Nejbohatší Američané věří akciím a kašlou na hotovost
|

Nejbohatší Američané věří akciím a kašlou na hotovost

Průzkum Institutu soukromých investorů odhalil, že většina amerických rodin se jměním nad 30 milionů USD aktuálně preferuje růst před zajištěním kapitálu. Ještě před rokem to bylo jen 47 %.

Světové akcie Bohatství Hotovost

Podíl těch, kteří upřednostňují zajištění kapitálu před růstem bohatství, klesl na 36 % z 43 %. Do hotovosti tak směřuje méně peněz, což potvrzují odpovědi 42 % respondentů, kteří letos plánují snížit alokaci hotovosti.

Superbohatí věří akciím

Podle Mindy Rosenthal, prezidentky Institutu soukromých investorů, více než polovina boháčů plánuje zvýšit alokaci v amerických akciích a nahradit ztráty z dob finanční krize. "Soukromí investoři mají o zajištění svého kapitálu nadále zájem, ale uvědomují si, že je zároveň potřeba generovat výnosy."

Loni byl jejich průměrný čistý výnos (po odečtení poplatků) 10 %, což je méně, než o kolik vzrostl akciový index S&P 500 (13,4 %), ale více než v případě Dow (7,26 %). Bohatí loni nejvíce věřili akciím a hedgeovým fondům.

Loňské složení portfolia bohatých:

  • americké akcie 18 %

  • světové akcie 14 %

  • dluhopisy 10 %

  • municipální bondy 7 %

  • fondy 18 %

  • private equity 10 %

Zbylé investice představovaly nemovitosti, komodity, venture kapitál a přímé účasti v soukromých firmách. Do budoucna bohatí plánují přesunout více peněz do private equity a přímých účastí na firmách, hodlají naopak omezit využití hedgeových fondů.

Zdroj: CNBC
před hodinou

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice