10+1 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než od Applu
|

10+1 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než od Applu

O tom, že revoluci na poli dotykového ovládání elektroniky způsobil Apple se svým iPhonem, nemůže být pochyb. Avšak doby, kdy dotykům vládl pouze a jen Apple, jsou dávno pryč a uživatelé si začínají stále častěji stěžovat, že některé aplikace, za nimiž firma s nakousnutým jablkem v logu stále pevně stojí, jejich požadavkům dávno neodpovídají. Proč se tedy nechávat svazovat předinstalovanými aplikacemi, když na iTunes najdeme takové, které je s přehledem strčí do kapsy? Jaké to jsou a čím ty od Applu zastiňují?

Apple Mobilní telefony

Google Maps

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Google Maps jsou zkrátka nepřekonatelné. Apple sice na kvalitě svých mapových podkladů usilovně pracuje, zlato ale stále bere konkurence. Google Maps jsou rychlé a přehledné. Kromě základních funkcí nabízejí také Streetview nebo aktuální informace o dopravní situaci. Aplikaci si navíc můžete stáhnout i v české lokalizaci.

Bloomberg

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Hledáte-li kvalitní mapy, zvolte Google Maps. Hledáte-li kvalitní finanční a burzovní zpravodajství, zvolte Bloomberg. S aplikací Bloomberg získáte přístup k aktuálním událostem, tržním analýzám i grafům jednotlivých akciových titulů. Bloomberg přitom nevyužijí jen aktivní akcioví investoři, na své si přijdou úplně všichni, kdo se zajímají o finance a ekonomiku.

Mailbox

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Integrovaný e-mailový klient pro iPhone si uživatele jistě najde zejména mezi lidmi, kteří elektronickou poštu využívají spíše sporadicky. Pro ty, kteří ale denně vyřizují desítky mailů, příliš vhodný není. Alternativní aplikace Mailbox, která je na míru ušita právě lidem využívajícím e-mail 24 hodin denně, nabízí intuitivní prostředí, ve kterém se ke každé zprávě dostanete několika málo dotyky. Navíc umožňuje odložit vyřízení přijatého e-mailu na pozdější dobu, takže se vám již nikdy nestane, že byste na důležitý e-mail zapomněli odpovědět. Samozřejmostí je kompatibilita aplikace s Gmailem.

Evernote

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Evernote je ideálním řešením pro uživatele, kteří chtějí mít své poznámky stále při ruce a nechtějí s sebou nosit několik zápisníků a diářů. Evernote všechny zadané informace automaticky nahrává na cloud, přes který je následně synchronizuje se všemi zařízeními, na nichž máte aplikaci nainstalovanou, tedy s vaším iPhonem, tabletem nebo notebookem. Poznámky si navíc můžete přehledně třídit do jednotlivých složek, stejně tak je můžete označovat i pomocí libovolných tagů.

Chrome

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Apple si pevně stojí za rozhodnutím, že výchozím prohlížečem v jeho mobilních zařízeních bude Safari. Uživatelé se však takřka jednohlasně shodují, že instalace Chromu je tou první věcí, kterou se po rozbalení iPhonu vyplatí udělat. Chrome je ve srovnání se Safari rychlejší, stabilnější a uživatelsky přívětivější. Pokud se navíc do Chromu přihlásíte, budete mít ihned přístup ke všem službám Google, které využíváte. Kdo si tento prohlížeč zamiloval na svém notebooku nebo stolním počítači, zamiluje si ho i na svém iPhonu.

Fantastical

Cena: 4,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Fantastical je úžasný kalendář, jímž se pro integrovaný iPhone kalendář nechal inspirovat dokonce samotný Apple. Je založen na nekomplikovaném designu a jednoduchosti ovládání. Aplikace navíc dokáže nově vložené události automaticky zařazovat k jednotlivým dnům. Stačí do textu napsat "Pracovní oběd at Praha on Wednesday 10:30" a Fantastical tuto událost automaticky zařadí do středečního seznamu událostí a schůzek. Při častém užívání dokáží i takovéto drobnosti ušetřit denně desítky minut drahocenného času. Kompatibilita s Google Calendar je i v případě aplikace Fantastical naprostou samozřejmostí.

Camera+

Cena: 1,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Camera+, která s přehledem zastíní nativní aplikaci fotoaparátu, toho umí opravdu hodně. Zvládá fotografii zaostřit nebo barevně vyvážit podle libovolně zvoleného bodu v celé expozici. Při focení můžete dále využít až 6násobný digitální zoom nebo sadu speciálních filtrů a rámečků, s pomocí kterých uděláte i z té nejobyčejnější fotky velký zážitek. Camera+ umí pořízené snímky mimo jiné i sdílet na sociálních sítích nebo je odeslat e-mailem.

Rise

Cena: 1,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Říkáte si, co by se dalo vylepšit na iPhonovém budíku? Budete se možná divit, ale je toho poměrně dost. Autoři budíku Rise se poučili z chyb vývojářů z Apple a vyvinuli jednoduchou a přehlednou aplikaci využívající v plné míře dotyková gesta, díky kterým se nastavování času na ranní vstávání stane zábavou. Aplikace je navržena vskutku minimalisticky, což jí však neubírá na funkčnosti. Čas, kdy má budík začít zvonit, nastavíte plynulým tažením prstu nahoru nebo dolů. Potěší i možnost volby libovolné písně, kterou vás iPhone vzbudí, z iTunes knihovny.

Audio Memos

Cena: 0,99 USD

Aplikace v iTunes: zde

Aplikace Audio Memos z vašeho telefonu během pár okamžiků udělá plnohodnotný diktafon. Na rozdíl od aplikace od Applu vás již nebude omezovat v délce hlasových poznámek nebo vás neustále nutit k otravné synchronizaci s iTunes. S Audio Memos můžete nahrávat libovolně dlouhé zvukové stopy a ty nahrávat na Dropbox nebo iCloud. Sami si navíc můžete zvolit kvalitu nahrávky, a podle potřeby tak snížit její celkovou velikost.

Flayvr

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Integrovaná aplikace iPhonu pro prohlížení fotek sice na první pohled vypadá efektně, při častém využívání telefonu namísto fotoaparátu vás však velmi brzy přestane bavit. Hlavní nevýhodou nativní aplikace je absence přehledné organizace fotek. Flayvr fotografie intuitivně třídí podle místa či času jejich pořízení, čímž z vašeho iPhonu dělá plnohodnotné digitální fotoalbum. Aplikace samozřejmě umí fotografií sdílet i na sociálních sítích.

Bonus: Aplikace Investičního webu

Cena: zdarma

Aplikace v iTunes: zde

Na českém trhu je aplikace Investicniweb.cz v mnoha ohledech unikátní. V přehledném rozhraní nabízí bezplatně nejnovější články, redakční ekonomické zpravodajství, videa i grafy cen komodit, akciových titulů a indexů. Umožní vám tak sledovat to nejlepší z Investičního webu kdekoliv a kdykoliv. Uživatelé registrovaní na Investičním webu navíc ocení automatickou synchronizaci preferovaných témat, zpráv a indikátorů mezi webem a mobilní aplikací, díky níž mohou dostávat upozornění na důležité novinky ovlivňující vývoj kurzů jejich investic.

Evropské akcie ve čtvrtek klesaly, AstraZeneca ztratila 15 procent
18:06

Evropské akcie ve čtvrtek klesaly, AstraZeneca ztratila 15 procent

Ceny akcií na velkých trzích západní Evropy směřovaly během čtvrtečního obchodování shodně dolů. Na náladu investorů...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
O2: Analytici očekávají stagnaci, nebo mírný růst tržeb
17:16

O2: Analytici očekávají stagnaci, nebo mírný růst tržeb

Analytici očekávají stagnaci nebo mírný růst tržeb v pololetním výsledcích hospodaření operátora 02. U zisku před...
Akcie ČR O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.)
Pražská burza si ve čtvrtek připsala 0,3 procenta díky akciím ČEZ a…
Pražská burza si ve čtvrtek připsala 0,3 procenta díky akciím ČEZ a…
16:30

Pražská burza si ve čtvrtek připsala 0,3 procenta díky akciím ČEZ a Komerční banky

Index pražské burzy PX ve čtvrtek zakončil obchodování se ziskem 0,3 procenta, když při uzavření seance měl hodnotu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Volkswagen hodlá nabídnout úpravu čtyř milionů naftových aut
15:58

Volkswagen hodlá nabídnout úpravu čtyř milionů naftových aut

Automobilka Volkswagen hodlá příští týden na setkání se zástupci německé vlády nabídnout, že provede úpravu čtyř...
Auta Německo Volkswagen
Starbucks koupí zbývající podíl ve společném podniku v Číně
15:55

Starbucks koupí zbývající podíl ve společném podniku v Číně

Americký kavárenský řetězec Starbucks koupí za 1,3 miliardy USD zbývající 50procentní podíl v čínském společném...
Káva Fúze a akvizice Americké akcie
Jeff Bezos je nejbohatším člověkem planety
Jeff Bezos je nejbohatším člověkem planety
15:45

Jeff Bezos je nejbohatším člověkem planety

Zakladatel (a majitel 79 milionů akcií) firmy internetového obchodníka Amazon.com Jeff Bezos se ve čtvrtek stal...
Wall Street Amazon Microsoft
Přední evropští těžaři ropy a plynu ve čtvrtletí zvýšili zisk
15:25

Přední evropští těžaři ropy a plynu ve čtvrtletí zvýšili zisk

Předním evropským ropným a plynárenským společnostem se ve druhém čtvrtletí podařilo zvrátit tři roky trvající pokles...
Ropa Evropské akcie
USA: Ekonomická aktivita zůstala v červnu pod odhady, velkoobchodní…
15:10

USA: Ekonomická aktivita zůstala v červnu pod odhady, velkoobchodní skladové zásoby rostly

Index celostátní ekonomické aktivity, jejž sestavuje chicagský Fed, dosáhl v červnu hodnoty 0,13 bodu. Po květnové...
Americká ekonomika
USA: Objem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v červnu výrazně…
15:04

USA: Objem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v červnu výrazně vzrostl

Objem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v červnu stoupl ve srovnání s květnem o 6,5 procenta....
Americká ekonomika Průmyslová výroba