Burzovní kalendář 24. - 30. 6. 2013
|

Burzovní kalendář 24. - 30. 6. 2013

Záplava důležitých makrodat v USA i v Evropě, summit Evropské unie ve čtvrtek a v pátek, a to vše v době, kdy si trhy zvykají na to, že kvantitativní uvolňování bude nejspíše omezeno ještě letos. Takový bude poslední týden prvního pololetí na finančních trzích. Pro české investory bude důležité jednání ČNB o měnové politice, úterý je navíc rozhodným dnem pro výplatu dividendy společnosti ČEZ.

Investiční a ekonomický výhled

USA

24/6 Index aktivity chicagského Fedu

24/6 Index průmyslové aktivity dallaského Fedu

25/6 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

25/6 Indexy cen domů FHFA (koupě domů na hypotéku) a S&P/Case-Shiller (20 velkých měst)

25/6 Prodeje nových domů

25/6 Spotřebitelská důvěra

25/6 Index průmyslové aktivity richmondského Fedu

26/6 HDP za 1Q2013

27/6 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

27/6 Osobní příjmy a výdaje

27/6 Pokračující prodeje domů

27/6 Index průmyslové aktivity kansaského Fedu

27/6 Bilance Fedu

28/6 Index nákupních manažerů v oblasti Chicaga

28/6 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Americké akciové trhy mají za sebou nepříjemný týdenní pokles, který ve středu spustily komentáře šéfa Fedu Bena Bernankeho o plánu postupného ukončování programu odkupu dluhopisů (QE). Za celý týden se index Dow propadl o 1,80 %, S&P 500 klesl o 2,11 % a Nasdaq odepsal 1,94 %.

"Cena indexu S&P 500 prolomila důležitý support 1 600 bodů prakticky bez odporu. To může signalizovat, že by návrat nad tuto úroveň mohl být také rychlý. Nyní je nejbližší support v zóně 1 560 až 1 575, další důležitý je na hladině 1 540. Nelze vyloučit ani otestování psychologické hladiny 1 500 bodů. Nejbližší rezistence jsou na hladinách 1 600 a 1 650 bodů. Po rychlém propadu je trh přeprodaný. Navíc má za sebou dva dny, kdy 90 % a více titulů zlevnilo. Proto zřejmě brzy přijde krátkodobá opačná reakce," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Bernanke ve středu řekl, že pokud se bude ekonomika USA vyvíjet podle předpokladů, začne banka zřejmě už letos omezovat nákupy dluhopisů. Fed nyní podporuje ekonomiku Spojených států nákupem dluhopisů za 85 miliard dolarů měsíčně. Tento program letos pomohl akciovému trhu k výstupu na nové rekordy.

Velké finanční společnosti v pátek oslabovaly kvůli obavám, že by je pokles cen dluhopisů mohl přinutit k rozsáhlým odpisům. Výrazný pokles utrpěly například banky Citigroup a Morgan Stanley. "Domnívám se, že reakce trhů na prohlášení Fedu byla přehnaná. Toto prohlášení bylo totiž docela optimistické ohledně vyhlídek hospodářského růstu," uvedl analytik John Carey ze společnosti Pioneer Investment Management. "Nepovažuji tuto turbulenci za signál vážnějšího útlumu."

Šéf pobočky v St. Louis James Bullard v pátek zveřejnil tiskovou zprávu, v níž vysvětlil, proč je proti zpomalování QE i proč nesouhlasil s tím, aby FOMC dal Bernankemu svolení upřesňovat plánovaný časový harmonogram utahování kohoutků.

Někteří ekonomové se však domnívají, že Bernankeho poznámky nemohly přijít ve vhodnější chvíli. Po jeho prohlášení hromadně vyletěly i výnosy desetiletých dluhopisů, a to nejen amerických, i mnohé evropské země si pohoršily v řádech desítek bazických bodů. Hlavní ekonom Deutsche Bank Joseph LaVorgna však tvrdí, že výnos amerických desetiletých dluhopisů je stále směšně nízko a na oživení na trhu s nemovitostmi nebude mít vliv. Musel by prý překonat hranici 4 %, aby se to na trhu s bydlením nějak odrazilo.

Zato Nouriel Roubini, známý jako Dr. Zkáza, má v budoucnosti americké ekonomiky jasno - bubliny, propad, krize, zánik. Ekonomika podle něj vyžaduje postupné zpomalování nákupů dluhopisů, to však vyvolá bubliny na trzích. Zároveň mezi investory podle něj panuje nebezpečná deziluze. "Někteří si myslí, že američtí politici si teď mohou dovolit odkládat některá tvrdá rozhodnutí, Evropané se nějak probojují, Čína hladce znovu nakopne růst ekonomiky a ohně na Středním východě samy vyhoří. To jsou nebezpečné iluze."

Alfou a omegou pro světové trhy je v posledních měsících kvantitativní uvolňování. A to je jasně navázáno na vývoj americké ekonomiky. Její kondici v novém týdnu zevrubně popíše řada zveřejněných makrodat.

Vedle zpřesněného údaje o vývoji DP v prvním kvartálu (čeká se potvrzení +2,4 %) budou sledované především objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a sada čísel sledujících chování spotřebitelů. Vedle indexů cen nemovitostí a statistik jejich prodejů to bude především úterní spotřebitelská důvěra. Právě spotřebitelé totiž díky růstu cen akcií měli získat větší pocit bohatství a začít více utrácet. Zpřesněný údaj o jejich náladě vyjde také v pátek (index Michiganské univerzity). Vedle toho budou sledované také indexy průmyslové aktivity v jednotlivých oblastech USA.

Jedním z největších témat posledních dnů je rychlý růst výnosů amerických dluhopisů (a pokles jejich cen). Dluhopisy oslabují ruku v ruce s akciemi, což v posledních šesti letech (při tak silné korelaci jako je ta současná) vedlo zpravidla k jedinému - k následnému růstu cen dluhopisů. Investoři se zkrátka nakonec vždy rozhodli spíše pro "jistotu" v podobě amerických státních bondů, nyní možná i motivováni jejich aktuálně vyššími výnosy. Tuto myšlenku v podporuje i známý pesimista Marc Faber, který nevěří, že Bernanke, Yellenová a další kdy přestanou skupovat americký dluh. "Věřím, že to bude pokračovat a že jednou přijde QE99," říká s nadsázkou Faber.

Z firemních zpráv v novém týdnu budou investoři sledovat například úterní valné hromady Sprint Nextel a Yahoo! a výsledky Walgreen, Barnes & Noble nebo Apollo Group, ve středu se s výsledky pochlubí například General Mills, Monsanto a Bed Bath & Beyond, ve čtvrtek se přidají Nike a Accenture, v pátek se News Corp rozdělí na dvě společnosti a své výsledky zveřejní výrobce telefonů BlackBerry.

Aktuální zpravodajství sledujte na Investičním webu celý týden online ZDE.

Finanční tsunami: Roky se sbírá, ale trh může zničit za pár týdnů
Tradeři v pohotovosti se svými plány na spekulaci na pokles, investorské stádo…
Konec QE neznamená akciový armageddon
Blížící se konec kvantitativního uvolňování nechává Davida Navrátila z České…

Evropa

24/6 Německo - index podnikatelské nálady Ifo

26/6 Francie - HDP za 1Q2013

26/6 Bank of England - zpráva o finanční stabilitě

27/6 Německo - celková míra nezaměstnanosti

27/6 Spojené království - HDP za 1Q2013

27/6 Eurozóna - spotřebitelská a podnikatelská důvěra

28/6 Německo - maloobchodní tržby a index spotřebitelských cen

28/6 Francie - index cen výrobců

Za celý týden index FTSE 100 ztratil 3,05 %, francouzský CAC 40 3,87 % a německý DAX 4,17 %. Evropské akcie (DJ EuroStoxx 50) tak zakončily týden nejníže od začátku roku. Vedle obav z možného omezení QE v USA se znovu rozvířila i nervozita ohledně Řecka.

Řecká strana Demokratická levice se v pátek rozhodla, že opustí vládu, a vyzvala své ministry, aby podali demisi. Řecko tak stojí na prahu nové krize, což evropské trhy citelně zasáhlo. Hlavní index athénské burzy odepsal přes 6 %. Ve čtvrtek večer totiž ztroskotala jednání vlády o znovuotevření veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice ERT, za něž Demokratická levice tvrdě bojovala. Premiér Samaras straně vzkázal, že by rád ve vládě pokračoval s její podporou, obejde se však i bez ní - s druhým koaličním partnerem, sociálně demokratickým hnutím PASOK, totiž v parlamentu drží 153 křesel z 300, tedy většinu, nicméně výrazně slabší. "Odchod řecké strany z koalice nejistotu nevymýtí, naopak," říká Tobias Britsch z Meriten Investment Management. "I přesto nevidím problém tak velký, jako byl loni. Předčasné volby by však s trhy zamávat mohly."

Předběžný index nákupních manažerů sledující aktivitu v průmyslu i ve službách v červnu v eurozóně stoupl na 48,9 bodu z květnových 47,7 bodu. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od loňského března, ale zůstal pod klíčovou padesátibodovou hranici, která je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. V Německu se výrazně vylepšila situace v sektoru služeb. Předběžný index nákupních manažerů vzrostl z 49,7 bodu v květnu na 51,3 bodu v červnu. Rostl tak nejrychleji za čtyři měsíce a překonal odhad 50 bodů. Naopak německý index nákupních manažerů za zpracovatelský sektor klesá na 48,7 bodu, přestože trh čekal růst na 49,9 bodu.

Náladu podnikatelů v Německu hned v pondělí odhalí index Ifo. Čeká se jeho mírný růst. Německo by se mohlo v roce 2015 vrátit k rozpočtovému přebytku, byť malému. V roce 2017 by ale mohl dosahovat již deseti miliard eur, což by největší evropské ekonomice umožnilo splácet dluhy. Uvedl to v sobotu nejmenovaný zdroj agentury Reuters. Spolková vláda tvrdí, že Německo se vrátí k rozpočtovým přebytkům v roce 2016. Mimo jiné mu k tomu prý pomůže stabilní ekonomický růst.

K celkové stabilizaci starého kontinentu se snaží přispět evropští politici, tu více, tu méně úspěšně. Na konci uplynulého týdne zkrachovala jednání o nových pravidlech pro bankovní krize kvůli sporům o to, jak by měly být rozděleny náklady za zkrachovalé banky. Po asi 20 hodinách jednání se ministři financí EMU v sobotu ráno v Lucemburku rozhodli, že se pokusí znovu o dohodu na mimořádné schůzce ve středu, těsně před summitem Evropské unie. Ten proběhne ve čtvrtek a v pátek. Ministři se ale v týdnu dohodli na tom, že na přímou rekapitalizaci bank bude ze záchranného fondu eurozóny ESM vyčleněno 60 miliard eur. Na této rekapitalizaci se hostitelské státy bank budou muset podílet 20 %.

Jaký výhled má na obchodování v novém týdnu makléř Patrik Komárek z brokerjetu ČS?

Během týdne bude v Evropě zveřejněna vedle indexu Ifo řada dalších podstatných makroekonomických ukazatelů. Vedle finálního údaje o vývoji HDP Francie v prvním čtvrtletí (čeká se potvrzení -0,4 %) a Spojeného království (odhad +0,6 %) to budou především další čísla z Německa - ve čtvrtek celková míra nezaměstnanosti (odhad: 6,9 %) a v pátek spotřebitelská inflace a maloobchodní tržby.

Aktuální zpravodajství sledujte na Investičním webu celý týden online ZDE.

Trichet: Euro přežilo krizi, což mnozí nečekali
Euro přežilo krizi, Evropa by se měla víc integrovat, přesto se vliv eura na…
Willem Buiter (Citigroup): Trhy ještě kvůli eurozóně čeká pár…
Nad Evropou se stahují mračna další restrukturalizace dluhů. To trhy vesměs…
John Kay (Financial Times): Evropští politici jsou slaboši. I tak se…
Globální finanční systém potřebuje od základu změnit. Jinak budeme nadále čelit…

Japonsko a BRIC

27/6 Čína - průmyslové zisky

27/6 Japonsko - spotřeba domácností, nezaměstnanost, inflace, průmyslová výroba, maloobchodní tržby

Čínský zpracovatelský sektor podle předběžných údajů agentury Markit v červnu dále prohloubil propad. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru z květnových 49,2 bodu, které také signalizovaly kontrakci, spadl na 48,3 bodu. Čínské akcie na to reagovaly ztrátou.

Čínská vláda, kterou v posledních týdnech navíc sužují i obavy z rekordního množství absolventů, kteří opustí vysoké školy a nenajdou zaměstnání, zahájila intervenci do akcií. Aby povzbudila trhy, začala kupovat akcie čtyř největších čínských bank. Státem vlastněná investiční firma Central Huijin Investment utratila 13. června na nákup cenných papírů zhruba 363 milionů jüanů. Ačkoli čínská vláda slibuje volný trh, pokaždé, když dochází na burzách k výprodejům, instruuje svou firmu k nákupům. Shanghai Composite za celý týden odepsal přes 4 %, což představuje nejstrmější týdenní pokles za poslední dva měsíce.

Naopak 4,3 % si za uplynulý týden připsal japonský index Nikkei 225, který se díky tomu vrátil nad 13 tisíc bodů a napravil malou část předchozích strmých a rychlých propadů.

V novém týdnu budou investoři sledovat mimo jiné průmyslové zisky v Číně, ale dominovat budou data z Japonska, jehož "Abenomiku" pozoruje s napětím celý svět.

Londýnský duel: Proč si (ne)vsadit na Čínu
Letošní prudké ochlazení čínského zázraku je jen předzvěstí toho, co se bude…
Abenomika: Japonská snaha o růst, nebo zápas o holý život?
Šinzó Abe, od prosince japonský premiér, který slibuje, že postaví po více než…

Česká republika

24/6 Platí nové báze indexů PX a CECE

25/6 ČEZ - rozhodný den pro výplatu dividendy

27/6 ČNB - rozhodnutí o sazbách

Pražská burza v týdnu výrazně oslabila a prodala se na roční minimum. Index PX klesl ve srovnání s minulým pátkem o 5,4 % na 877,5 bodu. Nejvíce klesly akcie těžební společnosti NWR, naopak nejlépe si i v uplynulém týdnu vedly akcie realitní skupiny Orco.

Akcie na pražské burze zakončily týden s výraznými ztrátami. V zeleném skončily pouze některé menší emise, a to Pegas Nonwovens, CME a Orco. Největší ztráty zaznamenaly akcie NWR, které přišly o 25,3 % na 21,3 Kč. Sešlo se několik negativních faktorů. Významnější z pohledu pohybu akcií bylo výrazné snížení cílové ceny ze strany Bank of America Merrill Lynch až na 5,70 Kč a informace o vyřazení titulu z některých indexů. Nejvíce rostoucí firmou v uplynulém týdnu bylo se 7% nárůstem Orco.

ČEZ pořádal ve středu valnou hromadu, na níž podle očekávání schválil dividendu 40 Kč. Akcie se následně v pátek obchodovaly poprvé bez nároku na tuto dividendu (rozhodný den pro její výplatu je v úterý 25. června), což vedlo k týdennímu propadu o 8 %. Po očištění o tento efekt by akcie zakončily týden bez výraznějšího pohybu. Politická situace a různé komentáře o dokončení či nedokončení Temelínu se na akciích příliš neprojevily.

Český telekomunikační úřad v pátek uvedl, že i přes odpor operátorů nechá v aukci mobilních frekvencí vyhrazené místo pro čtvrtého hráče. Případní zájemci o pásmo 800 MHz (nejcennější pásmo) budou mít nadále k dispozici dva kmitočty. Úplné vyjádření k připomínkám k nové aukci zveřejní ČTÚ v pondělí. "Pro stávající hráče je pozitivní, že lze v aukci získat jen dva kmitočty z pásma 800 MHz, což z našeho pohledu omezuje výraznější cenovou válku, protože se vlastně bude jednat jen o souboj o jeden kmitočet. Podmínkou je, že se do aukce přihlásí všichni tři stávající mobilní operátoři. V aukci se bude dražit celkově 6 kmitočtů z pásma 800 MHz. Z toho jsou dva vyhrazeny pro nové hráče a o čtyři budou soutěžit stávající hráči na trhu. Celkově hodnotíme, že ponechání výhody pro případné nové operátory je nepříznivou informací pro Telefóniku C.R., zmírněním negativní informace je omezení kapitálových výdajů na nové kmitočty vzhledem k podmínkám aukce (2 kmitočty u pásma 800 MHz)," komentuje dění na českém mobilním trhu Milan Vaníček, hlavní analytik J&T Banky.

V pondělí se poprvé budou vypočítávat indexy PX a CECE podle nových vah jednotlivých titulů. V rámci indexu CECE se úpravy dotknou z domácích titulů negativně Telefóniky (snížení na 2,16 % z 2,86 %) a ČEZ (na 4,09 % z 4,31 %), váha vzroste u akcií CETV (na 0,34 % z 0,23 %). Z indexu PX zmizí akcie AAA Auto (na začátku července se s nimi má přestat obchodovat úplně), váha bude snížena u akcií Telefóniky (na 9,2 % z 11,6 %) a Erste Group Bank (z 21,4 % na 20,1 %). Zvýšení váhy v indexu PX se týká akcii Komerční banky (na 17,8 % z 16,7 %), VIG (na 20,5 % z 19,3 %) a CETV (na 1,5 % z 0,8 %). Změny u ostatní titulů jsou minimální.

Ve čtvrtek se sejde sedm členů rady ČNB, aby diskutovalo o nastavení měnové politiky. Na posledním měnovém zasedání 2. května bankovní rada jednomyslně ponechala úrokové sazby na rekordním minimu 0,05 % a není důvod se domnívat, že by se na základní sazbě mělo něco měnit na nastávajícím zasedání. Koruna se vůči euru obchoduje těsně pod hranicí 26 EUR/CZK. Intervenci proti koruně nedávno v rozhovoru pro Bloomberg naznačil Lubomír Lízal, a právě toto téma české investory velice zajímá.

Akcie ČEZ a NWR pod lupou: Na otázky čtenářů odpovídal analytik z…
Kdy se zastaví propad akcií ČEZ a NWR? Jak to bude s cenami uhlí a elektřiny? A…
EUR/CZK: Česká koruna hledá dno při nízké volatilitě. Jak odehrát…
Koruna je po prolomení hladiny 26 EUR/CZK nejvýhodnější k nákupu od začátku…
NWR: Bude cena akcií dále padat?
Po středečním 16% propadu, který akcie NWR zažily po snížení doporučení od Bank…
Srovnání evropských energetických akcií: Favority na růst jsou E.ON a…
Sektor utilit (síťových služeb) má potíže, přesto se mezi velkými hráči na trhu…
před 39 minutami

Italskou Ferrero bude poprvé řídit člověk mimo rodinu vlastníků

Italskou firmu na výrobu cukrovinek Ferrero bude poprvé řídit člověk mimo zakladatelskou rodinu Ferrerů. Novým...
Itálie Evropské akcie Management
18:47

Bankovní regulátor EU se možná přesune do Lucemburska

Evropský bankovní úřad (EBA) by se po vystoupení Británie z Evropské unie (EU) mohl přestěhovat z Londýna do...
Evropské banky Evropská unie Spojené království
Vedení O2 Czech Republic schválilo návrh výplaty dividendy 17 korun na akcii
18:28

Vedení O2 Czech Republic schválilo návrh výplaty dividendy 17 korun na akcii

Vedení telekomunikační společnosti O2 Czech Republic navrhne akcionářům na valné hromadě, která bude 10. května,...
O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Dividendy Akcie ČR
18:16

Rozpočtový úřad amerického Kongresu: Veřejný dluh USA vzroste za 30 let na dvojnásobek

Americký veřejný dluh vzroste při platnosti současných zákonů o daních a výdajích za 30 let na 150 procent ročního...
Spojené státy americké (USA) Zadlužení Americká ekonomika
Evropské trhy ve čtvrtek převážně stouply, akcie Tullow Oil zdražily o více než 7,5 %
18:00

Evropské trhy ve čtvrtek převážně stouply, akcie Tullow Oil zdražily o více než 7,5 %

Evropské akciové trhy uzavřely čtvrteční seanci v zelených číslech. Investoři pozorně sledovali dění ve Spojeném...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
17:11

AFP: Rúháního znovuzvolení ohrožuje stav íránské ekonomiky

Íránská ekonomika sice už nestojí nad propastí, je však otázkou, zda se prezidentovi Hasanovi Rúhánímu podařilo...
Írán Blízký a Střední východ Politika
Pražská burza ve čtvrtek mírně zpevnila, dařilo se Erste Group Bank a mediální CME
16:45

Pražská burza ve čtvrtek mírně zpevnila, dařilo se Erste Group Bank a mediální CME

Pražská burza ve čtvrtek stoupla o 0,1 % na 983,67 bodu. Nahoru ji táhly akcie Erste Group Bank, nedařilo se naopak...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
16:31

Italský soud zprostil obvinění ratingovou agenturu S&P

Italský soud ve čtvrtek zprostil mezinárodní ratingovou agenturu Standard & Poor's a pět jejích bývalých a současných...
Itálie Ratingové agentury
16:17

Srbsko nabízí investorům tři zadlužené petrochemické závody

Srbsko nabízí investorům tři silně zadlužené petrochemické závody. Prodejem státního majetku chce snížit státní dluh,...
Srbsko Petrochemie Zadlužení
Koruna kvůli čtvrtečnímu rozhodnutí ČNB oslabila na 27,24 EUR/CZK
15:54

Koruna kvůli čtvrtečnímu rozhodnutí ČNB oslabila na 27,24 EUR/CZK

Koruna v reakci na čtvrteční rozhodnutí ČNB pokračovat v režimu devizových intervencí oslabila po 15.30 až na 27,24...
Česká koruna Měny ČNB
15:15

Export z ČR do května poroste o 12 %, riziky jsou kurz koruny a politika USA

Export z České republiky by měl do května výrazně zrychlit tempo a meziročně růst o téměř 12 procent. Vyplývá to z...
Česká republika Česká ekonomika Mezinárodní obchod
14:58

Norsko a Dánsko podpořily plánovaný plynovod do Polska

Plán Polska na výstavbu plynovodu, který by do země přivedl plyn z Norska přes Baltské moře a Dánsko, získal podporu...
Polsko Norsko Dánsko
14:45

USA: Jádrové výdaje na osobní spotřebu ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly o 1,3 %

Jádrové výdaje na osobní spotřebu v USA v posledním čtvrtletí loňského roku mezikvartálně vzrostly o 1,3 %. Růst tak...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Osobní spotřeba
14:40

USA: Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu do 25. března klesl na 258 tisíc

Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 25. března klesl na 258 tisíc z 261 tisíc v...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Nezaměstnanost
Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí podle finálních dat v celoročním přepočtu zpevnila o 2,1 %
14:32

Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí podle finálních dat v celoročním přepočtu zpevnila o 2,1 %

Růst americké ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil v celoročním přepočtu na 2,1 % z 3,5 % v předešlém čtvrtletí....
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika HDP
14:16

Kvůli silné konkurenci má H&M nižší zisk, založí novou značku

Švédská společnost Hennes & Mauritz (H&M) vytvořila v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk 2,5 miliardy švédských...
Švédsko Evropské akcie Výsledková sezóna
Německo: Index spotřebitelských cen v březnu podle předběžných dat meziročně vzrostl o 1,5 %
14:03

Německo: Index spotřebitelských cen v březnu podle předběžných dat meziročně vzrostl o 1,5 %

Meziroční míra inflace v Německu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu v zemích Evropské unie v březnu...
Německo Inflace
13:45

Ze světa investičních doporučení (30. března)

Které akcie si ve čtvrtek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Americké akcie Evropské akcie
13:31

Polské energetické firmy pomohou těžaři uhlí PGG

Polské státní energetické firmy PGNiG, PGE a Energa poskytnou finanční injekci 500 milionů zlotých největšímu...
Polsko Energetika Uhlí a koks