Proč manažeři hedgeových fondů nemohou přijít na jméno Georgi Sorosovi?
|

Proč manažeři hedgeových fondů nemohou přijít na jméno Georgi Sorosovi?

Hedgeové fondy jako celek loni výrazně zaostaly za trhem. Na nedávném Světovém ekonomickém fóru v Davosu se o nich nevybíravě vyjádřil legendární investor George Soros. Ten již spravuje pouze své jmění, takže mu případné horší vztahy s hedgeovou sférou mohou být docela volné.

George Soros Hedgeové fondy

V interview pro Bloomberg vyjmenoval dva důvody, proč hedgeové fondy v poslední době zaostávají. Zaprvé, fondů je již tolik, že jsou dominantními hráči na trhu a de facto jsou samy o sobě trhem. A ten sám sebe jen těžko překoná. Zadruhé, podle Sorose ze ziskovosti fondů významně ukrajuje tradiční bonusová a poplatková struktura "2/20", kdy 2 % zisku spolknou poplatky za správu peněz (management fee) a 20 % zisku z pozice připadá fondu.

Ray Dalio v Davosu: Letos najdou tuny hotovosti uplatnění. I v akciích
Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, se minulý týden v Davosu v rozhovoru pro CNBC věnoval řadě témat. Společnost, kdysi spuštěná s 5 miliony dolarů, nyní spravuje aktiva za 130 miliard. Daliův hedgeový fond Pure Alpha zaznamenal v roce 2012 pouze 0,8% výnos, dlouhodobě je ale Dalio považován za možná nejlepšího portfoliomanažera na světě.

Evropská unie? Bublina fantastických rozměrů, tvrdí Soros
Fantastický objekt. Miliardář, slovutný investor a jeden z nejvlivnějších lidí planety George Soros si půjčuje tento výraz psychoanalytika Davida Tucketta, aby jím vystihl Evropskou unii v někdejším stadiu rozkvětu.

Zdroj: Bloomberg