Stříbro po největším propadu roku: Letošní vývoj určují 4 hodiny každého dne
|

Stříbro po největším propadu roku: Letošní vývoj určují 4 hodiny každého dne

Cena stříbra 19. února klesla z 30 USD za trojskou unci až na 29,25 USD. Od začátku roku se tak zhodnocení investice do stříbra propadlo do záporu (-1,6 % k 19. únoru). V posledních pár týdnech přitom o ceně "chudšího sourozence zlata" rozhoduje pár hodin každého obchodního dne.

Komodity Stříbro

V době mezi zahájením předobchodní fáze amerického akciového trhu a koncem obchodování s akciemi v Evropě (7:30 až 11:30 newyorského času, tedy 13:30 až 17:30 středoevropského času) totiž probíhají v únoru veškeré poklesy ceny stříbra. Nebýt těchto zhruba čtyř hodin každého dne, jeho cena by se v únoru nezměnila (za předpokladu, že by všechny ostatní faktory zůstaly stejné).

Stříbro - vývoj ceny v první polovině února 2013

Černá křivka je průměrem průběhu obchodování se stříbrem během letošního února.

Stříbro - vývoj ceny v první polovině února 2013 (jednotlivé dny)

Co za únorovou zvláštností na denním grafu vývoje ceny zlata vězí? Můžeme jen spekulovat - opční strategie některých velkých hráčů, kteří se snaží srazit cenu stříbra? HFT obchodníci? Nebo jen převažující dobrá nálada na americkém trhu, která se projevuje především v úvodu obchodování s akciemi, což vede k propadu ceny stříbra? Napište nám svůj názor v diskusi pod článkem nebo na Facobooku Investičního webu.

Zdroj: Zero Hedge
09:52

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice