Burzovní kalendář 4. 11. - 8. 11. 2013
|

Burzovní kalendář 4. 11. - 8. 11. 2013

Pokračující výsledková sezóna, zasedání ECB, Bank of England i ČNB, data z amerického trhu práce za říjen a první odhad vývoje HDP ve třetím kvartálu, k tomu indexy nákupních manažerů a údaje z průmyslu v Německu. Investory čeká nabitý první kompletní listopadový týden, na pražské burze okořeněný ještě hospodářskými výsledky hned čtveřice společností.

Investiční a ekonomický výhled

Spojené státy

4/11 - 8/11 Výsledková sezóna (Anadarko Petroleum, Tesla Motors, Time Warner, QUALCOMM, NYSE Euronext, Walt Disney, NVIDIA)

4/11 Průmyslové objednávky

5/11 Index nákupních manažerů ISM mimo zpracovatelský sektor

6/11 Předstihové ukazatele

7/11 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

7/11 HDP za 3Q2013

7/11 Osobní spotřeba

8/11 Změna počtu pracovních míst a míra nezaměstnanosti

8/11 Osobní příjmy a výdaje

8/11 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Za celý týden Dow získal 0,28 %, S&P 500 přidal 0,11 % a Nasdaq zakončil slabší o 0,56 %. O zhruba 2 % vůči euru posílil americký dolar, protože investoři nyní věří spíše ve zpřísnění politiky ze strany Fedu než ECB. Investoři poblíž historických maxim nechtějí hnát akcie příliš vysoko, zvláště když v první polovině uplynulého týdne vystoupil index S&P 500 na nová maxima. "Celkově nyní trh konsoliduje zisky," řekl pro Reuters Quincy Krosby ze společnosti Prudential Finance.

"Na denních svíčkách se začínají formovat nižší denní ceny, nastavení grafu se začíná měnit. Cena se výrazně vzdálila od 20denního klouzavého průměru, ke kterému se i při silném býčím trhu vrací. Momentálně se tento průměr shoduje s předchozími maximy v zóně 1 730 a je zde nejbližší support. Další je pak mezi hladinami 1 700 a 1 680. Na druhé straně je nejbližší rezistence na středečním a čtvrtečním maximu v pásmu 1 770 až 1 775," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Ve středu Fed ničím nepřekvapil. Pokud se podíváme na chování trhu před a po zasedání FOMC v červnu, v červenci a v září, cena před nimi rostla, ale po nich začala korekce. Obdobná situace nastala i na konci října – středeční růst se změnil ve ztrátu, cena ztratila býčí sílu a konsoliduje. Příští týden ukáže více. Případná korekce zřejmě nebude dramatická a opět bude využita k nákupům. Fondy letos zaostávají za silným výkonem indexů a před koncem roku se budou snažit situaci napravit. Mají na to již jen dva měsíce."

"Trh v čele s investory do dluhopisů si zvyká na to, že Fed letos na program odkupu dluhopisů (QE - kvantitativní uvolňování) nebude sahat, ale změny lze očekávat na jaře 2014," komentuje hlavní téma uplynulého týdne (vedle výsledkové sezóny) Paul Nolte, výkonný ředitel Dearborn Partners.

Fed zveřejnil scénáře, pro něž bude v roce 2014 testovat americký bankovní systém. Plán (Comprehensive Capital Analysis and Review - CCAR) se týká bank s aktivy nad 50 miliard USD. Jde o 30 institucí. Cílem kapitálových testů je přimět banky, aby měly co možná nejsolidnější bilance a dostatek volného kapitálu na zvládání stresových scénářů vývoje ekonomiky, například realitního nebo akciového trhu. Měly by tak být schopny poskytovat úvěry domácnostem a firmám i v době, kdy na tom hospodářství nebude nejlépe, a tím mu pomoci obnovit růst.

Centrální banka na svém zasedání v uplynulém týdnu ponechala měnovou politiku beze změny, v prohlášení FOMC po jednání ale investoři našli náznaky toho, že by banka mohla utlumovat svůj program podpory ekonomiky již v úvodu roku 2014. To v týdnu pomohlo americkému dolaru ke zhruba 2% zhodnocení vůči euru.

Nejdůležitější data a události uplynulého týdne v USA si připomeňte zde: Americké akcie v pátek mírně posílily a za celý týden s výjimkou Nasdaqu indexy mírně vzrostly

Šéf filadelfského Fedu Charles Plosser pro CNBC uvedl, že centrální banka na zářijovém zasedání FOMC jasně propásla šanci snížit objem programu odkupu dluhopisů ze současných 85 miliard USD měsíčně. Tento krok nyní Wall Street předpokládá na začátku roku 2014, zhruba v březnu až dubnu. Plosserův kolega z Fedu v St. Louis James Bullard v pátek zopakoval, že rozhodování Fedu je bezprostředně závislé na vývoji trhu práce v USA.

Za říjen se očekává růst míry nezaměstnanosti ze 7,2 na 7,3 % a vznik zhruba 125 tisíc pracovních míst. Statistiku z trhu práce se investoři dozví s týdenním zpožděním v pátek 8. listopadu.

Z dalších makrodat v USA vyčnívá především první odhad vývoje HDP ve třetím kvartálu. Analytici v průměru očekávají růst o 2 % mezikvartálně po předchozích 2,5 %. Již v pondělí budou zajímavé podnikové objednávky (čeká se meziměsíční růst o 1,8 %), v úterý pak po překvapivém růstu aktivity v průmyslu bude investory zajímat index ISM za oblast služeb.

Výsledková sezóna vstoupila do své poslední třetiny. V týdnu odhalí výsledky svého hospodaření například Time Warner, Walt Disney nebo QUALCOMM. Očekávané výsledky amerických, evropských i amerických společností, které jsou na pořadu v týdnu od 4. listopadu, najdete ZDE.

Historická maxima amerických akciových indexů jsou poháněna zvýšeným zájmem o akcie. I někteří dosud optimističtí analytici a stratégové ovšem začínají varovat, že se může blížit výprodej. "Dalších 8 až 9 miliard nových peněz vložených do akciových fondů během příštích dvou týdnů může vyvolat kontrariánský prodejní signál," upozorňuje například Michael Hartnett z Bank of America.

Americké akcie jsou na rekordech. Může něco změnit náladu na trhu? A kdo má v rukou klíč k vyhlížené korekci na trhu? Nejen aktuální výhled pro akciové trhy a politiku americké centrální banky nabídli v úterý 29. října na dalším Investičním večeru makléř z brokerjetu ČS Martin Loos a Roman Müller, šéfredaktor serveru ETFs.cz.

Pět důvodů, proč může prasknout akciová bublina
Akcie jsou na rekordních maximech a na Wall Street panuje všudypřítomný…
S&P 500: Dvě zajímavosti letošního mimořádného růstu cen akcií
Index S&P 500 se pohybuje na úrovních, které připomínají letopočet vzniku USA,…
Wall Street očekává, že kvantitativní uvolňování bude pokračovat beze…
Wall Street za poslední zhruba dva měsíce daleko pevněji uvěřila v pokračování…

Evropa

4/11 - 8/11 Výsledková sezóna (HSBC, BMW, Commerzbank, Siemens, Adidas, Deutsche Telekom, ArcelorMittal, Société Générale, Enel, Telefónica)

4/11 Eurozóna, Německo, Francie, Španělsko a Itálie - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

5/11 Španělsko – celková míra nezaměstnanosti

5/11 Spojené království - index nákupních manažerů ve službách

5/11 Eurozóna - index výrobních cen

5/11 Eurozóna - Evropská komise vydá prognózu ekonomického růstu

6/11 Eurozóna, Německo, Francie, Španělsko a Itálie - index nákupních manažerů ve službách

6/11 Eurozóna - celkový index nákupních manažerů

6/11 Spojené království - průmyslová výroba

6/11 Eurozóna - maloobchodní tržby

6/11 Německo - průmyslové objednávky

7/11 Německo a Španělsko - průmyslová výroba

7/11 Bank of England - rozhodnutí o měnové politice

7/11 ECB - rozhodnutí o měnové politice

8/11 Německo a Francie - běžný účet a obchodní bilance

8/11 Francie - deficit rozpočtu (od začátku roku)

8/11 Francie - průmyslová výroba

8/11 Spojené království - obchodní bilance

Za uplynulý týden FTSE 100 posílil o 0,2 %, CAC 40 zakončil prakticky na nule se ziskem 0,02 % a DAX zpevnil o 0,25 %. Nedařilo se euru, které vůči dolaru ztrácelo kvůli možnosti, že Fed zpřísní měnovou politiku dříve, než se čekalo, a kvůli možnosti, že ECB naopak politiku dále uvolní.

"Trhy jsou na nových maximech, potřebujeme si vydechnout," říká Karim Bertoni z Pury Pictet Turrettini & Co. v Ženevě. "Burzy by teď mohly pár týdnů klesat, než se znovu zvednou. Poslední data naznačují mírné zlepšení globální ekonomiky, není to však obrovské oživení," dodává.

Eurostat ve čtvrtek zveřejnil údaje o nezaměstnanosti v eurozóně i celé EU za září. Míra nezaměstnanosti v eurozóně stagnovala na rekordních 12,2 % a srpnové výsledky byly revidovány výše na 12,2 % z původně hlášených 12 %. Trh překvapilo i zpomalení tempa inflace, které se podle předběžných údajů v říjnu zmírnilo na 0,7 %.

Právě nízká inflace vede investory ke spekulacím, že by ECB mohla na čtvrtečním zasedání uvolnit měnovou politiku. Hovoří se o možnosti dalšího kola půjček bankám (LTRO) i dalších opatřeních. Evropská ekonomika jako celek ale podle mnohých má to nejhorší za sebou, další podpora ze strany ECB by tak možná nyní byla házením hrachu na zeď. Jednotná evropská měna se přitom v uplynulém týdnu vydala výrazně níže, především v páru s dolarem zaznamenala jeden z nejhorších týdnů za poslední rok a půl.

I v Evropě pokračuje výsledková sezóna. V týdnu se investoři dozví čísla od řady důležitých firem, mimo jiné Commerzbank, Telefóniky nebo BMW.

Co bude v týdnu sledovat makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS?

Zástupci takzvané trojky věřitelů Řecka obnoví inspekci v zemi na počátku příštího týdne, protože Atény jim předložily nový návrh na zaplnění mezery v rozpočtu na příští rok. Oznámila to v sobotu Evropská komise. Zástupci EK, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu měli původně dorazit do Řecka již koncem října, kvůli sporu o rozpočet se však tato mise zdržela.

Asie

4/11 - 8/11 Výsledková sezóna (Toyota Motor, Lenovo)

4/11 Čína - index nákupních manažerů mimo zpracovatelský průmysl

5/11 Čína, Indie - index nákupních manažerů ve službách (HSBC/Markit)

5/11 Japonsko - zápis z jednání Bank of Japan

7/11 Japonsko - předstihové ukazatele

8/11 Čína - běžný účet a obchodní bilance

9/11 Čína - index spotřebitelských a výrobních cen

9/11 Čína - průmyslová výroba

9/11 Čína - maloobchodní tržby

Barbara Kolm (Hayek Institute): EU je nejdražší mírový projekt v…
Unie reprezentovaná jedním silným hlasem by Evropanům prospěla. Nežijeme ale v…
Abenomika: Japonský růstový plán v kostce
Japonská centrální banka se skrze masivní program kvantitativního uvolňování…
Světová ekonomika očima manažerů: Evropa vykazuje stále křehké oživení
Finální indexy PMI ve zpracovatelském sektoru naznačují mírné zrychlování růstu…
Bloomberg: Oživení ekonomiky dělá z řeckých akcií vynikající zboží
Řeckým akciím se investoři v posledních letech vyhýbali, protože se báli…

Česká republika

5/11 Telefónica C.R. - výsledky za 3Q2013

5/11 Maloobchodní tržby

6/11 NWR - výsledky za 3Q2013

6/11 Průmyslová a stavební výroba

6/11 Obchodní bilance

7/11 Komerční banka - výsledky za 3Q2013

7/11 Fortuna - výsledky za 3Q2013

7/11 ČNB - rozhodnutí o měnové politice

8/11 Míra nezaměstnanosti

Za celý týden si index PX připsal 2,39 %. Nejvíce propadly akcie mediální společnosti CME, které přišly o polovinu hodnoty. Naopak největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky.

"Konec října přinesl očekávané rozhodnutí americké centrální banky Fed neměnit aktuální expanzivní měnovou politiku a relativně neutrální reakci světových trhů. Z domácí politické sféry jsme sledovali výsledek parlamentních voleb, který z našeho pohledu byl pozitivní pro domácí akcie. Důvodem je nemožnost sestavit zcela levicovou vládu, která by dle dřívějších odhadů pravděpodobně zvýšila daně," píše ve svém týdenním ohlédnutí hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce rostoucí akcií v uplynulém týdnu byla Komerční banka, která přidala 7,4 % na 4 738 Kč. Banku podpořilo několik silných nákupních doporučení od zahraničních investičních bank.

Dařilo se i druhému bankovnímu titulu, tedy Erste Group Bank. Ta ve středu oznámila za třetí kvartál čistý zisk 129 milionů eur (-10 % meziročně), který byl v souladu s odhadem 133 milionů eur. Příjemně překvapily vývoj čistých úrokových výnosů a stabilizace marží. Akcie Erste za týden přidaly 7 % na 669,7 Kč.

Největší pokles zaznamenaly akcie CME, které přišly o 51,2 % na 58,3 Kč. CME zveřejnila výrazně negativní výsledky za třetí čtvrtletí. Navíc výrazně snížila výhled zisku EBITDA do záporných hodnot. Management slabá čísla doplnil poměrně agresivně negativním vyjádřením o potřebě nového kapitálu, firma se navíc chystá propustit zhruba tisíc lidí.

Sledovanou akcií byla také česká Telefónica. ČTÚ potvrdil, že 11. listopadu začne aukce kmitočtů, proti které i Telefónica protestovala. Firma také uzavřela dohodu s T-Mobilem o sdílení sítí. Především se ale prý významně přiblížila dohoda ohledně převodu 69,4% podílu ve společnosti z mateřské Telefóniky SA na PPF Petra Kellnera. "Z pohledu minoritních akcionářů je nejpodstatnější informací cena, za kterou se transakce uskuteční. Právě tu by pak měl nový majoritní akcionář nabídnout v povinném odkupu minoritním akcionářům," uvádí Vaníček. Titul zakončil týden na 313 Kč, o 0,3 % níže.

Vedení těžební společnosti OKD odmítlo návrh kolektivní smlouvy, který podal zprostředkovatel, a místo toho předložilo zaměstnancům svůj vlastní návrh. Řekl to ve čtvrtek mluvčí OKD Marek Síbrt. Horníci budou příští týden hlasovat o návrhu zaměstnavatele a také o tom, zda jsou ochotni jít do stávky, uvedl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík.

Nový týden na pražské burze nabídne především pokračování výsledkové sezóny. V úterý možná trochu ve stínu zmíněných vyjednávání s PPF zveřejní své výsledky Telefónica C.R., která by podle Vaníčka měla oznámit zhruba 21% meziroční pokles čistého zisku. "Očekáváme větší míru poklesu tržeb než v minulých kvartálech kvůli domácímu mobilnímu trhu. Ve 3Q2013 pokračovala migrace stávajících klientů k levnějším tarifům Free. Díky těmto tarifům čekáme meziroční růst zákazníků o 2,1 % na 5,1 milionu. Nižší zisk bude vyplývat z klesajících tržeb," doplňuje analytička z Erste Group Maria Veronika Sutedja.

Ve středu zveřejní své údaje uhelná NWR. "Očekáváme EBITDA -10,7 milionu eur kvůli pokračujícímu tlaku na ceny uhlí. Investoři se zaměří na pokračování snahy snižování nákladů a na výhled na sektor ze strany managementu. Trh je výrazně negativnější s odhadem na EBITDA -26 milionů eur," připouští Milan Vaníček.

"Očekáváme, že NWR prohloubí ztrátu EBITDA z 18 milionů eur ve 2Q2013 na 36 milionů ve 3Q2013 kvůli o 9 % mezikvartálně nižším cenám koksovatelného uhlí. Mnohem důležitější však budou výsledky za čtvrté čtvrtletí, do nichž se promítne zvýšení cen koksovatelného uhlí o 11 %. Možné je zvýšení objemu prodejů z 2,37 milionu tun na 2,6 milionu tun. Uvidíme také v plné míře dopad poklesu počtu odběratelů o třetinu. Co se týče cash flow, nemáme obavy, že by s ním měla v několika následujících kvartálech NWR potíže, protože by měla do konce roku dokončit prodej koksovny OKK (čistá hotovost 95 milionů eur)," říká Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

Ve čtvrtek bude výsledková sezóna pokračovat čísly Komerční banky a Fortuny. "Čistý zisk KB za 3Q2013 by měl poklesnout o 5 % meziročně na 3,15 miliardy Kč kvůli růstu opravných položek. Ty byly v roce 2012 pozitivně ovlivněny jednorázovým rozpouštěním díky pozitivnímu vývoji u některých velkých úvěrů. V případě potvrzení čísel bychom očekávali pokračování pozitivního vývoje ceny akcií KB z uplynulého týdne," je optimistou Milan Vaníček. "Po velmi dobrých výsledcích za 2Q2013 očekáváme mírné zvýšení zisků (mezikvartálně o 2 %), což odpovídá meziročnímu poklesu o 2,6 %. To je způsobené dalším mírným nárůstem marží o 4 bazické body mezikvartálně," doplňuje analytik z Erste Group Günter Hohberger.

"Zisk EBITDA za 3Q2013 by v případě Fortuny měl meziročně narůst o 40 % na 4,5 milionu eur," doplňuje Vaníček čtyřlístek odhadů. Vzhledem k tomu, že firma za třetí kvartál nezveřejňuje kompletní výsledky, především čistý zisk, ze kterého se odvozuje dividenda, nelze čekat výraznější tržní reakci. "Fortuna by měla oznámit solidní čísla, i když by v údajích za třetí kvartál měl být opět znát tlak na loterijní marži. Ten by ale měl být vyvážen více než dvouciferným růstem objemu přijatých sázek. Nejsledovanější bude komentář k výhledu EBITDA. Ten zatím počítá se poklesem EBITDA z kurzového sázení ve 4Q2013 o 20 %, což se nám jeví jako velmi konzervativní odhad," je konkrétnější Václav Kmínek z České spořitelny.

Ve čtvrtek zasednou a nad vývojem ekonomiky a české koruny se usnesou členové bankovní rady ČNB. O devizových intervencích proti koruně se spekuluje silněji než před několika měsíci, bankéři ale pravděpodobně zůstanou opět jen u slovníku, "peněženku" zatím otevírat nebudou.

Viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík v týdnu uvedl, že jsou měnové intervence stále velice pravděpodobné. Situace se prý od srpna změnila a on by s dalším uvolňováním politiky neváhal. Ačkoliv ekonomika vykazuje známky oživení, je dle něj velice vzdálená tomu, aby vyvíjela inflační tlaky. Není tedy možné očekávat, že inflace bude sama, bez uvolnění politiky, směřovat ke stanovenému cíli.

Člen bankovní rady Kamil Janáček později v rozhovoru pro Reuters uvedl, že je ohledně zahájení případných devizových intervencí proti silné koruně opatrný. Obává se, že špatně zvolená strategie následného ukončení intervencí by mohla ekonomice způsobit šok. "Problém není devizové intervence zahájit. Problém je, že když tento proces nastartujete, musíte mít představu, jak se z toho dostat, tedy představu o exitu. Já zatím tu představu zcela jasnou nemám. To je hlavní důvod k mojí opatrnosti, kvůli němu bych klidně dva až tři měsíce toleroval deflaci v řádu desetin procenta." Janáček však zároveň dodal, že bezprostřední nebezpečí deflace podle něj nehrozí.

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek úrokové sazby podle oslovených analytiků určitě nezmění. V případě devizových intervencí jsou ekonomové rozděleni. Nicméně se shodují, že pravděpodobnost jejich spuštění ve srovnání se zářím ještě vzrostla a hlasování o jejich případném zahájení bude velmi těsné. "Bankovní rada opět zůstane rozdělená v názoru na intervence. O jejich uskutečnění či neuskutečnění pravděpodobně rozhodne jediný hlas," uvedl analytik UniCredit bank Pavel Sobíšek. Šance na spuštění intervencí je podle něj oproti září o něco větší, jelikož ČNB hodlá posunout níž svůj výhled inflace. Z něj vyplyne, že by úrokové sazby měly být proti skutečnosti níže o 0,75 procentního bodu. Bankovní rada totiž ve čtvrtek rovněž projedná a zveřejní novou makroekonomickou prognózu.

"Ve prospěch měnových intervencí hovoří stále se snižující inflace, ale na druhou stranu argumentem proti je fakt, že je velmi těžké odhadnout celkový dopad tohoto kroku na ekonomiku a také současný ekonomický vývoj, který ukazuje na pokračující oživení," upozornil analytik GE Money Bank Petr Gapko. Podle analytika ze společnosti Akcenta Miroslava Nováka ovšem tuzemská ekonomika potřebuje další uvolnění měnové politiky. "V situaci, kdy v České republice reálně hrozí nulový či dokonce záporný růst spotřebitelských cen a světové hlavní centrální banky dolévají do svých ekonomik peníze o sto šest, se další uvolnění domácí měnové politiky jeví jako nevyhnutelné," uvedl.

Naopak podle analytika z Home Credit Michala Kozuba je velkou otázkou samotná efektivita intervencí. "Protože ČNB už dlouhou dobu intervenuje slovně, daří se jí do určité míry kurz koruny korigovat. Nakolik by reálné zahájení intervencí pomohlo, není úplně jisté," uvedl. Na posledním měnovém zasedání 26. září bankovní rada ponechala úrokové sazby na rekordním minimu. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,05 %. Měnového zasedání se tehdy zúčastnilo rovněž všech 7 členů rady. Pro sazby beze změny tehdy hlasovala bankovní rada jednomyslně. Rada rovněž hlasovala o možném zahájení devizových intervencí proti silné koruně. Tento krok ovšem neschválila.

O vývoji ekonomiky v týdnu mnohé naznačí zveřejňovaná makrodata v čele s mírou nezaměstnanosti a maloobchodními tržbami. Sledovaná budou také data z průmyslu. Vedle toho by se v neděli 10. listopadu na zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD mělo rozhodnout o tom, jakou podporu mají kteří členové nejvyššího vedení strany, což bude mít dopad na povolební vyjednávání o sestavení vlády.

ČS: Listopadová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro…
Kdy se analytik vážně zapotí: Pokrývání CME v praxi a možnosti…
Společnost CME, která v Česku vlastní TV Nova, výrazně zhoršila svůj výhled na…
Česko se euru nepřiblíží a druhý pilíř nepadne, naznačily volby
Stranicky pestrý povolební parlament a rozkol ve vítězné politické straně dává…
Střední Evropa má zaděláno na úspěch, pár kostlivců se ale stále…
Oživení v jádru eurozóny vyvolalo vlnu, na níž se veze i střední Evropa.…
Co dělat s jackpotem Sportky? Hlavně se nezbláznit!
Vyhrát superjackpot Sportky? No to bych asi zešílel radostí, koupil si svého…
18:50

Dánsko a Švédsko nechtějí po brexitu platit víc do rozpočtu EU

Odchod Británie z Evropské unie nesmí znamenat zvýšení členských příspěvků pro Dánsko, řekl dánský ministr financí...
Dánsko Švédsko Spojené království
Skotsko chce znovu hlasovat o své nezávislosti
18:28

Skotsko chce znovu hlasovat o své nezávislosti

Skotský parlament v úterý schválil vypsání nového referenda o nezávislosti země. Stalo se tak den před oficiálním...
Spojené království Evropská unie Politika
Evropské trhy v úterý zpevnily, nahoru je táhly akcie těžařů a automobilek
18:00

Evropské trhy v úterý zpevnily, nahoru je táhly akcie těžařů a automobilek

Evropské akciové trhy v úterý navázaly na úspěšnou pondělní seanci. Investoři se sice znovu soustředili na kroky...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Ford investuje do závodů v USA 1,2 miliardy USD
17:34

Ford investuje do závodů v USA 1,2 miliardy USD

Americká automobilka Ford Motor investuje do svých podniků v Michiganu 1,2 miliardy USD. Jedním ze závodů je i...
Ford Americké akcie Auta
17:18

Madrid vyčlenil miliardy eur na infrastrukturu v Katalánsku

Španělský premiér Mariano Rajoy v úterý slíbil, že vláda do roku 2020 poskytne severošpanělskému Katalánsku 4,2...
Španělsko Infrastruktura Investice
Čínský Tencent koupil 5 procent v americké automobilce Tesla
17:07

Čínský Tencent koupil 5 procent v americké automobilce Tesla

Čínský technologický gigant Tencent Holdings se stal jedním z pěti největších akcionářů amerického výrobce...
Čína Americké akcie Tesla
Pražská burza v pondělí stoupla, dařilo se energetické skupině ČEZ
16:45

Pražská burza v pondělí stoupla, dařilo se energetické skupině ČEZ

Pražská burza se v úterý odrazila od pondělní ztráty, když index PX zpevnil o 0,38 % na 983,22 bodu. Nahoru burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
16:18

Internetový prodejce Otto zvýšil tržby, pomohl nábytek a oblečení

Německý internetový prodejce Otto v loňském fiskálním roce zvýšil příjmy o 3,4 procenta na 12,5 miliardy eur. Firmě...
Německo Evropské akcie Internet
USA: Index spotřebitelské důvěry v březnu stoupl na maximum za více než 16 let
16:01

USA: Index spotřebitelské důvěry v březnu stoupl na maximum za více než 16 let

Americký index spotřebitelské důvěry od společnosti Conference Board v březnu vzrostl na 125,6 bodu z únorových 116,1...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Spotřebitelská důvěra
Saudi Aramco chystá vstup na burzu za podpory vlády
15:22

Saudi Aramco chystá vstup na burzu za podpory vlády

Saúdskoarabská vláda výrazně snížila sazbu daně z příjmu státní ropné společnosti Saudi Aramco s cílem usnadnit jí...
Saúdská Arábie Ropa Primární úpis akcií (IPO)
15:11

Obchodní výměna mezi Německem a Británií vinou brexitu slábne

Odchod Británie z Evropské unie (EU) má negativní dopad na německé firmy. Německý vývoz do ostrovní země se loni...
Mezinárodní obchod Spojené království Německo
15:02

Růst cen domů ve Spojených státech podle indexu S&P/Case-Shiller v lednu dosáhl 5,7 %

Ceny domů ve Spojených státech v lednu podle indexu S&P/Case-Shiller, který sleduje ceny nemovitostí ve dvaceti...
Spojené státy americké (USA) Americký realitní trh Nemovitosti
14:49

Primární nabídky akcií v Británii jsou letos nejnižší za pět let

Primární nabídky akcií (IPO) společností sídlících v Británii vynesly doposud v letošním roce 1,53 miliardy USD. To...
Spojené království Primární úpis akcií (IPO) IPO
Slovenská centrální banka mírně zvýšila odhad růstu ekonomiky
14:40

Slovenská centrální banka mírně zvýšila odhad růstu ekonomiky

Slovenská centrální banka (NBS) mírně zvýšila výhled letošního růstu místní ekonomiky, a to na 3,2 procenta z...
Slovensko Centrální banky Výhled na rok 2017
14:32

USA: Velkoobchodní skladové zásoby v únoru podle předběžných dat stouply o 0,4 %

Objem skladových zásob amerických velkoobchodníků v únoru vzrostl ve srovnání s lednem o 0,4 %. V lednu se objem...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA)
14:15

Ze světa investičních doporučení (28. března)

Které akcie si v úterý vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení