10+1 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než od Applu
|

10+1 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než od Applu

O tom, že revoluci na poli dotykového ovládání elektroniky způsobil Apple se svým iPhonem, nemůže být pochyb. Avšak doby, kdy dotykům vládl pouze a jen Apple, jsou dávno pryč a uživatelé si začínají stále častěji stěžovat, že některé aplikace, za nimiž firma s nakousnutým jablkem v logu stále pevně stojí, jejich požadavkům dávno neodpovídají. Proč se tedy nechávat svazovat předinstalovanými aplikacemi, když na iTunes najdeme takové, které je s přehledem strčí do kapsy? Jaké to jsou a čím ty od Applu zastiňují?

Apple Mobilní telefony

Google Maps

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Google Maps jsou zkrátka nepřekonatelné. Apple sice na kvalitě svých mapových podkladů usilovně pracuje, zlato ale stále bere konkurence. Google Maps jsou rychlé a přehledné. Kromě základních funkcí nabízejí také Streetview nebo aktuální informace o dopravní situaci. Aplikaci si navíc můžete stáhnout i v české lokalizaci.

Bloomberg

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Hledáte-li kvalitní mapy, zvolte Google Maps. Hledáte-li kvalitní finanční a burzovní zpravodajství, zvolte Bloomberg. S aplikací Bloomberg získáte přístup k aktuálním událostem, tržním analýzám i grafům jednotlivých akciových titulů. Bloomberg přitom nevyužijí jen aktivní akcioví investoři, na své si přijdou úplně všichni, kdo se zajímají o finance a ekonomiku.

Mailbox

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Integrovaný e-mailový klient pro iPhone si uživatele jistě najde zejména mezi lidmi, kteří elektronickou poštu využívají spíše sporadicky. Pro ty, kteří ale denně vyřizují desítky mailů, příliš vhodný není. Alternativní aplikace Mailbox, která je na míru ušita právě lidem využívajícím e-mail 24 hodin denně, nabízí intuitivní prostředí, ve kterém se ke každé zprávě dostanete několika málo dotyky. Navíc umožňuje odložit vyřízení přijatého e-mailu na pozdější dobu, takže se vám již nikdy nestane, že byste na důležitý e-mail zapomněli odpovědět. Samozřejmostí je kompatibilita aplikace s Gmailem.

Evernote

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Evernote je ideálním řešením pro uživatele, kteří chtějí mít své poznámky stále při ruce a nechtějí s sebou nosit několik zápisníků a diářů. Evernote všechny zadané informace automaticky nahrává na cloud, přes který je následně synchronizuje se všemi zařízeními, na nichž máte aplikaci nainstalovanou, tedy s vaším iPhonem, tabletem nebo notebookem. Poznámky si navíc můžete přehledně třídit do jednotlivých složek, stejně tak je můžete označovat i pomocí libovolných tagů.

Chrome

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Apple si pevně stojí za rozhodnutím, že výchozím prohlížečem v jeho mobilních zařízeních bude Safari. Uživatelé se však takřka jednohlasně shodují, že instalace Chromu je tou první věcí, kterou se po rozbalení iPhonu vyplatí udělat. Chrome je ve srovnání se Safari rychlejší, stabilnější a uživatelsky přívětivější. Pokud se navíc do Chromu přihlásíte, budete mít ihned přístup ke všem službám Google, které využíváte. Kdo si tento prohlížeč zamiloval na svém notebooku nebo stolním počítači, zamiluje si ho i na svém iPhonu.

Fantastical

Cena: 4,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Fantastical je úžasný kalendář, jímž se pro integrovaný iPhone kalendář nechal inspirovat dokonce samotný Apple. Je založen na nekomplikovaném designu a jednoduchosti ovládání. Aplikace navíc dokáže nově vložené události automaticky zařazovat k jednotlivým dnům. Stačí do textu napsat "Pracovní oběd at Praha on Wednesday 10:30" a Fantastical tuto událost automaticky zařadí do středečního seznamu událostí a schůzek. Při častém užívání dokáží i takovéto drobnosti ušetřit denně desítky minut drahocenného času. Kompatibilita s Google Calendar je i v případě aplikace Fantastical naprostou samozřejmostí.

Camera+

Cena: 1,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Camera+, která s přehledem zastíní nativní aplikaci fotoaparátu, toho umí opravdu hodně. Zvládá fotografii zaostřit nebo barevně vyvážit podle libovolně zvoleného bodu v celé expozici. Při focení můžete dále využít až 6násobný digitální zoom nebo sadu speciálních filtrů a rámečků, s pomocí kterých uděláte i z té nejobyčejnější fotky velký zážitek. Camera+ umí pořízené snímky mimo jiné i sdílet na sociálních sítích nebo je odeslat e-mailem.

Rise

Cena: 1,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Říkáte si, co by se dalo vylepšit na iPhonovém budíku? Budete se možná divit, ale je toho poměrně dost. Autoři budíku Rise se poučili z chyb vývojářů z Apple a vyvinuli jednoduchou a přehlednou aplikaci využívající v plné míře dotyková gesta, díky kterým se nastavování času na ranní vstávání stane zábavou. Aplikace je navržena vskutku minimalisticky, což jí však neubírá na funkčnosti. Čas, kdy má budík začít zvonit, nastavíte plynulým tažením prstu nahoru nebo dolů. Potěší i možnost volby libovolné písně, kterou vás iPhone vzbudí, z iTunes knihovny.

Audio Memos

Cena: 0,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Audio Memos z vašeho telefonu během pár okamžiků udělá plnohodnotný diktafon. Na rozdíl od aplikace od Applu vás již nebude omezovat v délce hlasových poznámek nebo vás neustále nutit k otravné synchronizaci s iTunes. S Audio Memos můžete nahrávat libovolně dlouhé zvukové stopy a ty nahrávat na Dropbox nebo iCloud. Sami si navíc můžete zvolit kvalitu nahrávky, a podle potřeby tak snížit její celkovou velikost.

Flayvr

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Integrovaná aplikace iPhonu pro prohlížení fotek sice na první pohled vypadá efektně, při častém využívání telefonu namísto fotoaparátu vás však velmi brzy přestane bavit. Hlavní nevýhodou nativní aplikace je absence přehledné organizace fotek. Flayvr fotografie intuitivně třídí podle místa či času jejich pořízení, čímž z vašeho iPhonu dělá plnohodnotné digitální fotoalbum. Aplikace samozřejmě umí fotografií sdílet i na sociálních sítích.

Bonus: Aplikace Investičního webu

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Na českém trhu je aplikace Investicniweb.cz v mnoha ohledech unikátní. V přehledném rozhraní nabízí bezplatně nejnovější články, redakční ekonomické zpravodajství, videa i grafy cen komodit, akciových titulů a indexů. Umožní vám tak sledovat to nejlepší z Investičního webu kdekoliv a kdykoliv. Uživatelé registrovaní na Investičním webu navíc ocení automatickou synchronizaci preferovaných témat, zpráv a indikátorů mezi webem a mobilní aplikací, díky níž mohou dostávat upozornění na důležité novinky ovlivňující vývoj kurzů jejich investic.

včera v 20:33

Kanada usiluje o rozšíření vývozu ropy mimo USA

Kanada bude navzdory schválení ropovodu Keystone XL vedoucího do Spojených států nadále usilovat o rozšíření exportu...
Ropa Kanada Komodity
včera v 17:55

Apple odvrátil zákaz prodeje telefonů iPhone 6 v Číně

Čínský soud zrušil rozhodnutí pekingského úřadu pro ochranu duševního vlastnictví, podle kterého telefony iPhone 6 a...
Apple Mobilní telefony Americké akcie
včera v 16:10

Sky: Tesku hrozí kvůli účetnímu skandálu značná pokuta

Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro vyšetřování závažných...
Spojené království Evropské akcie Maloobchod
včera v 15:01

Řecko obdrželo tři nabídky na druhý největší přístav v zemi

Řecko obdrželo tři závazné nabídky na odkoupení většinového podílu v přístavu v Soluni. Oznámila to v sobotu řecká...
Řecko Privatizace
včera v 08:43

V USA narůstá počet nedokončených ropných vrtů

Američtí producenti ropy z břidličných hornin v současné době těží nejvyšším tempem za rok a půl, zároveň ale...
Ropa Těžba Těžba z břidlic
včera v 07:03

Panama se od roku 2018 připojí k mezinárodní daňové dohodě

Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře AFP to sdělila její...
Daně
Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly
24. 3. 2017 21:30

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly

Americké akcie zakončily poslední seanci týdne kolem nuly. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan po...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie Spojené státy americké (USA)
Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta
24. 3. 2017 18:00

Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta

Evropské akcie v pátek prohloubily ztrátu ze čtvrteční seance. Na trzích byla patrná nervozita z dění ve Spojených...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
24. 3. 2017 17:28

Reuters: EIB požádala o prošetření půjček poskytnutých Renaultu

Evropská investiční banka (EIB) požádala francouzské vyšetřovatele, aby zjistili, zda francouzská automobilka Renault...
Evropské banky Banky Francie
24. 3. 2017 17:07

Chorvatsko má obavy z problémů potravinářského gigantu Agrokor

Chorvatská vláda uvažuje o přípravě zákona, který by ochránil ekonomiku před problémy obří potravinářské a...
Chorvatsko Zadlužení Maloobchod
Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %
24. 3. 2017 16:45

Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %

Pražská burza v pátek navázala na zisk ze čtvrteční seance, index PX stoupl o 0,18 % na 982,53 bodu. Nahoru burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
24. 3. 2017 16:06

Mnuchin (ministr financí USA): Daňovou reformu chceme dokončit do srpna

Americký ministr financí Steven Mnuchin v pátek prohlásil, že kabinet Donalda Trumpa usilovně pracuje na slibované...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Daně
Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů
24. 3. 2017 15:45

Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů

Vidina silnější koruny se již začala projevovat v chování drobných investorů, část se proti tomu zajišťuje, menší se...
Česká republika ČNB Centrální banky
24. 3. 2017 15:17

Portugalský rozpočtový deficit loni klesl na novodobé minimum

Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP)...
Portugalsko Rozpočet Deficit rozpočtu
24. 3. 2017 14:50

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v březnu podle předběžných dat klesl na 53,4 bodu, snížilo se i tempo růstu sektoru služeb

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v březnu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí
24. 3. 2017 14:19

Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka...
Deutsche Bank Evropské banky Banky
24. 3. 2017 14:00

Ze světa investičních doporučení (24. března)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Evropské akcie Americké akcie
24. 3. 2017 13:40

Kanada: Index spotřebitelských cen v únoru meziročně vzrostl o 2 % (odhad: +2,1 %, leden: +2,1 %)

Meziměsíčně v únoru ceny vzrostly o 0,2 %. Jádrová inflace podle kanadské centrální banky v meziročním srovnání...
Kanada Inflace
24. 3. 2017 13:32

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Trh počítal s 1,3%...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika