Nejvíce sexy roboti na světě
|

Nejvíce sexy roboti na světě

To, o čem fanoušci sci-fi dlouhá léta jen snili, se stává realitou. Díky pokroku v oboru umělé inteligence se s roboty setkáváme stále častěji. Vypadají jako živé bytosti a vykonávají všemožné činnosti. A někteří jsou celkem sexy.

Technologie Věda

13. Ibn Síná

Robot Ibn Síná dostal jméno po slavném vědci, který žil v 11. století. Je výsledkem snažení univerzity ve Spojených arabských emirátech a je prvním androidem na světě hovořícím arabsky. Univerzita ho využívá při svých interaktivních představeních, kde robot gestikuluje, rozpoznává obličeje a komunikuje s živým publikem i lidmi on-line.

12. HRP-4C

Japonský institut pro vědu a techniku představil svého robota poprvé v roce 2009. HRP-4C dosahuje průměrné výšky mladé japonské dívky. Institut věří, že jeho vynález najde uplatnění v zábavním či módním průmyslu. První verze velice realisticky napodobovala pohyb horní části těla a komunikovala s okolím díky softwaru pro rozpoznávání řeči. Nejnovější model se navíc pohybuje daleko přirozeněji než většina konkurenčních robotů.

11. Android Philip K. Dick

Philip K. Dick patří k legendárním autorům sci-fi. Jeho díla byla mimo jiné inspirací pro vznik filmů "Blade Runner" a "Total Recall". Po roce 2000 se vědci z FedEx Institute of Technology rozhodli vzdát spisovateli hold a sestrojili robota, který vypadá a jedná jako Philip K. Dick. Robot je schopný zaznamenat příchody a odchody lidí z místnosti a vést konverzaci. Výzkumníkům se podařilo uložit do paměti robota znalosti o Dickových dílech. Ti, kteří se s androidem setkají, tak mají možnost simulovat rozhovor s autorem více než 30 let po jeho smrti.

10. Ananova

Ananova byla sestrojena na konci 90. let minulého století a sloužila ke zprostředkování novinek na webu. Vzhledem a osobností připomíná Victorii Beckham a Kylie Minogue. Hlas fungoval díky technologii od firmy Rhetorical Systems, která byla odkoupena jednou ze společností, která se následně stala součástí Nuance Communications. Nuance Communications je známá hlavně díky spolupráci s Applem na Siri. Anonova byla v roce 2000 odkoupena telekomunikačním gigantem Orange a novinky z webu dodávala uživatelům až do roku 2004.

9. TOPIO

Robot TOPIO byl sestrojen za jasně daným účelem - hraje proti lidem ping-pong. Původně vypadal jako postava z japonského komiksu, ale postupem času se z něj stal robot připomínající spíše vysokého muže s ideální postavou.

8. Saya

Tento robot byl sestrojen vědci na univerzitě v Tokiu a vypadá jako japonská žena středního věku. Původně sloužil ve firmách místo recepčních. Novější verze byly přeprogramovány a na japonském venkově Saya nahrazovala učitele, kterých bylo v odlehlých oblastech nedostatek. Kromě práce na recepci a ve školách Sayu využívají na tokijské univerzitě jako průvodce po univerzitním areálu.

7. Siri

Ačkoli Siri nemá lidskou podobu, pro většinu z nás je opravdovější než většina robotů v tomto přehledu. Existuje v ženské i mužské verzi. Lidé si zvykli se Siri mluvit a také s ní vtipkovat. Pokud zaslechnete v popové kultuře ženský robotický hlas, je vysoce pravděpodobné, že je založen právě na Siri, popřípadě si z ní dělá legraci. Roboti, kteří chodí či nosí věci, jsou samozřejmě působiví, ale Siri vyniká svou schopností vést konverzaci. V budoucnu bude tento jev ve společnosti zcela běžný.

6. Sourozenci Actroid-F

Kokoro Dreams je japonská společnost, která vyrábí širokou škálu robotů - od dinosaurů přes obří hmyz po realistické humanoidní roboty. Společnost také představila ženu-robota a spolu s ním i mužského sourozence. Dvojice vzájemně komunikuje a napodobuje pohyby lidí, které sleduje. Roboti byli testováni v japonských nemocnicích, kde se zkoumalo, jak na ně reagují pacienti.

5. Actroid DER-2

Roboti z linie Actroid od společnosti Kokoro vyhlížejí jako japonské ženy lehce po dvacítce a vykonávají funkci modelky nebo automatizované sekretářky. Jestliže potřebujete výkonného a realisticky vyhlížejícího robota a nemáte zrovna po ruce 2 miliony korun a více, můžete si robota pronajmout.

4. Hatsune Miku

Hatsune Miku je virtuální zpěvačka. Byla stvořena proto, aby propagovala hlasový syntetizér od firmy Crypton Future Media. Tím, že jí společnost dala tvář a osobnost, povýšila software na kulturní fenomén. Hatsune Miku se objevila v několika animacích a videohrách a "vystupuje" před živým publikem prostřednictvím projekcí.

3. Kaito

Kaito je virtuální verzí mužského zpěváka také od firmy Crypton Future Media. Stejně jako Hatsune je Kaito bilingvní – může "vystupovat" jak v japonštině, tak v angličtině. Původně nebyl příliš komerčně úspěšný, jeho poslední verze však přinesla díky jeho atraktivní osobnosti a vokálním schopnostem obrovský úspěch.

2. Aiko

Aiko je vysněným projektem vynálezce Trunga. Aiko znamená v japonštině milovaná. Tento robot ztělesňuje představu perfektní ženy a s každou verzí je krásnější. Trung se kvůli tomuto projektu zadlužil, vylepšuje ho každým měsícem a vy můžete vývoj sledovat na jeho internetové stránce.

1. Geminoid F

Hiroši Išiguro je jedním z předních světových expertů na výstavbu robotů. Pět let poté, co odhalil revolučního robota Repliee Q1, představil robota Geminoid F. Ten se až neuvěřitelně podobá ženské modelce, podle níž byl vytvořen. Hiroši je ostatně přesvědčen, že v horizontu několika let nebudeme schopni během krátké interakce odlišit projev lidského jedince od robota.

Zdroj: Business Insider
Evropské akcie ve čtvrtek stoupaly díky firemním výsledkům a makroekonomickým údajům
před hodinou

Evropské akcie ve čtvrtek stoupaly díky firemním výsledkům a makroekonomickým údajům

Velké akciové trhy západní Evropy zakončily čtvrteční obchodování svorně v zisku, když investoři čerpali optimismus...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
17:41

Zkusíme odkoupit aktiva ČEZ,slíbila před volbami bulharská levice

Bulharská socialistická strana v případě vítězství v nedělních parlamentních volbách zváží, zda by Bulharsko mohlo...
ČEZ Bulharsko
Pražská burza ve čtvrtek mírně stoupala, pojišťovna VIG si připsala 3,30 procenta
16:36

Pražská burza ve čtvrtek mírně stoupala, pojišťovna VIG si připsala 3,30 procenta

Index pražské burzy PX si během čtvrtečního obchodování připsal 0,19 procenta, když uzavřel na hodnotě 980,76 bodu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
16:31

Britskému prodejci Next po osmi letech klesl zisk

Britskému prodejci oděvů Next, který má prodejny i v České republice, klesl loni poprvé po osmi letech zisk, a to o 5...
Evropské akcie Maloobchod Výsledková sezóna
16:27

USA: Aktivita ve výrobním sektoru v březnu prudce stoupla

Index aktivity ve výrobním sektoru, jejž sestavuje kansaský Fed, dosáhl v březnu hodnoty 37 bodů. Trh přitom očekával...
Americká ekonomika
16:07

Dukovany neplánovaně odstavují 2. blok, asi tam netěsní armatura

V Jaderné elektrárně Dukovany má ve čtvrtek večer být neplánovaně odstaven druhý reaktorový blok. Energetici u něj...
Jaderná energetika Česká republika
16:06

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v březnu nad očekávání stoupla

Podle prvních údajů stoupla v březnu hodnota indexu spotřebitlské důbry v eurozóně na odnotu -5 bodů. Po únorových -6...
Eurozóna Spotřebitelská důvěra
Seidler (ING): ČNB v březnu za intervence zřejmě utratila již kolem 300 miliard korun
15:30

Seidler (ING): ČNB v březnu za intervence zřejmě utratila již kolem 300 miliard korun

Devizové intervence České národní banky pokračují v relativně vysokém tempu. Podle hlavního ekonoma ING pro ČR Jakuba...
ČNB Centrální banky Česká koruna
15:14

USA: Prodej nových rodinných domů v únoru zrychlil na anualizovaných 592 tisíc

USA: Prodej nových rodinných domů v únoru zrychlil na anualizovaných 592 tisíc Počtu 592 tisíc dosáhl...
Americká ekonomika Stavebnictví
15:04

Němci chtějí vybrat úložiště jaderného odpadu do roku 2031

Německý parlament ve čtvtek schválil zákon stanovující kritéria a postup volby lokality, kde země na milion let...
Německo Jaderná energetika
14:35

Volkswagen díky vysoké poptávce zvýšil emisi bondů na dvojnásobek

Poptávka po nových dluhopisech německé automobilky Volkswagen byla nad očekávání vysoká, a firma tak původně...
Volkswagen Dluhopisový trh
14:28

Zisk finanční divize Volkswagenu loni vzrostl na nový rekord

Finanční divize německé automobilové skupiny Volkswagen loni i přes emisní skandál dosáhla rekordního zisku, stejně...
Volkswagen Výsledková sezóna Evropské akcie
14:12

EK chce nižší poplatky u transakcí mezi eurem a dalšími měnami

Evropská komise chce ještě letos navrhnout způsob, jak snížit poplatky, které musejí lidé v EU platit za přeshraniční...
Evropská unie Euro
13:53

O čem se mluvilo na Wall Street, než zazvonil zvonec

Apple má problémy i na Novém Zélandu; izraelská Teva prý nebude propouštět tolik lidí, kolik tvrdí novináři; Wells...
Americké akcie
13:36

USA: Čerstvých žádostí o podporu v nezaměstnanosti přibylo na 258 tisíc

Na 258 tisíc Američanů si v týdnu do 18. března podalo čerstvou žádost o podporu v nezaměstnanosti. Je to nejvyšší...
Americká ekonomika Pracovní trh
13:09

Siemens a další německé firmy chtějí stavět železnici napříč Jižní Amerikou

O výstavbě železnice napříč Jižní Amerikou jedná v Bolívii řada německých společností v čele se Siemensem. Projekt za...
Siemens Doprava Latinská Amerika