářského růstu na 0,9 % z dříve předpokládaných 1,2 %.

V září se vrátila k meziměsíčnímu poklesu průmyslová výroba v eurozóně i celé Evropské unii. Statistický úřad Eurostat ve středu oznámil, že produkce v EU se oproti srpnu snížila o 0,2 %. V samotné eurozóně se propadla dokonce o 0,5 %.

O dalším vývoji evropského oživení více napoví důležitá data z příštího týdne. V Evropě budou zveřejněny předstihové ukazatele. V úterý to bude index důvěry ZEW v Německu, ve středu předběžné odhady indexů nákupních manažerů a v pátek index sentimentu německých firem Ifo. Data z Německa by měla potvrdit zlepšování nálady, jinde v Evropě se však výrazné zlepšení nečeká.

Objevuje se také riziko deflace, kvůli kterému také ECB na posledním zasedání snížila úrokové sazby. Ewald Nowotny, guvernér rakouské centrální banky, se domnívá, že je v Evropě větší riziko stagnace než inflace, a proto si ECB musí deflační rizika hlídat. Inflace totiž podle posledních údajů zpomalila na 0,7 %, což je výrazně pod 2% cílem ECB.

Zápis z jednání bankovní rady zveřejní Bank of England. Guvernér Bank of England Mark Carney přitom naznačil, že rada uvažuje o zvýšení úrokových sazeb dříve, než původně očekávala.

Co radí sledovat v novém obchodním týdnu Patrik Komárek, makléř z brokerjetu ČS?

Pokračuje také výsledková sezóna. Čísla o hospodaření zveřejní třeba ThyssenKrupp nebo SABMiller. Očekávané výsledky najdete ZDE.

Asie

19/11 Japonsko - obchodní bilance

20/11 Čína - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH)

21/11 Japonsko - rozhodnutí centrální banky o měnové politice

Investoři očekávali především rozhodnutí pléna čínských komunistů ohledně ekonomických reforem. Čína nakonec uvolní podmínky politiky jednoho dítěte. Partnerům bude dovoleno pořídit si dvě děti, pokud jeden z nich je jedináčkem. Dále by měly skončit praktiky "převýchovy prací" a vláda nově umožní investovat do státních projektů soukromým investorům. Dojít by mělo také k pozemkové reformě (vláda bude více hájit práva farmářů) a urychlení procesu dosažení plné směnitelnosti jüanu. Všechny úkoly, které si čínská komunistická strana vytyčila, by měly být splněny do roku 2020.

Z Číny příští týden přijdou informace o aktivitě ve zpracovatelském sektoru. Japonská centrální banka jedná o sazbách.

Zabijáci portfolií: Mýty a skutečnost časování trhu a srovnání se strategií "kup a drž"
Časování trhu ("market timing") je obsáhlé téma, které je složité v krátkosti obsáhnout. Nicméně mnoho investorů je v této souvislosti zmateno. Proto se pokusme rozptýlit a objasnit některé dezinformace, které jsou v souvislosti s načasováním investic předkládány jako fakta.
Investiční tip: Sázka na pokles akcií Deutsche Telekom
Akcie německé telekomunikační jedničky za poslední tři měsíce vydělaly svým investorům více než 25 %. Martin Loos z brokerjetu ČS to připisuje dobré náladě na trhu a velké aktivitě na poli fúzí a akvizic. Proč ale teď sází na pokles? A kam až podle makléře mohou akcie spadnout?
Čína uvolní politiku jednoho dítěte, v plánu jsou ještě další reformy

Česká republika

21/11 Pegas Nonwovens - výsledky za 3Q2013

Pražská burza v uplynulém týdnu mírně ztratila, index PX proti minulému pátku klesl o procento na 1 009,2 bodu. Nejvíce propadly akcie ČEZ. Naopak největší růst zaznamenaly akcie Tatry Mountain Resort.

Pokračovala výsledková sezona. Společnost ČEZ reportovala výsledky za třetí čtvrtletí pod odhady analytiků. Zakončila týden se ztrátou 3,2 % na 549 Kč, což byl největší propad v rámci pražské burzy. "Zásadní pozitivní informací bylo to, že dividenda za tento rok, která bude vyplacena příští léto, by podle slov generálního ředitele měla být na stejné úrovni jako letošní výplata 40 Kč na akcii. Beneš každopádně nečeká podstatný pokles," říká analytik Milan Lávička z J&T Banky.

Mírně lepší než očekávané průběžné údaje za třetí kvartál oznámila také společnost Philip Morris ČR (více ZDE). "Překvapivé je, že vzrostl celkový tabákový trh v ČR i na Slovensku a navzdory očekávání poklesly exporty do ostatních dceřiných společností Philip Morris International. Zprávu vnímáme mírně pozitivně, když celkové tržby a prodeje na klíčových trzích byly nad našimi očekáváními. Negativně vnímáme pokles exportů," komentoval zprávu Josef Novotný, analytik z České spořitelny.

Největší růst zaznamenala bez výraznějších zpráv společnost TMR, která posílila o 6,9 % na 572 Kč. Dařilo se také Fortuně s růstem o 3,3 % na 120,5 Kč, která při relativně vysokých objemech pokračuje v nepřerušované cestě vzhůru.

NWR (zas týden +0,4 % na 27,3 Kč) pozitivně reagovala na dohodu OKD se zástupci odborů ohledně nové kolektivní smlouvy na roky 2014 až 2018. Příští rok by podle NWR měly personální náklady klesnout o 8 %. Dalším pozitivem je, že podepsáním smlouvy zaniká hrozba stávky, která byla vyhlášena již na příští týden. Podle Petra Bártka, analytika z České spořitelny, pomohlo firmě i oslabení koruny.

Pojišťovací skupina VIG v úterý překvapila trh zprávou, v které bez bližší specifikace varovala před dopadem negativního vývoje v Rumunsku a Itálii do výsledků za třetí čtvrtletí, které by měla zveřejnit 28. listopadu. Dále společnost oznámila menší akvizici v Polsku, jde o pojišťovnu Skandia Źycie. Cena transakce nebude zveřejněna. "Jedná se o relativně malou pojišťovnu s hrubým předepsaným pojistným za první polovinu roku 45 milionů eur (celá VIG za stejné období má 5 miliard eur)," říká Lávička. Reakce investorů na výše zmíněný profit warning byla relativně mírná a titul zakončil týden o 2,1 % níže na 998 Kč.

V novém týdnu výsledková sezóna pokračuje ve čtvrtek čísly společnosti Pegas Nonwovens. "Tržby budou pozitivně ovlivněny novou produkční linkou v Egyptě, která byla spuštěna před rokem. Efekt této linky bude snížen jejím částečným zastavením v srpnu kvůli nepokojům v Egyptě. Investoři by měli sledovat jakýkoli komentář k Egyptu. Očekáváme, že firma potvrdí výhled na celoroční růst EBITDA v rozmezí 5 až 15 % meziročně," říká analytik z České spořitelny Josef Novotný.

Pegas - odhady výsledků 3Q 2013

Podle Lávičky bude rozhodující informací, zda společnost potvrdí celoroční růst zisku EBITDA o 5 až 15 % na spodní hraně.

V ČR nebudou zveřejněna žádná významná makrodata. Trhy budou dále sledovat vyjádření ČNB k intervencím. Dodavatelé bílé elektroniky již zvyšují ceny o 5 %, spotřebitelé tedy podle všeho pocítí dopady slabší koruny ještě před Vánocemi v plné síle.

Intervence proti koruně a pokles HDP: Česko je nyní zemí velkých příběhů
Čerstvé údaje o vývoji HDP ve třetím kvartálu (nečekaný mezikvartální pokles o 0,5 % místo odhadovaného růstu o 0,5 %, meziročně -1,6 % při očekávání -0,5 %), výhled investic a nabírání nových pracovníků, vliv intervenci ČNB na českou ekonomiku a strategie pro život se slabou korunou - to vše jsou témata čtvrteční snídaně s ekonomem Janem Burešem z Era Poštovní spořitelny.
Tibor Bokor (Wood & Company): PPF asi nabídne odkup podílů v Telefónice v březnu nebo dubnu, nebude se ale chtít zbavit všech akcionářů. Čtvrtý operátor na trh nejspíše nepřijde
Cenová revoluce mobilních operátorů na jaře 2013 byla předzvěstí prodeje české Telefóniky společnosti PPF. Vypořádání tohoto obchodu i proto s cenami služeb tolik nezahýbe. Přispěje k tomu i fakt, že se nyní jen těžko někdo pokusí v Česku spustit čtvrtého mobilního operátora, říká Tibor Bokor z londýnské pobočky Wood & Company. Pro drobné akcionáře je ale podle něj obchod mezi Telefónikou a PPF zajímavou příležitostí.
Vydělá Kellner na intervencích ČNB?
Extrémně silný zásah naší centrální banky vůči měnovému kurzu vyvolává spekulace, kdo z něj může těžit.
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
včera v 22:30

Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy na směru neshodly

Akcie na trzích ve Spojených státech v pátek uzavřely se ztrátami, podepsal se na nich především slabý výsledek...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie
Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera
včera v 21:39

Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera

Americká banka Wells Fargo musí zaplatit pokutu 575 000 dolarů a znovu zaměstnat propuštěného whistleblowera. Úřad...
Americké banky
Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek
včera v 21:29

Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

Krachující italská letecká společnost Alitalia obdržela deset nezávazných nabídek k převzetí. Agentuře Reuters to...
Itálie Doprava
S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu
včera v 19:25

S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek změnila výhled hlavního řeckého úvěrového hodnocení ze...
Řecko PIIGS Rating
S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy
včera v 18:29

S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek znovu potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České...
Česká ekonomika Česká republika Rating
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
včera v 18:00

Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá dvě procenta

Evropské akcie uzavřely týden v červených číslech, když posilující euro stáhlo do mínusu přední evropské exportéry....
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí
včera v 17:32

Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí

Česká měna v pátek uzavřela obchodování na nové nejsilnější úrovni k euru od začátku měnových intervencí v roce 2013....
Česká koruna EUR/CZK USD/CZK
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
včera v 17:05

Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu

Americká bankovní dvojka Bank of America přesune svou základnu pro služby klientům v zemích Evropské unie po odchodu...
Bank of America Spojené království Americké banky
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
včera v 16:45

Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX zpevnila o 0,4 %

Pražská burza v pátek nenavázala na čtvrteční ziskovou seanci, index PX klesl o 0,45 % na 1 004,19 bodu. Dolů burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe
včera v 16:20

Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe

Globální společnosti soukromého kapitálu Blackstone a CVC Capital Partners nabídly britskému zprostředkovateli...
Fúze a akvizice Spojené království Internet
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
včera v 16:02

Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů

Německé automobilky Volkswagen, BMW, Audi a Porsche se zřejmě domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a...
Volkswagen BMW Německo
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
včera v 15:19

Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC

Americká společnost Schlumberger, která je největším světovým poskytovatelem služeb těžařům ropy, se dohodla na...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie Rusko
Ze světa investičních doporučení (21. července)
včera v 15:00

Ze světa investičních doporučení (21. července)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
včera v 14:45

Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč

Český státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej...
Česká republika Zadlužení Česká ekonomika
Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %
včera v 14:35

Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %

Kanadské maloobchodní tržby se v květnu meziměsíčně zvýšily o 0,6 % po růstu o 0,7 % v dubnu (revidováno z +0,8 %)....
Kanada Maloobchod Tržby
Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně…
včera v 14:30

Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně vzrostl o 1 % (květen: +1,3 %)

Inflace v Kanadě v červnu klesla na 1 % z 1,3 % v květnu. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny snížily o 0,1 % po růstu...
Kanada Inflace
ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký
včera v 14:14

ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký

V prvním pololetí bylo staženo z oběhu 331 000 padělaných eurobankovek. To je o šest procent méně než v předchozích...
Euro ECB
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
včera v 13:58

Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD

Zájem o investici do čínského státního mobilního operátora China Unicom projevilo několik velkých technologických...
Čína Technologie Investice