50 cest, jak investovat do zemědělství
|

50 cest, jak investovat do zemědělství

Zemědělství je již dlouho oblíbeným investičním tématem. Není divu - veškeré komoditní obchodování kdysi začalo právě se zemědělskými produkty, respektive kontrakty na jejich dodání - farmáři kontrakty využívali ke kompenzaci ztrát v důsledku nepříznivé úrody.

Komodity Futures Zemědělství ETF

Nyní je zemědělský sektor nabitý příležitostmi pro investory. Mnozí si často ani neuvědomují, jaké nepřeberné množství jich nabízí. Nehledě na to, jaký jste typ investora, určitě si způsob, který sedí k vašemu investičnímu stylu, v našem "manuálu" najdete.

Jak investovat do zemědělství prostřednictvím komoditních futures?

Futures jsou klasickou cestou, jak získat pozici v konkrétní komoditě. Kontraktům je těžší porozumět, takže se nehodí pro investory-začátečníky. Naopak pro ty, co jejich nuancím porozumí, představují úžasný nástroj nabízející mimořádné tržní příležitosti. Následující futures kontrakty lze obchodovat na různých burzách společnosti CME Group.

Akcie, se kterými lze vsadit na zemědělský sektor

Je potřeba mít na paměti, že investice do uvedených akcií nejsou čistou sázkou na zemědělství. To ale nemění nic na faktu, že jsou díky mnoha výhodám, které oproti futures nabízejí, neopominutelným nástrojem investování do zemědělství. S expozicí v nich nespekulujete pouze na rostoucí ceny komodit, jež souvisejí s jejich byznysem, ale participujete na cash flow a můžete si užívat tučných dividend, jež některé firmy vyplácejí.

Do zemědělství lze investovat i prostřednictvím ETF

Díky rozmachu ETF se podařilo komoditní investování rozšířit mezi velké množství investorů. Zatímco dříve měli ke komoditám přístup jen tradeři s futures kontrakty, dnes s nimi může obchodovat téměř každý. Burzovně obchodované produkty s různými investičními záměry investorům zdaleka nenabízejí jen expozice ve standardních futures kontraktech.

Zdroj: Commodity HQ
09:52

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice