Burzovní kalendář 2. 9. - 6. 9. 2013
|

Burzovní kalendář 2. 9. - 6. 9. 2013

Situace v Sýrii, indexy nákupních manažerů, zasedání ECB a Bank of England a v pátek srpnová zpráva z amerického trhu práce - investoři se na začátku září rozhodně nudit nebudou. Začíná měsíc německých voleb a mimořádně očekávaného zasedání FOMC, pro akcie mimochodem historicky nejnepříznivější.

Investiční a ekonomický výhled

USA

2/9 Státní svátek - všechny trhy zavřené

3/9 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (Markit, ISM)

3/9 Stavební výdaje

4/9 Prodeje automobilů

4/9 Obchodní bilance

4/9 Béžová kniha Fedu

5/9 Tržby maloobchodních řetězců

5/9 ADP - zpráva o tvorbě pracovních míst ve firemním sektoru

5/9 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

5/9 Průmyslové objednávky

5/9 Index nákupních manažerů ve službách (ISM)

5/9 - 6/9 Summit G20 v Petrohradě

6/9 Celková míra nezaměstnanosti a tvorba pracovních míst

Americké akcie za poslední srpnový týden ztratily necelá 2 % (Dow -1,33 %, S&P 500 -1,84 %, Nasdaq -1,86 %). Hlavním důvodem poklesů byly obavy z eskalace napětí okolo Sýrie. Spojené státy se stále zdají být odhodlané k útoku na Asadův režim, ačkoli během týdne nebylo zcela jasné, která ze stran syrského konfliktu použila chemické zbraně. Na mnohaměsíční maxima vystoupala kvůli strachu z ohrožení dodávek cena ropy. Druhá polovina týdne byla sice poněkud klidnější, pondělní škody na amerických indexech byly ale napraveny jen velice mírně.

"Cena po prolomení důležitého supportu 1 680 bodů před dvěma týdny pokračuje v poklesu a vrátila se pod 50denní klouzavý průměr. V uplynulém týdnu prolomila i support 1 640 bodů. Nyní je nejbližší silná podpora na rostoucí trendové čáře 1 630 bodů, pak v zóně 1 620 až 1 600 bodů. Nejbližší rezistence jsou v zóně 1 640 až 1 650 bodů, následně na předchozím silném supportu v zóně 1 670 až 1 680 bodů," napsal v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "V podstatě by trh mohl korigovat až k 200dennímu klouzavému průměru v zóně 1 560 až 1 570 bodů. Zde byla i červnová minima po oznámení možného zahájení ukončování QE, šlo by navíc o korekci o 8 až 9 %, která je komentátory očekávána a považována za zdravou. Pak by zřejmě následoval návrat k růstu během optimistického závěru roku."

HDP Spojených států podle zpřesněného odhadu ve druhém čtvrtletí vzrostl o 2,5 % oproti původně oznámeným 1,7 %. Trh očekával revizi výše díky tomu, že červnový obchodní deficit byl mnohem menší, než se čekalo. V prvním čtvrtletí ekonomika Spojených států expandovala tempem 1,1 %.

Osobní spotřeba ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,8 % poté, co v prvním kvartálu poskočila nahoru o 2,3 %. Příjmy Američanů ale v červenci vzrostly lehce méně, než se čekalo. Po 0,3% růstu v červnu vyskočily o 0,1 %, přestože analytici vyhlíželi 0,2% růst. Osobní výdaje se navýšily také o 0,1 %, přestože se čekalo, že se zlepší o 0,3 % po červnových +0,6 %.

Za celý srpen index Dow ztratil 4,4 %, S&P 500 odepsal 3,1 % a Nasdaq klesl o procento. Za měsíc tak S&P 500 vykázal nejprudší měsíční pokles od května 2012, kdy akcie zlevnily o více než 6 %.

Náladu investorů ovlivňovala v posledních týdnech především možnost, že Fed omezí program odkupu dluhopisů již na zářijovém zasedání. Většina analytiků s tímto scénářem počítá, mluví se o poklesu měsíční dávky likvidity z 85 miliard USD na 75 až 65 miliard USD.

Analytik Lawrence Creatura ze společnosti Federated Investors upozornil, že akciový trh je v posledních týdnech tlačen dolů nejistotou. Investoři již delší dobu spekulují o tom, kdy začne americká centrální banka omezovat opatření na podporu ekonomiky. Nejistotu navíc zvýšila syrská krize. "Situace v Sýrii představuje velkou dávku nejistoty. A investoři nejistotu nenávidí," řekl Creatura.

Opačným směrem než akcie se vydal americký dolar. Vyšplhal se na čtyřtýdenní maximum vůči koši předních měn a pětitýdenní maximum vůči euru. Dolar investoři považují za bezpečné útočiště v období nejistoty. Zlato i ropa v druhé polovině uplynulého týdne korigovaly rychlé cenové nárůsty z jeho úvodu.

Na akciovém trhu přetrvává napětí kolem Sýrie. Británie sice v pátek uvedla, že se vojenské akce proti Sýrii nezúčastní, Bílý dům však nevylučuje možnost jednostranného úderu, ačkoli hodlá nadále usilovat o vytvoření mezinárodní koalice. Ministr zahraničí John Kerry v pátek vyjádřil silné přesvědčení, že chemické zbraně 21. srpna použila syrská armáda. Následkem této akce zemřelo 1 429 Syřanů včetně 426 dětí.

Americký prezident Barack Obama uvedl, že útok na Sýrii stále zvažuje, ale že by se "v žádném případě nejednalo o nasazení amerických vojáků přímo na syrském území". Prohlásil, že chemický útok v Sýrii je ohrožením národní bezpečnosti Spojených států. V sobotu pak potvrdil rozhodnutí, že by USA měly provést omezený vojenský úder proti cílům syrského režimu, pro provedení úderu ovšem chce souhlas Kongresu. Ten by se měl tímto tématem zabývat po 9. září.

První zářijový obchodní týden v USA bude zkrácený o pondělní státní svátek. Nejdůležitějším číslem bude v pátek zveřejněná změna počtu pracovních míst za srpen. Čeká se růst počtu nových míst na 180 tisíc (v červenci 162 tisíc) a stagnace celkové míry nezaměstnanosti na 7,4 %.

Z důležitých čísel lze zmínit také úterní index nákupních manažerů (ISM) v průmyslu za srpen, u něhož se čeká mírný pokles na 54 z 55,4 bodu v červenci. Následovat bude ve čtvrtek obdobná statistika z oblasti služeb, kde by měl rovněž index mírně klesnout na 55 z červencových 56 bodů.

Na trzích bude jistě přibývat spekulací ohledně začátku omezování kvantitativního uvolňování. Mnoho nového by neměla přinést ve středu zveřejňovaná Béžová kniha, tedy pravidelná zpráva centrální banky o ekonomické aktivitě v jednotlivých amerických oblastech.

Co by mohlo omezení QE znamenat pro cenu zlata? Na sedmém Investičním večeru diskutovali Petr Báča a Roman Pilíšek:

Trh ovšem bude bedlivě sledovat makrodata v čele s pátečním údajem o změně počtu pracovních míst v USA v srpnu. Půjde o nejdůležitější číslo před zasedáním Fedu 17. a 18. září. Pokud by statistika byla taková, jakou očekávají analytici (zhruba 180 tisíc nových pracovních míst), znamenala by nejspíše potvrzení úvah o začátku omezování nákupů aktiv. Poněkud patová situace, kdy špatná data jsou dobrá pro akcie a naopak, by tak mohla dojít svého rozřešení, a to spíše v podobě dalšího prodejního tlaku.

Září je pro akcie tradičně nejhorší měsíc. Blíží se také druhý rok prezidentského cyklu, který je pro akcie velice špatný. Sezónnost tedy pokračování akciové rally příliš nenahrává. V půlce října navíc americká ekonomika opět narazí na několikrát posouvaný problém dluhového stropu. Ve Washingtonu tedy může být na podzim pořádné horko, kromě zmíněných rizik se totiž bude také vybírat nový šéf Fedu, v posledních letech jedna z nejmocnějších osobností finančního světa.

Válečný faktor na trzích
Jak se dařilo akciím, ropě, zlatu a americkému dolaru během konfliktů v Perském…
Je nám líto, ale americké akcie mají před sebou nejhorší fázi…
Akciové trhy se chystají na tradičně slabé září, letos navíc okořeněné…
Jak na investování do zlata? A co od tohoto kovu čekat v příštích…
V pořadí sedmý Investiční večer si vzal na mušku investování do zlata. Jakou…
8 investičních pokušení, kterým se vyplatí odolat
Investování je extrémně racionální disciplína. Na druhou stranu v něm ale…

Evropa

2/9 Eurozóna a jednotlivé země - indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

3/9 Eurozóna - index cen výrobců

4/9 Francie - index cen výrobců

4/9 Eurozóna a jednotlivé země - indexy nákupních manažerů ve službách a celkové

4/9 Eurozóna - HDP za druhé čtvrtletí 2013

4/9 Eurozóna - maloobchodní tržby

5/9 - 6/9 Summit G20 v Petrohradě

5/9 Francie - celková míra nezaměstnanosti

5/9 Německo - průmyslové objednávky

5/9 ECB a Bank of England - jednání o nastavení měnové politiky

6/9 Německo, Francie - obchodní bilance

6/9 Německo, Spojené království - průmyslová výroba

Index DJ EuroStoxx 50 za týden ztratil 3,7 %. Nejhorší pro akcie bylo úterý, kdy trhy reagovaly na prohlášení amerického ministra zahraničí Kerryho o možném brzkém útoku USA na Sýrii. Ve středu se situace začala nepatrně uklidňovat, ve čtvrtek pak britský parlament odmítl možnost, že by se Spojené království případně připojilo k ozbrojené intervenci v Sýrii.

Růst cen ropy a zlata se zastavil, analytici začali opatrně mluvit o kupních příležitostech. "Klíčový problém, kterého se obáváme kvůli Sýrii, ale i kvůli Egyptu, jsou ceny ropy a to, jak by se mohly odrazit na rozvojových trzích a následně i na dalších burzách," říká Norman Villamin, investiční ředitel Coutts & Co. v Curychu. "Tato korekce vytvoří příležitosti pro ty, kteří hledají lepší vstupní podmínky na trh," dodává. Neshody ohledně řešení situace v Sýrii, především mezi Spojenými státy a Ruskem, budou jistě v týdnu akcentovány na čtvrtečním summitu G20. V pátek navíc ochotu Francie připojit se k útoku potvrdil její prezident Hollande.

Hned zkraje týdne rozvířila hladinu také Itálie. Koaliční strana PdL je prý připravena svrhnout vládu, pokud by její předák Silvio Berlusconi ztratil senátorské křeslo. Senátoři by měli o jeho případném vyloučení jednat 9. září.

Akcie společnosti Vodafone ve čtvrtek vystřelily prudce vzhůru (+9,05 %) a dotkly se jedenáctiletých maxim po zprávě, že dohoda o prodeji podílu americké formě Verizon ve společném podniku Verizon Wireless je na dosah. Cenné papíry obchodního řetězce Carrefour podražily nejvíce za posledních šest týdnů poté, co firma oznámila, že v prvním pololetí vzrostl její zisk o 4,9 %.

V novém týdnu budou investoři pozorně sledovat dění na Blízkém východě. Vedle toho ale přímo na starém kontinentu bude zveřejněna řada důležitých makrodat, která by měla potvrdit zastavení propadu evropské ekonomiky. Co konkrétně bude sledovat makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS?

Indexy nákupních manažerů ze srpen podle předběžných údajů naznačily, že se evropské ekonomiky dostávají z nejhoršího. Index za celou eurozónu v oblasti průmyslu by měl dosáhnout 51,3 bodu. V uplynulých týdnech potěšily i zveřejněné statistiky růstu HDP, především v Německu. Ve středu se dozví investoři data o vývoji HDP za celou měnovou unii - revize dat za 2. čtvrtletí by měla ukázat pokles ekonomiky eurozóny o 0,7 %.

Pro Českou republiku podstatné budou čtvrteční a páteční údaje z německého průmyslu. Ve výrobě se očekává růst o 0,9 %.

Ve čtvrtek zasedají ECB a Bank of England, aby rozhodly o dalším nastavení svých měnových politik. Vzhledem k nedávným výrokům představitelů ECB včetně guvernéra Maria Draghiho nelze očekávat změnu sazeb. Základní úroková sazba by měla zůstat na 0,5 % a depozitní na nule. "Nezaměstnanost v eurozóně ukazuje, že reálná ekonomika je ve špatném stavu, a potvrzuje, že ECB musí i v příštích letech pokračovat v extrémně uvolněné měnové politice," uvedl v pátek analytik David Brown ze společnosti New View Economics v reakci na stagnující evropskou nezaměstnanost na úrovni 12,1 %.

Asie

2/9 Indie, Čína a další země - indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (HSBC Markit), již v neděli 1/9 také oficiální čínský PMI v průmyslu

2/9 Japonsko - kapitálové výdaje ve druhém čtvrtletí 2013

3/9 Čína - oficiální index nákupních manažerů ve službách

4/9 Indie, Čína a další země - indexy nákupních manažerů ve službách (HSBC Markit)

4/9 Japonsko - index nákupních manažerů

4/9 - 5/9 Zasedání Bank of Japan

6/9 Bank of Japan - zpráva o stavu ekonomiky

Duch sovětské doby: Eurasijská unie Evropu neohrozí, užší spojení s…
Krize eurozóny nahrává Moskvě a jejím imperiálním zájmům. Eurasijská unie,…

Česká republika

2/9 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

3/9 HDP za druhé čtvrtletí 2013

4/9 Maloobchodní tržby a běžný účet

5/9 Obchodní bilance

6/9 Průmyslová a stavební výroba

Pražská burza v týdnu oslabila o 2,35 % (PX 945,21 bodu). Nejvíce opět posílily akcie mediální společnosti CME, největší propad postihl cenné papíry pojišťovací skupiny VIG. Bylo oznámeno, že ČEZ a Komerční banka budou od 23. září zahrnuty do prestižního indexu Stoxx Europe 600, čímž se pražská burza má přesunout ze skupiny mladých trhů mezi ty rozvinuté.

