Burzovní kalendář 12. 8. - 16. 8. 2013
|

Burzovní kalendář 12. 8. - 16. 8. 2013

V USA zveřejní výsledky za druhý kvartál velké maloobchodní řetězce. Vyjdou i čísla o maloobchodních tržbách, investoři si tak udělají obrázek o tom, jaká je chuť spotřebitelů utrácet. Údaje o inflaci zase napoví, kdy by mohl Fed začít omezovat QE. V Německu bude zveřejněn index ekonomické nálady ZEW a HDP za druhé čtvrtletí. Údaje o růstu ekonomiky ve druhém kvartálu odhalí i další evropské země včetně České republiky. Na domácí burze budou hlavní událostí v úterý oznamované hospodářské výsledky ČEZ.

Investiční a ekonomický výhled

USA

12/8 - 16/8 Výsledková sezóna (Cisco Systems, Estée Lauder, Wal-Mart Stores)

12/8 Státní rozpočet

13/8 Maloobchodní tržby

13/8 Dovozní a vývozní ceny

13/8 Podnikové zásoby

13/8 Projev šéfa atlantského Fedu Dennise Lockharta

14/8 Index cen výrobců

14/8 Zpráva EIA o trhu s ropou

14/8 Projev šéfa Fedu v St. Louis Jamese Bullarda

15/8 Index spotřebitelských cen

15/8 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

15/8 Průmyslová výroba

15/8 Index trhu nemovitostí

15/8 Index aktivity filadelfského Fedu

16/8 Zahájené stavby domů

16/8 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Americké se akcie v uplynulém týdnu propadly nejvíce od letošního června. Index Dow oslabil o 1,49 %, S&P 500 o 1,07 % a Nasdaq o 0,8 %. Indexy klesly z rekordních maxim, kterých dosáhly o týden předtím.

"Cena zůstává od 15. července v úzkém rozpětí a v uplynulém týdnu začala pomalu klesat. Tím se zmírnila překoupenost na trzích. Nejbližší silný support je v zóně 1 670 až 1 675 bodů, kde v červenci byla několikrát denní minima. Další support je na 1 650 bodech. Na opačné straně je rezistence definována denními maximy z 2. a 5. srpna na hladině 1 710 bodů," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

V novém týdnu se pozornost Wall Street přesune na spotřebitele. Výsledky totiž oznamují významné maloobchodní řetězce, vyjdou také čísla o maloobchodních tržbách, a investoři tak budou sledovat, zda v posledních týdnech a měsících začali Američané více utrácet.

Údaje o hospodaření za 2Q2013 zveřejní ve středu Macy's, v úterý již ale přijde na řadu největší maloobchodní řetězec na světě Wal-Mart, doplní ho společnost Nordstrom a diskontní řetězec Kohl's. Odhady výsledků amerických i evropských firem, které zveřejňují čísla v příštím týdnu, naleznete ZDE.

Pozitivní výsledky těchto firem by mohly akcie podpořit, v opačném případě však čekají analytici spíše další pokles. "Ekonomiku USA táhnou spotřebitelé. Pokud výsledky zklamou, dá se čekat, že bude burza při nižším zájmu investorů během prázdnin dále klesat," říká Tom Schrader z americké investiční firmy Stifel Nicolaus Capital Markets.

Americkým firmám se zatím celkově daří očekávání analytiků překonávat. Odhady zisků překonalo 67 % ze 446 firem začleněných do indexu S&P 500, které již oznámily údaje o hospodaření. Na úrovni tržeb překonalo odhady 54 % společností. "S výsledky od obchodních řetězců se trochu vracíme zpět k širší perspektivě. Dozvíme se, jak se cítí spotřebitelé a jaký by to mohlo mít dopad na HDP," říká Kim Forrest, analytik z firmy Fort Pitt Capital Group.

Spotřebitelská poptávka byla na začátku roku zbrzděna zvýšením daní, přesto se od ní čeká růst. Data o červencových tržbách budou zveřejněna v úterý. Podle průzkumu agentury Reuters by meziměsíčně měly tržby vzrůst o 0,3 %.

Z makrodat bude dalším důležitým zveřejněným údajem index spotřebitelských cen. "Pokud se meziroční inflace dostane do rozmezí 2 až 2,5 % zvyšuje se pravděpodobnost, že Fed začne s omezováním podpory ekonomiky. Pokud 2 % nedosáhne, uvidíme růst akcií, protože si lidé řeknou, že Fed bude dále pumpovat do ekonomiky peníze," říká Keith Bliss, viceprezident společnosti Cuttone & Co. Ekonomové oslovení agenturou Reuters přitom očekávají meziroční červencovou inflaci právě 2 %.

Obavy z kroků Fedu srážely ceny akcií v uplynulém týdnu. K měnové politice hovořilo hned několik členů Fedu, kteří svorně naznačili, že není vyloučeno ukončování podpory ekonomiky již v září.

S takovým prohlášením přišel v úterý večer šéf chicagského Fedu Charles Evans. Navázal tak na své kolegy prezidenta dallaského Fedu Richarda Fishera a šéfa Fedu v Atlantě Dennise Lockharta. Fisher řekl, že by preferoval přestat s odkupy dluhopisů příští měsíc. Lockhart uvedl, že Fed může začít ukončovat podporu ekonomiky v září, ale případně i později podle vývoje ekonomiky. Šéfka Fedu v Clevelandu Sandra Pianalto potom prohlásila, že vidí významné zlepšení na pracovním trhu. Pokud by měl pracovní trh dále sílit, bylo by podle ní žádoucí s ukončováním odkupů dluhopisů začít.

V novém týdnu vystoupí opět Dennis Lockhart, projev bude mít i šéf Fedu v St. Louis James Bullard.

Čtyřicet akcií z indexu S&P 500 zavíralo na maximální hodnotě z posledních 52 týdnů. V polovině května to přitom bylo 193 firem. Před zmenšujícím se počtem akcií, které dosahují maxim, varoval investor Marc Faber. Podle něj je to známka blížícího se propadu.

Marc Faber: Trh se letos propadne o 20 %
Index S&P 500 za letošní rok posílil o více než 19 %, což je sice působivé, ale…
Nakupujte, nemůžete prodělat
Zuřivý býk Jeremy Siegel, profesor na Wharton School při University of…
Morgan Stanley: Termín, kdy Fed začne utlumovat QE, teď závisí na…
Z americké ekonomiky přichází řada více či méně povzbudivých čísel. Jenže…
Günter Deuber (Raiffeisen Bank): Exit Fedu ukončí jednu epochu. Mnohé…
Středoevropské banky by mohly zamířit k "východu" společně s Fedem. Zpřetrhala…
Tento akciový indikátor stále funguje nadmíru spolehlivě
Minulý týden překvapivě hodně klesl počet nových žádostí o podporu v…

Evropa

12/8 - 16/8 Výsledková sezóna (Prudential, E.ON, ThyssenKrupp, RWE)

13/8 Německo - index spotřebitelských cen

13/8 Spojené království - index spotřebitelských a výrobních cen

13/8 Eurozóna - průmyslová výroba

13/8 Německo - index ekonomické nálady ZEW

14/8 Německo - HDP za 2Q2013

14/8 Francie - HDP za 2Q2013

14/8 Eurozóna - HDP za 2Q2013

14/8 Francie - index spotřebitelských cen

14/8 Spojené království - zpráva o trhu práce

14/8 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

15/8 Spojené království - maloobchodní tržby

16/8 Eurozóna - index spotřebitelských cen

16/8 Eurozóna - obchodní bilance

Evropské akcie si nevybraly v týdnu jasný směr. Celoevropský index DJ EuroStoxx 600 posílil o 0,6 % a dostal se na nejvyšší hodnoty za deset týdnů. Naopak německý DAX oslabil o 0,82 % a FTSE 100 o 0,97 %, zatímco francouzský CAC 40 o 0,76 % zpevnil.

Akciím pomohly výroky centrálních bankéřů z ECB a Bank of England, že zachovají uvolněnou měnovou politiku. Člen Výkonné rady ECB Peter Praet prohlásil, že ve hře je i další snížení sazeb. Své první vystoupení ve funkci měl nový šéf Bank of England Mark Carney. Oznámil, že i britská centrální banka naváže podobně jako Fed vývoj úrokových sazeb na míru nezaměstnanosti.

I v Evropě pomalu končí výsledková sezóna. Čísla o hospodaření oznámí dvě velké evropské energetiky E.ON a RWE. Stejně jako český ČEZ se i tyto firmy potýkají s poklesem cen elektřiny, na rozdíl od české energetické jedničky ale mohou spoléhat na solidní výkon plynárenských divizí. Jaká čísla se od firem v příštím týdnu čekají, si můžete prohlédnout ZDE.

Investoři se podle analytiků zaměří znovu více na makrodata. "S končící výsledkovou sezónou se údaje z ekonomiky dostanou opět do popředí. V poslední době přitom čísla z evropských zemí ukazují, že se situace zlepšuje," říká Anja Hochberg ze švýcarské Credit Suisse.

Hned začátek týdne přitom přinese důležité údaje o evropské ekonomice. V úterý to budou čísla o průmyslové výrobě v eurozóně či německé inflaci. Zároveň bude zveřejněn významný německý index ekonomické nálady ZEW. Ten v červenci nečekaně klesl na 36,3 bodu, teď se však čeká zlepšení na 39,9 bodu.

Z německé ekonomiky přicházejí v posledních týdnech dobrá čísla. Průmyslová výroba v Německu v červnu výrazně rostla. Meziroční růst byl 2 %, čekal se přitom pokles o 0,3 %. To může znamenat, že německá ekonomika se dočká významnějšího oživení. Německo, stejně jako řada dalších evropských zemí, oznamuje čísla o HDP za druhé čtvrtletí ve středu. Největší evropská ekonomika v prvním čtvrtletí stoupla mezičtvrtletně o 0,1 % a jen těsně se vyhnula recesi. Agentura Bloomberg čeká za druhý kvartál růst o 0,6 %. "Německá ekonomika vzrostla ve 2Q2013 mezikvartálně o 0,75 %," odhadl náměstek ministra hospodářství Bernhard Heitzer. To by byl nejrychlejší růst za dva roky.

Čísla o HDP zveřejní ve středu celá eurozóna. I z dalších zemí přitom v týdnu přicházely dobré zprávy. Indexy nákupních manažerů za červenec ve službách i zpracovatelském sektoru totiž výrazně vzrostly. Tato čísla se do HDP za 2Q2013 ještě nepromítnou. I tak bude zajímavé sledovat, jak to ve druhém kvartálu s růstem HDP vypadalo. Čeká se, že hlavně díky Německu posílila ekonomika eurozóny mezikvartálně o 0,2 % a vrátila se k růstu. Mezičtvrtletně rostla naposledy ve 3Q2011.

Jak vidí nový týden na trzích makléř Martin Loos z brokerjetu ČS?

Asie

11/8 Japonsko - HDP za 2Q2013

12/8 Japonsko - zápis z jednání Bank of Japan

12/8 Japonsko - průmyslová výroba

14/8 Čína - přímé zahraniční investice

Asijské akcie minulý týden po šesti týdnech růstu ztrácely. Zakončily tak nejdelší období růstu od ledna. Celoasijský index MSCI Asia Pacific se za týden propadl o 1,5 %. "Očekávání výsledků firem jsou vysoká," říká Evan Lucas, stratég z IG Markets. "Teď potřebujeme zjistit, zda má čínská vláda věci pevně v rukou a disponuje potřebnými pákami na podporu ekonomiky."

Region tak dále znepokojují spekulace ohledně zpomalení růstu druhé největší světové ekonomiky. Ty minulý týden trochu utlumily údaje o inflaci, která v červenci stagnovala na 2,7 %. Mírná inflace dává Pekingu prostor pro stimulaci ekonomického růstu prostřednictvím snížení úrokových sazeb a vyšších vládních výdajů. Pozitivně překvapil i zahraniční obchod, když dovoz i vývoz vzrostly více, než se čekalo.

Nový týden přinese však jen údaje o přímých zahraničních investicích, nervozita ohledně čínské ekonomiky tak bude přetrvávat.

Důležitá data přijdou naopak z Japonska. To již v neděli zveřejní údaje o HDP za 2Q2013. V pondělí oznámí Japonsko čísla o průmyslové výrobě a záznam z jednání centrální banky. Ta ponechala minulý týden měnovou politiku opět beze změny a pokračuje v jejím razantním uvolňování, které zahájila v dubnu. Své hodnocení stavu ekonomiky proti předešlému měsíci banka tentokrát už nezlepšila a dala najevo, že chce počkat na další vývoj, zejména na to, jak se její nová měnová politika promítá do firemních investic.

Jak se změnilo uvažování profesionálních investorů aneb Co Londýn,…
Pohybujeme se v neprobádaných vodách, investoři ale riskují jako před krizí. …
Rozdíl mezi traderem a ekonomem aneb Neobchodujte podle Roubiniho
Mezi makléři se odnepaměti říká: "Držte ekonoma co nejdále od svého počítače."…
Mám peníze navíc a řeším, co s nimi. Odpověď se vejde do tří vět
To jsou starosti, co? No jo, daří se mi skvěle, tak řeším, co dělat s penězi.…

Česká republika

12/8 Platební bilance

13/8 ČEZ - hospodářské výsledky za 2Q2013

14/8 Předběžný odhad HDP za 2Q2013

14/8 Bilance ČNB

15/8 Index cen výrobců za červenec

15/8 Index dovozních a výrobních cen za červen

Pražská burza v posledním týdnu opět posílila, tentokrát ještě výrazněji než o týden dříve. Index PX přidal proti minulému pátku 2,6 %.

Nejvíce rostoucí akcií byla Erste Group, která posílila o 7,3 %. Šlo o pozitivní reakci na již avizované vrácení prostředků od rakouského státu a celkově pozitivní náladu v bankovním sektoru v Evropě. Původně Erste plánovala splatit částku později a bez nutnosti dalšího navyšování kapitálu, ke konci června ale překvapivě oznámila, že splacení proběhne v průběhu 3Q2013 a bude doprovázeno emisí nových akcií v hodnotě 660 milionů eur. Akcie Erste jsou blízko letošních maxim. Podle některých názorů se však jejich růstový potenciál prozatím vyčerpal.

Na pozitivní bankovní vlně se svezla i Komerční banka. Její akcie, jež v týdnu posílily o 7,1 %, podpořili ve středu analytici z JPMorgan, kteří věští bance v příštím roce zvýšení dividendy a rekordní zisk.

Největší ztrátu vykázaly akcie ČEZ, které přišly o 4,6 % na 450 Kč. U společnosti se projevilo negativně silné prodejní doporučení na německé konkurenty, které dostalo pod tlak téměř celý sektor. Cena elektrické energie se rovněž dále snižuje na svá pětiletá minima.

Právě ČEZ bude pod drobnohledem investorů v novém týdnu. Firma v úterý ráno oznámí výsledky hospodaření za 2Q2013. "Očekáváme 5,5% pokles provozního zisku EBITDA na 20,9 miliardy Kč kvůli poklesu cen silové elektřiny. Čistý zisk odhadujeme na 11 miliard Kč (-13,8 % meziročně). Hlavní zprávou výsledků bude pravděpodobně zvýšení výhledu na celý rok díky zohlednění prodeje Chvaletic. Investory rovněž bude zajímat situace kolem předprodejů elektřiny. V případě nezvýšení výhledu a při relativně nízkých předprodejích na další roky bychom očekávali spíše vlažnou reakci na výsledky," říká hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

V uplynulém týdnu zaujalo prohlášení šéfa ČEZ Prodej Pavla Hlavinky, že firma bude snižovat cenu elektřiny a chce expandovat i do oborů mimo energetiku.

"Pro příští týden se bude pravděpodobně opakovat scénář toho uplynulého. Bez výraznějších monetárních či politických faktorů se investoři zaměří na makroekonomiku. Ta by však dle odhadů neměla přinést výraznější výkyvy, a tudíž by měl celkový obrázek zůstat spíše neutrální. Při absenci výraznějších faktorů očekáváme mírně pozitivní reakci," říká Vaníček k dalšímu vývoji.

V Česku bude zveřejněn HDP za 2Q2013, kde se čeká zlepšení na +0,6 po -1,1 % mezikvartálně. "Po překvapivě velmi negativním vývoji na začátku roku by měl přijít obrat, aspoň co se týká mezikvartálního vývoje. Očekávám, že vliv propadů zásob v prvním čtvrtletí se pozitivně projeví nyní, a přinese to plusové body. Podobně pozitivně by se měl projevit i zahraniční obchod," uvedl analytik ze společnosti Home Credit Michal Kozub.

Nečekaně silný pokles HDP v prvním čtvrtletí byl totiž podle analytika z Raiffeisenbank Michala Brožky způsoben faktory, které byly zčásti jednorázového charakteru a měly by odeznívat. "Spotřeba domácností ve druhém kvartálu zřejmě nezopakuje silné tempo z prvního čtvrtletí, naopak zrychlit by mohly investice. Těžko odhadnutelnou složkou HDP je vývoj zásob, které jsou zodpovědné za masivní propad HDP na začátku roku," uvedl.

S negativními dopady nejdelší novodobé recese se ale podle analytika ze společnosti Akcenta Miroslava Nováka bude česká ekonomika potýkat přinejmenším do poloviny příštího roku. "Hospodářské recesi ale ve druhém čtvrtletí letošního roku s největší pravděpodobností odzvonilo," uvedl.

Rusnokova vláda nedostala důvěru a parlamentní strany se shodly, že v pátek 16. srpna bude Poslanecká sněmovna hlasovat o svém rozpuštění, čímž nasměruje zemi k předčasným volbám. Návrh podporuje 126 poslanců, k rozpuštění Sněmovny je potřeba 120 hlasů, a proto se očekává, že návrh bude schválen. Formálně Poslaneckou sněmovnu rozpustí až prezident republiky, následně vyhlásí předčasné volby. Nejvíce diskutovaný termín předčasných voleb je druhá polovina října.

Brzek (Fio banka): Pravděpodobné vítězství levice ve volbách českým…
Podle Davida Brzka z Fio banky mohou předčasné volby znamenat složitější…
Výsledková sezóna na pražské burze: Odhady a realita
Současný stav domácí ekonomiky má podle České spořitelny nadále negativní vliv…
Kdo zvedne ruku pro euro?
Průměrný Čech to není. Ale průměrný Čech velice pravděpodobně neexistuje.
Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly
včera v 21:30

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly

Americké akcie zakončily poslední seanci týdne kolem nuly. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan po...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie Spojené státy americké (USA)
Evropské akciové trhy v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta
včera v 18:00

Evropské akciové trhy v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta

Evropské akcie v pátek prohloubily ztrátu ze čtvrteční seance. Na trzích byla patrná nervozita z dění ve Spojených...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
včera v 17:28

