Konec krize již klepe na dveře. Světové ekonomice a trhům se otevírá prostor k solidnímu růstu
|

Konec krize již klepe na dveře. Světové ekonomice a trhům se otevírá prostor k solidnímu růstu

Burzy se v posledních týdnech vezou na vlně bezbřehého optimismu. Ten přichází ze všech stran, od drobných investorů, kteří nemají zabrány nakupovat, od největších hráčů z Wall Street, ale také od politiků a šéfů nadnárodních firem z nedávno skončeného summitu v Davosu. Skončil "nový normál" a bude euforie na trzích a ekonomice pokračovat? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídali v pořadu Tržiště na Rádiu Česko Jaromír Šindel, hlavní ekonom Citibank, a Jan Bureš, hlavní ekonom ERA Poštovní spořitelny.

Česká ekonomika ČNB Světové akcie Dluhová krize

Varování pro investory: Akciím se daří, euforii živí i média, ale trumfy má v ruce Fed
V posledních týdnech zažívají obchodníci s akciemi doslova žně, tedy s výjimkou medvědů, kteří by rádi nasadili k shortovacímu útoku. Na trhu je báječná nálada, firmy představují solidní výsledky a ekonomická očekávaní se zlepšují, což ukázaly například indexy nákupních manažerů nebo německý index Ifo. Nevěřte ale báchorkám, jimiž vás zásobují média. Když totiž akcie posilují, najde se pro to vždy spousta uvěřitelných vysvětlení. Všechno ale může být jinak.

Mohamed El-Erian: "Nový normál" může brzy skončit, USA čeká zlomový okamžik
Šéf největšího dluhopisového fondu na světě Pimco, který je po více než tři roky spojován s termínem "nový normál", jenž vyjadřuje období velice slabého ekonomického růstu, vysoké nezaměstnanosti a vysokého zadlužení, ve svém vystoupení na zpravodajské stanici CNBC uvedl, že tento stav ekonomiky může brzy skončit. Co k tomu jindy opatrného ekonoma vede?

Zdroj: Rádio Česko