Tři fondy s pěti hvězdami od Morningstar
|

Tři fondy s pěti hvězdami od Morningstar

Tři fondy společnosti Cornhill Management získaly od mezinárodní agentury Morningstar vytoužený nejvyšší rating, tedy 5 hvězd, což podtrhuje jejich atraktivitu pro investory. Fondy WSF Global Equity Fund, WIOF Latin American Performance Fund a WIOF South-East Asia Performance Fund získaly nejvyšší rating k říjnu 2013, což znamená, že patří mezi nejlepších 10 % fondů v rámci dané kategorie společnosti Morningstar.

Asijská ekonomika Emerging Markets Latinská Amerika Podílové fondy Islám

Ačkoli je vynikající výkonnost typickým znakem všech tří fondů, každý z nich je něčím specifický. Proto mohou být do jednoho vhodnou součástí investičního portfolia.

WIOF SOUTH-EAST ASIA PERFORMANCE FUND

Rostoucí mladá pracovní síla, rychle expandující střední třída pohánějící rostoucí domácí poptávku a regionální trhy s výbornou výkonností – to jsou znaky regionu jihovýchodní Asie, který by proto žádný investor neměl přehlížet. Fond byl opakovaně oceněn nejvyšším ratingem od společnosti Morningstar a patří mezi 10 % nejlepších fondů v rámci kategorie ASEAN Equity, tedy fondů investujících do akcií regionu jihovýchodní Asie (ASEAN).

Dosavadní výkonnost fondu může pokračovat, jelikož fond využívá atraktivní investiční fundamenty, které nabízejí některé z nejdynamičtějších ekonomik světa. Jedná se o odhadovanou kombinaci populace regionu (500 milionů obyvatel) a HDP (2 biliony USD), kombinovanou tržní kapitalizaci (1,9 bilionu USD) a silnou a rostoucí domácí poptávku podporovanou zvětšující se mladou pracovní sílou a rostoucí bohatou střední třídou.

Zásadní reformy ve fiskální politice i v jiných ekonomických oblastech a závazek zemí regionu vytvořit Sdružení národů jihovýchodní Asie (Association of Southeast Asian Nations Economic Community) posilují ekonomické zdraví zemí regionu, čímž podporují investiční příležitosti. Předpokládá se, že ekonomický růst zemí regionu překoná v roce 2014 růst v mnoha vyspělých zemích, a to navzdory pokračujícím problémům v globální ekonomice. Navíc je fond spravován společností CIMB-Principal Asset Management, oceněným investičním specialistou z Asie, který je součástí CIMB Group, čtvrté největší bankovní skupiny v regionu jihovýchodní Asie.

WIOF LATIN AMERICAN PERFORMANCE FUND

Investorům do akciových a dluhopisových trhů Latinské Ameriky nabízí fond WIOF Latin American Performance Fund přístup do regionu, kde demografie, ekonomická síla a rychle se rozvíjející střední třída vytvářejí rychlý spotřebitelský růst a atraktivní investiční prostředí. Politická stabilita a ortodoxní ekonomické politiky daly vzniknout výraznému růstu, který vytváří nové příležitosti pro regionální společnosti a zvyšuje podíl střední třídy a blahobyt. Zvýšená kupní síla obyvatel Latinské Ameriky též oživila domácí spotřebitelskou poptávku a vytvořila investiční příležitosti ve více sektorech ekonomiky.

Země Latinské Ameriky jsou na rozdíl od jiných mladých ekonomik relativně málo závislé na exportu, především komodit, což je výhoda, kterou by investoři neměli přehlížet. I když vyšší ceny komodit mohou poskytnout zemím Latinské Ameriky pozitivní růstový impulz, nepatří země mezi exportně orientované regiony světa (na rozdíl od Asie).

Vzhledem k nedávnému vývoji byly země v regionu poháněny hlavně stabilizačními a restrukturalizačními aktivitami v rámci vlastních ekonomik, což přispělo ke zlepšení postavení nižší a střední třídy a k růstu domácí spotřeby. Rovněž je potřeba připomenout, že regionální indexy, které se z jedné třetiny skládají ze společností komoditního sektoru, příliš zdůrazňovaly význam tohoto sektoru v zemích latinskoamerického regionu.

Mezinárodní měnový fond předpokládá v nejbližších pěti letech (2013 až 2017) ekonomický růst USA o 2,9 % ročně, v hlavních zemích Latinské Ameriky pak 4,5 % ročně. Manažer portfolia fondu Fernando X. Donayre tvrdí, že "silné základy ekonomik Latinské Ameriky signalizují dobré vyhlídky investic v regionu v dlouhodobém horizontu". Portfolio fondu je spravováno společností INCA Investments LLC, která má zkušenosti z investování na latinskoamerických trzích od začátku 90. let minulého století a má tým analytiků specializujících se na nejdůležitější sektory v regionu.

WSF GLOBAL EQUITY FUND

Tento fond, který se zaměřuje na globální akcie spravované v souladu s islámským právem šaría, je světovou jedničkou. Od svého vzniku před třemi lety získal několik prestižních ocenění, například v roce 2012 titul Nejlepší islámský fond (globální šaría akciové fondy) při udělování prestižních cen Islamic Business and Finance Awards. Podle ratingové agentury Morningstar, která sleduje fondy z celého světa, měl fond v roce 2011 nejlepší výkonnost v rámci kategorie islámských globálních akciových fondů. Od vzniku v roce 2010 neustále patřil mezi nejlepší fondy investující podle práva šaría v globální kategorii Islamic Global Equity společnosti Morningstar. Nyní byl tedy oceněn nejvyšším ratingem Morningstar za tříletou výkonnost od svého vzniku.

Fond je spravován oceňovaným portfoliomanažerem, společností Cogent Asset Management. Zakládající členové společnosti v minulosti spravovali některé oceňované fondy s vysokou výkonností v rámci různých kategorií.

"Investování v souladu s islámským právem šaría není pouze pro muslimy. Je vhodné pro jakéhokoliv investora se silnými sociálními mravními principy, který nechce investovat do alkoholu, hazardních her nebo tabákového průmyslu, dívá se skepticky na přidanou hodnotu pro společnost ze strany konvenčního bankovního systému a chce investovat do společností s konzervativním financováním a nízkými úrovněmi dluhu," vysvětluje Ian Lancaster, výkonný ředitel společnosti Cogent Asset Management, která je investičním specialistou v oblasti aktiv řízených podle islámského práva šaría, a manažer portfolia pro fond WSF Global Equity Fund. "Akcie společností fungujících v souladu s právem šaría nabízejí přístup do světa finančně konzervativních společností, které v minulosti poskytovaly dobrou návratnost investic s relativně nízkou úrovní volatility. Tyto atributy mají, zejména v současném ekonomickém klimatu, potenciál rozšířit portfolio jakéhokoliv investora."

Více informací ohledně fondů Cornhill naleznete na www.1cornhill.com/CZE/CZE/navi/home.

Zdroj: Cornhill Management

Zisk Microsoftu se díky cloudu ve čtvrtém finančním čtvrtletí více…
včera v 22:44

Zisk Microsoftu se díky cloudu ve čtvrtém finančním čtvrtletí více než zdvojnásobil

Čistý zisk softwarového vývojáře Microsoft se ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí více než zdvojnásobil na 6,51 miliardy...
Microsoft Software Americké akcie
Americké akciové indexy ve čtvrtek uzavřely téměř beze změny, dolar…
Americké akciové indexy ve čtvrtek uzavřely téměř beze změny, dolar…
včera v 22:30

Americké akciové indexy ve čtvrtek uzavřely téměř beze změny, dolar výrazně oslabil

Americké akcie ve čtvrtek stagnovaly. Na vývoj na trhu měly vliv pokles maloobchodních firem a vlažné výsledky...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
O koupi Ducati od Volkswagenu mají zájem mimo jiné Benettonové
včera v 21:07

O koupi Ducati od Volkswagenu mají zájem mimo jiné Benettonové

O koupi italského výrobce motocyklů Ducati od německé automobilové skupiny Volkswagen má vedle motocyklových firem a...
Volkswagen Fúze a akvizice
Hedgeovým fondům se v prvním pololetí dařilo nejlépe od roku 2009
Hedgeovým fondům se v prvním pololetí dařilo nejlépe od roku 2009
včera v 20:00

Hedgeovým fondům se v prvním pololetí dařilo nejlépe od roku 2009

První polovina letošního roku byla pro hedgeové fondy nejlepším obdobím od poslední finanční krize. Vyplývá to z dat...
Investiční fondy Hedgeové fondy Investice
Pivovar AB InBev kupuje výrobce energetických nápojů Hiball
včera v 19:40

Pivovar AB InBev kupuje výrobce energetických nápojů Hiball

Největší světový pivovar Anheuser Busch InBev koupí výrobce energetických nápojů Hiball, který rovněž vlastní značku...
Potraviny Pivo Fúze a akvizice
Evropské akcie se ve čtvrtek na směru neshodly, euro po zasedání ECB…
Evropské akcie se ve čtvrtek na směru neshodly, euro po zasedání ECB…
včera v 18:31

Evropské akcie se ve čtvrtek na směru neshodly, euro po zasedání ECB výrazně zpevnilo

Velké západoevropské akciové trhy zakončily čtvrteční obchodování smíšeně. Investoři zvažovali rozhodnutí ECB...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Čína chce být do osmi let jedničkou umělé inteligence
včera v 17:35

Čína chce být do osmi let jedničkou umělé inteligence

Čínská vláda představila ve čtvrtek národní plán rozvoje umělé inteligence. Hodnota tohoto odvětví se má do roku 2020...
Čína Věda
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra klesla nejníže od dubna
včera v 17:34

Eurozóna: Spotřebitelská důvěra klesla nejníže od dubna

Index spotřebitelské důvěry v eurozóně dosáhl v červenci podle prvních odhadů -1,7 bodu. Je to nejnižší hodnota od...
Evropská ekonomika Spotřebitelská důvěra
Washington dal ExxonMobilu pokutu kvůli porušení sankcí vůči Rusku
včera v 17:31

Washington dal ExxonMobilu pokutu kvůli porušení sankcí vůči Rusku

Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost ExxonMobil pokutou dva miliony...
ExxonMobil Rusko
Londýn odkládá rozhodnutí, zda povolit Murdochovi převzetí firmy Sky
včera v 16:55

Londýn odkládá rozhodnutí, zda povolit Murdochovi převzetí firmy Sky

Britská ministryně kultury Karen Bradleyová bude potřebovat několik dalších týdnů k rozhodnutí, zda plán úplného...
Média Spojené království Fúze a akvizice
Pražskou burzu ve čtvrtek udržely těsně nad nulou akcie ČEZ
Pražskou burzu ve čtvrtek udržely těsně nad nulou akcie ČEZ
včera v 16:32

Pražskou burzu ve čtvrtek udržely těsně nad nulou akcie ČEZ

Pražská burza ve čtvrtek stagnovala. Index PX sice stoupl, ale jen o 0,08 % na 1 008,69 bodu. Nejvýrazněji se změnila...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Francouzská platební společnost Ingenico koupí konkurenční švédskou…
včera v 16:20

Francouzská platební společnost Ingenico koupí konkurenční švédskou Bamboru

Francouzská platební společnost Ingenico koupí konkurenční švédskou firmu Bambora od Nordic Capital za 1,5 miliardy...
Finanční sektor Fúze a akvizice
Studie: Lidstvo už vyprodukovalo 8,3 miliardy tun plastů
včera v 15:41

Studie: Lidstvo už vyprodukovalo 8,3 miliardy tun plastů

Lidstvo už vyprodukovalo 8,3 miliardy tun plastů. Většina se ho vyrobila v posledních 65 letech a může trvale zamořit...
Životní prostředí
Nízkonákladový přepravce Joon se zaměří hlavně na mladé
včera v 15:18

Nízkonákladový přepravce Joon se zaměří hlavně na mladé

Nová nízkonákladová letecká společnost, kterou zakládají aerolinky Air France, ponese název Joon. Oslovit má...
Evropské akcie Doprava
Vláda by podle Senátu měla stanovit plán pro zavedení eura v ČR
včera v 15:06

Vláda by podle Senátu měla stanovit plán pro zavedení eura v ČR

Vláda by měla podle Senátu stanovit jasný plán pro zavedení eura v Česku, protože členství v eurozóně bude hlavní...
Česká republika Euro Česká koruna
USA: Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl…
včera v 14:51

USA: Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl na 233 tisíc

Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 15. července klesl na 233...
Americká ekonomika Nezaměstnanost Spojené státy americké (USA)
Nezaměstnanost na Slovensku v červnu klesla na nové minimum 6,9…
včera v 13:46

Nezaměstnanost na Slovensku v červnu klesla na nové minimum 6,9 procenta

Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v červnu snížila na 6,90 procenta ze 7,35 procenta v předchozím měsíci. Poprvé...
Slovensko Nezaměstnanost