Reuters: EIB požádala o prošetření půjček poskytnutých Renaultu

Evropská investiční banka (EIB) požádala francouzské vyšetřovatele, aby zjistili, zda francouzská automobilka Renault...
Evropské banky Banky Francie
včera v 17:07

Chorvatsko má obavy z problémů potravinářského gigantu Agrokor

Chorvatská vláda uvažuje o přípravě zákona, který by ochránil ekonomiku před problémy obří potravinářské a...
Chorvatsko Zadlužení Maloobchod
Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %
včera v 16:45

Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %

Pražská burza v pátek navázala na zisk ze čtvrteční seance, když index PX stoupl o 0,18 % na 982,53 bodu. Nahoru...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
včera v 16:06

Mnuchin (ministr financí USA): Daňovou reformu chceme dokončit do srpna

Americký ministr financí Steven Mnuchin v pátek prohlásil, že kabinet Donalda Trumpa usilovně pracuje na slibované...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Daně
Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů
včera v 15:45

Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů

Vidina silnější koruny se již začala projevovat v chování drobných investorů, část se proti tomu zajišťuje, menší se...
Česká republika ČNB Centrální banky
včera v 15:17

Portugalský rozpočtový deficit loni klesl na novodobé minimum

Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP)...
Portugalsko Rozpočet Deficit rozpočtu
včera v 14:50

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v březnu podle předběžných dat klesl na 53,4 bodu, snížilo se i tempo růstu sektoru služeb

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v březnu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí
včera v 14:19

Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka...
Deutsche Bank Evropské banky Banky
včera v 14:00

Ze světa investičních doporučení (24. března)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Evropské akcie Americké akcie
včera v 13:40

Kanada: Index spotřebitelských cen v únoru meziročně vzrostl o 2 % (odhad: +2,1 %, leden: +2,1 %)

Meziměsíčně v únoru ceny vzrostly o 0,2 %. Jádrová inflace podle kanadské centrální banky v meziročním srovnání...
Kanada Inflace
včera v 13:32

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Trh počítal s 1,3%...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
V Dukovanech potrvá neplánovaná odstávka druhého bloku do čtvrtka
včera v 13:04

V Dukovanech potrvá neplánovaná odstávka druhého bloku do čtvrtka

Neplánovaná odstávka druhého reaktorového bloku Dukovan podle předpokladu firmy ČEZ potrvá do čtvrtka 30. března, kdy...
ČEZ Akcie ČR Elektřina
včera v 12:29

Británie za brexit podle Junckera zaplatí zhruba 50 miliard liber

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v pátečním interview pro BBC prohlásil, že odchod z EU Británii bude...
Spojené království Evropská unie
Shell prodává aktivity v Gabonu americkému fondu Carlyle
včera v 12:15

Shell prodává aktivity v Gabonu americkému fondu Carlyle

Britsko-nizozemský ropný koncern Royal Dutch Shell prodá za 587 milionů dolarů (14,7 miliardy Kč) své těžební...
Spojené království Evropské akcie Nizozemsko
Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse
včera v 11:57

Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse

Japonský konglomerát Toshiba informoval své hlavní věřitele, že na 31. března chystá bankrot své americké jaderné...
Japonské akcie Spojené státy americké (USA) Jaderná energetika
Ruská centrální banka nečekaně snížila základní úrokovou sazbu na 9,75 % z 10 %
včera v 11:38

Ruská centrální banka nečekaně snížila základní úrokovou sazbu na 9,75 % z 10 %

Ruská centrální banka na svém pátečním zasedání nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 9...
Rusko Centrální banky Úrokové sazby
včera v 11:21

Slovensko chce posílit hospodářské vztahy s Čínou

Slovensko chce posílit hospodářské vztahy s Čínou, kterou označilo za strategicky perspektivního obchodního partnera....
Slovensko Čína Mezinárodní obchod