Burzovní kalendář 12. 8. - 16. 8. 2013
|

Burzovní kalendář 12. 8. - 16. 8. 2013

V USA zveřejní výsledky za druhý kvartál velké maloobchodní řetězce. Vyjdou i čísla o maloobchodních tržbách, investoři si tak udělají obrázek o tom, jaká je chuť spotřebitelů utrácet. Údaje o inflaci zase napoví, kdy by mohl Fed začít omezovat QE. V Německu bude zveřejněn index ekonomické nálady ZEW a HDP za druhé čtvrtletí. Údaje o růstu ekonomiky ve druhém kvartálu odhalí i další evropské země včetně České republiky. Na domácí burze budou hlavní událostí v úterý oznamované hospodářské výsledky ČEZ.

Investiční a ekonomický výhled

USA

12/8 - 16/8 Výsledková sezóna (Cisco Systems, Estée Lauder, Wal-Mart Stores)

12/8 Státní rozpočet

13/8 Maloobchodní tržby

13/8 Dovozní a vývozní ceny

13/8 Podnikové zásoby

13/8 Projev šéfa atlantského Fedu Dennise Lockharta

14/8 Index cen výrobců

14/8 Zpráva EIA o trhu s ropou

14/8 Projev šéfa Fedu v St. Louis Jamese Bullarda

15/8 Index spotřebitelských cen

15/8 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

15/8 Průmyslová výroba

15/8 Index trhu nemovitostí

15/8 Index aktivity filadelfského Fedu

16/8 Zahájené stavby domů

16/8 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Americké se akcie v uplynulém týdnu propadly nejvíce od letošního června. Index Dow oslabil o 1,49 %, S&P 500 o 1,07 % a Nasdaq o 0,8 %. Indexy klesly z rekordních maxim, kterých dosáhly o týden předtím.

"Cena zůstává od 15. července v úzkém rozpětí a v uplynulém týdnu začala pomalu klesat. Tím se zmírnila překoupenost na trzích. Nejbližší silný support je v zóně 1 670 až 1 675 bodů, kde v červenci byla několikrát denní minima. Další support je na 1 650 bodech. Na opačné straně je rezistence definována denními maximy z 2. a 5. srpna na hladině 1 710 bodů," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

V novém týdnu se pozornost Wall Street přesune na spotřebitele. Výsledky totiž oznamují významné maloobchodní řetězce, vyjdou také čísla o maloobchodních tržbách, a investoři tak budou sledovat, zda v posledních týdnech a měsících začali Američané více utrácet.

Údaje o hospodaření za 2Q2013 zveřejní ve středu Macy's, v úterý již ale přijde na řadu největší maloobchodní řetězec na světě Wal-Mart, doplní ho společnost Nordstrom a diskontní řetězec Kohl's. Odhady výsledků amerických i evropských firem, které zveřejňují čísla v příštím týdnu, naleznete ZDE.

Pozitivní výsledky těchto firem by mohly akcie podpořit, v opačném případě však čekají analytici spíše další pokles. "Ekonomiku USA táhnou spotřebitelé. Pokud výsledky zklamou, dá se čekat, že bude burza při nižším zájmu investorů během prázdnin dále klesat," říká Tom Schrader z americké investiční firmy Stifel Nicolaus Capital Markets.

Americkým firmám se zatím celkově daří očekávání analytiků překonávat. Odhady zisků překonalo 67 % ze 446 firem začleněných do indexu S&P 500, které již oznámily údaje o hospodaření. Na úrovni tržeb překonalo odhady 54 % společností. "S výsledky od obchodních řetězců se trochu vracíme zpět k širší perspektivě. Dozvíme se, jak se cítí spotřebitelé a jaký by to mohlo mít dopad na HDP," říká Kim Forrest, analytik z firmy Fort Pitt Capital Group.

Spotřebitelská poptávka byla na začátku roku zbrzděna zvýšením daní, přesto se od ní čeká růst. Data o červencových tržbách budou zveřejněna v úterý. Podle průzkumu agentury Reuters by meziměsíčně měly tržby vzrůst o 0,3 %.

Z makrodat bude dalším důležitým zveřejněným údajem index spotřebitelských cen. "Pokud se meziroční inflace dostane do rozmezí 2 až 2,5 % zvyšuje se pravděpodobnost, že Fed začne s omezováním podpory ekonomiky. Pokud 2 % nedosáhne, uvidíme růst akcií, protože si lidé řeknou, že Fed bude dále pumpovat do ekonomiky peníze," říká Keith Bliss, viceprezident společnosti Cuttone & Co. Ekonomové oslovení agenturou Reuters přitom očekávají meziroční červencovou inflaci právě 2 %.

Obavy z kroků Fedu srážely ceny akcií v uplynulém týdnu. K měnové politice hovořilo hned několik členů Fedu, kteří svorně naznačili, že není vyloučeno ukončování podpory ekonomiky již v září.

S takovým prohlášením přišel v úterý večer šéf chicagského Fedu Charles Evans. Navázal tak na své kolegy prezidenta dallaského Fedu Richarda Fishera a šéfa Fedu v Atlantě Dennise Lockharta. Fisher řekl, že by preferoval přestat s odkupy dluhopisů příští měsíc. Lockhart uvedl, že Fed může začít ukončovat podporu ekonomiky v září, ale případně i později podle vývoje ekonomiky. Šéfka Fedu v Clevelandu Sandra Pianalto potom prohlásila, že vidí významné zlepšení na pracovním trhu. Pokud by měl pracovní trh dále sílit, bylo by podle ní žádoucí s ukončováním odkupů dluhopisů začít.

V novém týdnu vystoupí opět Dennis Lockhart, projev bude mít i šéf Fedu v St. Louis James Bullard.

Čtyřicet akcií z indexu S&P 500 zavíralo na maximální hodnotě z posledních 52 týdnů. V polovině května to přitom bylo 193 firem. Před zmenšujícím se počtem akcií, které dosahují maxim, varoval investor Marc Faber. Podle něj je to známka blížícího se propadu.

Marc Faber: Trh se letos propadne o 20 %
Index S&P 500 za letošní rok posílil o více než 19 %, což je sice působivé, ale v roce 1987 si trh vedl mnohem lépe, když akcie podražily za prvních osm měsíců do 8. srpna o 30 %.
Nakupujte, nemůžete prodělat
Zuřivý býk Jeremy Siegel, profesor na Wharton School při University of Pennsylvania, tvrdí, že je ideální čas nakupovat akcie. Nedá se na nich totiž podle něj prodělat. Dow bude podle Siegela do konce roku nad 16 tisíci bodů.
Morgan Stanley: Termín, kdy Fed začne utlumovat QE, teď závisí na jediné statistice
Z americké ekonomiky přichází řada více či méně povzbudivých čísel. Jenže existuje jedna statistika, která s konečnou platností rozhodne o tom, zda Fed již v září začne omezovat nákupy dluhopisů, a tedy i postupně ukončovat podporu ekonomiky.
Günter Deuber (Raiffeisen Bank): Exit Fedu ukončí jednu epochu. Mnohé investiční strategie bude potřeba překopat
Středoevropské banky by mohly zamířit k "východu" společně s Fedem. Zpřetrhala by se tak vazba na ECB, kterou mnozí berou jako samozřejmost. To je podle ekonoma Raiffeisen Bank Güntera Deubera jeden z možných důsledků očekávaného utažení americké měnové politiky. Takzvaný exit by podle něj mohl mít pro finanční trhy a hráče, kteří se na nich pohybují, fundamentální důsledky. Přesto nedávnou reakci investorů na spekulace o tomto kroku považuje za přehnanou.
Tento akciový indikátor stále funguje nadmíru spolehlivě
Minulý týden překvapivě hodně klesl počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. A ve stejný den, tedy ve čtvrtek, index S&P 500 poprvé překonal a uzavřel nad hladinou 1 700 bodů. To je samozřejmě shoda okolností, korelace obou datových řad je ale v posledních letech pozoruhodná. Ať za to může Fed, nebo cokoli jiného.

Evropa

12/8 - 16/8 Výsledková sezóna (Prudential, E.ON, ThyssenKrupp, RWE)

13/8 Německo - index spotřebitelských cen

13/8 Spojené království - index spotřebitelských a výrobních cen

13/8 Eurozóna - průmyslová výroba

13/8 Německo - index ekonomické nálady ZEW

14/8 Německo - HDP za 2Q2013

14/8 Francie - HDP za 2Q2013

14/8 Eurozóna - HDP za 2Q2013

14/8 Francie - index spotřebitelských cen

14/8 Spojené království - zpráva o trhu práce

14/8 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

15/8 Spojené království - maloobchodní tržby

16/8 Eurozóna - index spotřebitelských cen

16/8 Eurozóna - obchodní bilance

Evropské akcie si nevybraly v týdnu jasný směr. Celoevropský index DJ EuroStoxx 600 posílil o 0,6 % a dostal se na nejvyšší hodnoty za deset týdnů. Naopak německý DAX oslabil o 0,82 % a FTSE 100 o 0,97 %, zatímco francouzský CAC 40 o 0,76 % zpevnil.

Akciím pomohly výroky centrálních bankéřů z ECB a Bank of England, že zachovají uvolněnou měnovou politiku. Člen Výkonné rady ECB Peter Praet prohlásil, že ve hře je i další snížení sazeb. Své první vystoupení ve funkci měl nový šéf Bank of England Mark Carney. Oznámil, že i britská centrální banka naváže podobně jako Fed vývoj úrokových sazeb na míru nezaměstnanosti.

I v Evropě pomalu končí výsledková sezóna. Čísla o hospodaření oznámí dvě velké evropské energetiky E.ON a RWE. Stejně jako český ČEZ se i tyto firmy potýkají s poklesem cen elektřiny, na rozdíl od české energetické jedničky ale mohou spoléhat na solidní výkon plynárenských divizí. Jaká čísla se od firem v příštím týdnu čekají, si můžete prohlédnout ZDE.

Investoři se podle analytiků zaměří znovu více na makrodata. "S končící výsledkovou sezónou se údaje z ekonomiky dostanou opět do popředí. V poslední době přitom čísla z evropských zemí ukazují, že se situace zlepšuje," říká Anja Hochberg ze švýcarské Credit Suisse.

Hned začátek týdne přitom přinese důležité údaje o evropské ekonomice. V úterý to budou čísla o průmyslové výrobě v eurozóně či německé inflaci. Zároveň bude zveřejněn významný německý index ekonomické nálady ZEW. Ten v červenci nečekaně klesl na 36,3 bodu, teď se však čeká zlepšení na 39,9 bodu.

Z německé ekonomiky přicházejí v posledních týdnech dobrá čísla. Průmyslová výroba v Německu v červnu výrazně rostla. Meziroční růst byl 2 %, čekal se přitom pokles o 0,3 %. To může znamenat, že německá ekonomika se dočká významnějšího oživení. Německo, stejně jako řada dalších evropských zemí, oznamuje čísla o HDP za druhé čtvrtletí ve středu. Největší evropská ekonomika v prvním čtvrtletí stoupla mezičtvrtletně o 0,1 % a jen těsně se vyhnula recesi. Agentura Bloomberg čeká za druhý kvartál růst o 0,6 %. "Německá ekonomika vzrostla ve 2Q2013 mezikvartálně o 0,75 %," odhadl náměstek ministra hospodářství Bernhard Heitzer. To by byl nejrychlejší růst za dva roky.

Čísla o HDP zveřejní ve středu celá eurozóna. I z dalších zemí přitom v týdnu přicházely dobré zprávy. Indexy nákupních manažerů za červenec ve službách i zpracovatelském sektoru totiž výrazně vzrostly. Tato čísla se do HDP za 2Q2013 ještě nepromítnou. I tak bude zajímavé sledovat, jak to ve druhém kvartálu s růstem HDP vypadalo. Čeká se, že hlavně díky Německu posílila ekonomika eurozóny mezikvartálně o 0,2 % a vrátila se k růstu. Mezičtvrtletně rostla naposledy ve 3Q2011.

Jak vidí nový týden na trzích makléř Martin Loos z brokerjetu ČS?

Asie

11/8 Japonsko - HDP za 2Q2013

12/8 Japonsko - zápis z jednání Bank of Japan

12/8 Japonsko - průmyslová výroba

14/8 Čína - přímé zahraniční investice

Asijské akcie minulý týden po šesti týdnech růstu ztrácely. Zakončily tak nejdelší období růstu od ledna. Celoasijský index MSCI Asia Pacific se za týden propadl o 1,5 %. "Očekávání výsledků firem jsou vysoká," říká Evan Lucas, stratég z IG Markets. "Teď potřebujeme zjistit, zda má čínská vláda věci pevně v rukou a disponuje potřebnými pákami na podporu ekonomiky."

Region tak dále znepokojují spekulace ohledně zpomalení růstu druhé největší světové ekonomiky. Ty minulý týden trochu utlumily údaje o inflaci, která v červenci stagnovala na 2,7 %. Mírná inflace dává Pekingu prostor pro stimulaci ekonomického růstu prostřednictvím snížení úrokových sazeb a vyšších vládních výdajů. Pozitivně překvapil i zahraniční obchod, když dovoz i vývoz vzrostly více, než se čekalo.

Nový týden přinese však jen údaje o přímých zahraničních investicích, nervozita ohledně čínské ekonomiky tak bude přetrvávat.

Důležitá data přijdou naopak z Japonska. To již v neděli zveřejní údaje o HDP za 2Q2013. V pondělí oznámí Japonsko čísla o průmyslové výrobě a záznam z jednání centrální banky. Ta ponechala minulý týden měnovou politiku opět beze změny a pokračuje v jejím razantním uvolňování, které zahájila v dubnu. Své hodnocení stavu ekonomiky proti předešlému měsíci banka tentokrát už nezlepšila a dala najevo, že chce počkat na další vývoj, zejména na to, jak se její nová měnová politika promítá do firemních investic.

Jak se změnilo uvažování profesionálních investorů aneb Co Londýn, Vídeň a Prahu naučila krize
Pohybujeme se v neprobádaných vodách, investoři ale riskují jako před krizí. "Svědčí o tom mimo jiné i dramatické reakce trhu na spekulace o exitu Fedu," zaslechl jsem nedávno ve Vídni. I proto jsem se rozhodl zeptat se expertů z globálního, regionálního i domácího finančního centra na to, jaká ponaučení si z krizových let odnesli.
Rozdíl mezi traderem a ekonomem aneb Neobchodujte podle Roubiniho
Mezi makléři se odnepaměti říká: "Držte ekonoma co nejdále od svého počítače." Zkušení investoři a obchodníci proto zpravidla nesledují záplavu ekonomických newsletterů, bulletinů a jinak sdělovaných názorů makroekonomických "es".
Mám peníze navíc a řeším, co s nimi. Odpověď se vejde do tří vět
To jsou starosti, co? No jo, daří se mi skvěle, tak řeším, co dělat s penězi. Znáte to. Všude už jsem byl, všechno viděl a všechno dokázal, bydlím v paláci ze zlata s nejkrásnější ženskou na světě (to je zrovna pravda), jezdím nejlepším autem, takže prostě nemám za co utrácet. Co teď?

Česká republika

12/8 Platební bilance

13/8 ČEZ - hospodářské výsledky za 2Q2013

14/8 Předběžný odhad HDP za 2Q2013

14/8 Bilance ČNB

15/8 Index cen výrobců za červenec

15/8 Index dovozních a výrobních cen za červen

Pražská burza v posledním týdnu opět posílila, tentokrát ještě výrazněji než o týden dříve. Index PX přidal proti minulému pátku 2,6 %.

Nejvíce rostoucí akcií byla Erste Group, která posílila o 7,3 %. Šlo o pozitivní reakci na již avizované vrácení prostředků od rakouského státu a celkově pozitivní náladu v bankovním sektoru v Evropě. Původně Erste plánovala splatit částku později a bez nutnosti dalšího navyšování kapitálu, ke konci června ale překvapivě oznámila, že splacení proběhne v průběhu 3Q2013 a bude doprovázeno emisí nových akcií v hodnotě 660 milionů eur. Akcie Erste jsou blízko letošních maxim. Podle některých názorů se však jejich růstový potenciál prozatím vyčerpal.

Na pozitivní bankovní vlně se svezla i Komerční banka. Její akcie, jež v týdnu posílily o 7,1 %, podpořili ve středu analytici z JPMorgan, kteří věští bance v příštím roce zvýšení dividendy a rekordní zisk.

Největší ztrátu vykázaly akcie ČEZ, které přišly o 4,6 % na 450 Kč. U společnosti se projevilo negativně silné prodejní doporučení na německé konkurenty, které dostalo pod tlak téměř celý sektor. Cena elektrické energie se rovněž dále snižuje na svá pětiletá minima.

Právě ČEZ bude pod drobnohledem investorů v novém týdnu. Firma v úterý ráno oznámí výsledky hospodaření za 2Q2013. "Očekáváme 5,5% pokles provozního zisku EBITDA na 20,9 miliardy Kč kvůli poklesu cen silové elektřiny. Čistý zisk odhadujeme na 11 miliard Kč (-13,8 % meziročně). Hlavní zprávou výsledků bude pravděpodobně zvýšení výhledu na celý rok díky zohlednění prodeje Chvaletic. Investory rovněž bude zajímat situace kolem předprodejů elektřiny. V případě nezvýšení výhledu a při relativně nízkých předprodejích na další roky bychom očekávali spíše vlažnou reakci na výsledky," říká hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

V uplynulém týdnu zaujalo prohlášení šéfa ČEZ Prodej Pavla Hlavinky, že firma bude snižovat cenu elektřiny a chce expandovat i do oborů mimo energetiku.

"Pro příští týden se bude pravděpodobně opakovat scénář toho uplynulého. Bez výraznějších monetárních či politických faktorů se investoři zaměří na makroekonomiku. Ta by však dle odhadů neměla přinést výraznější výkyvy, a tudíž by měl celkový obrázek zůstat spíše neutrální. Při absenci výraznějších faktorů očekáváme mírně pozitivní reakci," říká Vaníček k dalšímu vývoji.

V Česku bude zveřejněn HDP za 2Q2013, kde se čeká zlepšení na +0,6 po -1,1 % mezikvartálně. "Po překvapivě velmi negativním vývoji na začátku roku by měl přijít obrat, aspoň co se týká mezikvartálního vývoje. Očekávám, že vliv propadů zásob v prvním čtvrtletí se pozitivně projeví nyní, a přinese to plusové body. Podobně pozitivně by se měl projevit i zahraniční obchod," uvedl analytik ze společnosti Home Credit Michal Kozub.

Nečekaně silný pokles HDP v prvním čtvrtletí byl totiž podle analytika z Raiffeisenbank Michala Brožky způsoben faktory, které byly zčásti jednorázového charakteru a měly by odeznívat. "Spotřeba domácností ve druhém kvartálu zřejmě nezopakuje silné tempo z prvního čtvrtletí, naopak zrychlit by mohly investice. Těžko odhadnutelnou složkou HDP je vývoj zásob, které jsou zodpovědné za masivní propad HDP na začátku roku," uvedl.

S negativními dopady nejdelší novodobé recese se ale podle analytika ze společnosti Akcenta Miroslava Nováka bude česká ekonomika potýkat přinejmenším do poloviny příštího roku. "Hospodářské recesi ale ve druhém čtvrtletí letošního roku s největší pravděpodobností odzvonilo," uvedl.

Rusnokova vláda nedostala důvěru a parlamentní strany se shodly, že v pátek 16. srpna bude Poslanecká sněmovna hlasovat o svém rozpuštění, čímž nasměruje zemi k předčasným volbám. Návrh podporuje 126 poslanců, k rozpuštění Sněmovny je potřeba 120 hlasů, a proto se očekává, že návrh bude schválen. Formálně Poslaneckou sněmovnu rozpustí až prezident republiky, následně vyhlásí předčasné volby. Nejvíce diskutovaný termín předčasných voleb je druhá polovina října.

Brzek (Fio banka): Pravděpodobné vítězství levice ve volbách českým akciím neprospěje
Podle Davida Brzka z Fio banky mohou předčasné volby znamenat složitější situaci hned pro několik titulů z domácího trhu. Podobné obavy mají i čeští podnikatelé. Brzké volby podle nich přinesou sice vyšší stabilitu, ale i oni čekají vyšší daně pro některá odvětví ekonomiky.
Výsledková sezóna na pražské burze: Odhady a realita
Současný stav domácí ekonomiky má podle České spořitelny nadále negativní vliv na finanční výsledky společností obchodovaných na pražské burze. Kdo podle analytiků tento tlak ve druhém kvartálu ustál nejlépe, a kdo naopak vykáže špatná čísla? Výhled na výsledky jednotlivých firem nabízí Josef Novotný, analytik z České spořitelny.
Kdo zvedne ruku pro euro?
Průměrný Čech to není. Ale průměrný Čech velice pravděpodobně neexistuje.
Americké akcie ve středu převážně mírně ztratily, Nasdaq ale vylepšil…
Americké akcie ve středu převážně mírně ztratily, Nasdaq ale vylepšil…
včera v 22:00

Americké akcie ve středu převážně mírně ztratily, Nasdaq ale vylepšil historické maximum

Výkon technologického trhu podpořily akcie Amazonu, jež reagovaly na zprávu, že by firma mohla mít zájem o akvizici...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Itálie vyšetřuje firmu Eni kvůli údajnému daňovému úniku
včera v 21:27

Itálie vyšetřuje firmu Eni kvůli údajnému daňovému úniku

Italské úřady vyšetřují místní ropnou společnost Eni kvůli údajnému daňovému úniku. V rámci vyšetřování zabavily...
Itálie Rafinérie Evropské akcie
Zápis z jednání FOMC: Představitelé Fedu očekávají, že bude brzy…
Zápis z jednání FOMC: Představitelé Fedu očekávají, že bude brzy…
včera v 20:37

Zápis z jednání FOMC: Představitelé Fedu očekávají, že bude brzy zapotřebí zvýšit úroky

Řada představitelů americké centrální banky předpokládá, že úrokové sazby ve Spojených státech bude v brzké době...
Fed Centrální banky Úrokové sazby
Británie hodlá prodat akcie banky RBS v hodnotě 15 miliard liber
Británie hodlá prodat akcie banky RBS v hodnotě 15 miliard liber
včera v 20:34

Británie hodlá prodat akcie banky RBS v hodnotě 15 miliard liber

Britská vláda plánuje v průběhu příštích pěti let prodat akcie bankovní společnosti Royal Bank of Scotland v hodnotě...
Spojené království Evropské banky Banky
Deutsche Bank varuje před investicemi do bitcoinu
Deutsche Bank varuje před investicemi do bitcoinu
včera v 18:45

Deutsche Bank varuje před investicemi do bitcoinu

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank varovala před investicemi do kybernetické měny bitcoin. "Prostě...
Bitcoin Kryptoměny Měny
Aston Martin má našlápnuto k prvnímu zisku od roku 2010
včera v 18:19

Aston Martin má našlápnuto k prvnímu zisku od roku 2010

Britský výrobce luxusních vozů Aston Martin by letos mohl být poprvé od roku 2010 v černých číslech. Za prvních devět...
Spojené království Auta Výsledková sezóna
Evropské burzy ve středu převážně klesly, německý DAX přišel o více…
Evropské burzy ve středu převážně klesly, německý DAX přišel o více…
včera v 18:00

Evropské burzy ve středu převážně klesly, německý DAX přišel o více než procento

Většina evropských akciových trhů ve středu uzavřela v negativním pásmu, když je do mínusu poslal ztrátový úvod...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Rusko protestovalo proti zatčení oligarchy Kerimova ve Francii
včera v 17:23

Rusko protestovalo proti zatčení oligarchy Kerimova ve Francii

Ruské ministerstvo zahraničí si ve středu předvolalo francouzského chargé d'affaires v Moskvě, aby protestovalo proti...
Rusko Francie Podvod
Čína vyvíjí vlastní digitální měnu
Čína vyvíjí vlastní digitální měnu
včera v 17:02

Čína vyvíjí vlastní digitální měnu

Čínské vedení vyvíjí vlastní kryptoměnu. Chce tak oslabit vliv bitcoinu a dalších virtuálních měn, nad kterými nemá...
Čína Kryptoměny Měny
Pražská burza ve středu uzavřela v mínusu, likérka Stock Spirits však…
Pražská burza ve středu uzavřela v mínusu, likérka Stock Spirits však…
včera v 16:45

Pražská burza ve středu uzavřela v mínusu, likérka Stock Spirits však získala více než 3 %

Pražská burza ve středu potřetí v řadě klesla, když index PX odepsal 0,38 % na 1 046,61 bodu. Dolů burzu stáhly Erste...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
EIA: Zásoby ropy na území USA v minulém týdnu klesly o 1,855 milionu…
včera v 16:31

EIA: Zásoby ropy na území USA v minulém týdnu klesly o 1,855 milionu barelů (odhad: -2,167 milionu barelů, předchozí týden: +1,854 milionu barelů)

Zásoby ropy na území Spojených států se v minulém týdnu snížily o 1,855 milionu barelů. Vyplývá to ze zprávy...
Spojené státy americké (USA) Ropa Komodity
Facebook otevře technologický inkubátor v Nigérii
Facebook otevře technologický inkubátor v Nigérii
včera v 16:20

Facebook otevře technologický inkubátor v Nigérii

Americká technologická společnost Facebook chce příští rok v Nigérii otevřít centrum podpory vývoje softwaru a...
Facebook Afrika Technologie
Spotřebitelská důvěra v eurozóně v listopadu stoupla
včera v 16:10

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v listopadu stoupla

Index důvěry evropských spotřebitelů v ekonomiku eurozóny dosáhl v listopadu podle prvního odhadu +0,1 bodu, což je...
Eurozóna Evropská ekonomika Spotřebitelská důvěra
USA: Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v listopadu…
včera v 16:00

USA: Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v listopadu podle finálních dat klesl na 98,5 bodu

Index spotřebitelské důvěry ve Spojených státech v listopadu klesl na 98,5 bodu ze 100,7 bodu v říjnu. Analytici...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Spotřebitelská důvěra
Británie vyčlení na brexit tři miliardy liber, oznámil ministr financí
Británie vyčlení na brexit tři miliardy liber, oznámil ministr financí
včera v 15:20

Británie vyčlení na brexit tři miliardy liber, oznámil ministr financí

Britská vláda v nadcházejících dvou letech vyčlení mimo již vynaložené prostředky tři miliardy liber na přípravu...
Spojené království Evropská unie
Ze světa investičních doporučení (22. listopadu)
včera v 15:00

Ze světa investičních doporučení (22. listopadu)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Americké akcie
USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v říjnu nečekaně klesly
včera v 14:40

USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v říjnu nečekaně klesly

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v říjnu klesly o 1,2 % po zářijovém revidovaném růstu o 2 %...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
USA: Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti stoupl na 233…
včera v 14:32

USA: Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti stoupl na 233 tisíc

Americké úřady práce zaregistrovaly v týdnu do 18. listopadu 239 tisíc čerstvě podaných žádostí o podporu v...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Nezaměstnanost
KLDR odsoudila USA, že ji vrátily na seznam podporovatelů teroru
KLDR odsoudila USA, že ji vrátily na seznam podporovatelů teroru
včera v 14:17

KLDR odsoudila USA, že ji vrátily na seznam podporovatelů teroru

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa zařadit Severní Koreu zpět na seznam zemí podporujících terorismus je...
KLDR Spojené státy americké (USA) Politika