Nejvíce rostoucí akcií v uplynulém týdnu byla CME, která přidala zhruba 4,2 % na 89,45 Kč. Podle Petra Sklenáře, hlavního ekonoma J&T Banky, šlo pravděpodobně stále o dozvuk odchodu kontroverzního ředitele Adriana Sarbua.

Naopak největší pokles zaznamenaly akcie pojišťovny VIG, jež ztratily 5,8 % na 991 Kč. Výsledky firmy za první pololetí mírně zaostaly za odhady analytiků. Provozní zisk VIG vzrostl o 9,5 % na 330,7 milionu eur, čistý zisk klesl o 39,3 % na 140,6 milionu eur. Pojišťovna zaplatila 180 milionů eur jako náhrady škod způsobených povodněmi v Evropě. Pojistné nároky způsobené špatným počasím se ztrojnásobily na 230 milionů eur. Zisk před zdaněním v České republice vzrostl o 2 % na 90,2 milionu eur. Analytici očekávali, že skupina, která v Česku vlastní Kooperativu, Českou podnikatelskou pojišťovnu a Pojišťovnu České spořitelny, dosáhne v prvním pololetí zisku před zdaněním 210,9 milionu eur.

Své výsledky v týdnu oznámily také Fortuna, Pegas Nonwovens a Orco Property Group. Fortuně v prvním pololetí hrubé výhry vzrostly meziročně o 4,4 % na 57,4 milionu eur. Zisk EBITDA v prvním pololetí vzrostl o 27,4 % na 12,9 milionu eur. Čistý zisk vyskočil o 34,5 % na 7,56 milionu eur. Objem sázek vzrostl o 20,4 % na 275,9 milionu eur. I tak ale společnost zaostala výsledky za odhady analytiků.

Orco v prvním pololetí meziročně zvýšilo tržby o 15 % na 71 milionů eur a čistý zisk na 7 milionů eur. Společnost ještě před oznámením výsledků uvedla, že dokončila navýšení kapitálu vydáním 6,67 milionu nových akcií do rukou čtveřice hlavních akcionářů za 2,25 eura za akcii (celkem 15 milionů eur). Miliardář Radovan Vítek díky tomu skrze společnost Gamala Limited ovládá více než 30 % firmy.

Znojemská společnost Pegas Nonwovens oznámila společně s výsledky, že obnovila provoz nedávno spuštěné výrobní linky v Egyptě. Ve druhém čtvrtletí firmě pomohly ceny polymerů i kurzy měn. Tržby vzrostly o 0,3 % na 48,1 milionu eur, EBITDA o 12,4 % na 9,1 milionu eur. "Celkově vnímáme výsledky Pegasu jako neutrální. Všechna klíčová čísla byla pod očekáváním trhu, ale téměř v souladu s našimi odhady. Pozitivně vidíme to, že Pegas potvrdil výhled zisku pro letošní rok (růst o 5 až 15 %, ale spíše na dolní hranici odhadu)," komentoval výsledky Josef Novotný, analytik z České spořitelny.

Telefónica a T-Mobile ve čtvrtek uvedly, že by mohly od příštího roku kompletně sdílet své mobilní sítě GSM a 3G. Na polovině českého území by infrastrukturu, tedy zejména vysílače, pro oba operátory provozovala Telefónica, na druhé T-Mobile. Operátoři předchozí dva roky na podobném principu budovali část sítě 3G. "Zprávu hodnotíme jako mírně pozitivní pro akcie Telefóniky C.R., sdílení sítí totiž může vést k nižším nákladům," říká Josef Novotný, analytik z České spořitelny. "Navíc to může alespoň částečně omezit úsilí nového operátora o vstup na český mobilní trh." Akcie Telefóniky uzavřely týden na 291,30 Kč (+1,22 %).

V závěru týdne bylo živo také okolo NWR, konkrétně OKD. Ředitel OKD Ján Fabián v rozhovoru pro Hospodářské noviny na otázku, jak dlouho vydrží společnosti hotovostní rezervy 176 milionů eur při současných cenách uhlí, odpověděl, že firma dělá vše pro to, aby situaci ustála. "Důl Paskov patří k těm dolům, kde se těží nejdráže na světě, a při cenách 92 eur za tunu koksovatelného uhlí prodělává 1,5 miliardy Kč za rok," řekl Fabián. Jeho uzavření by ale stálo podobné peníze. OKD se navíc podle premiéra Jiřího Rusnoka nejspíše nedočká pomoci ani od státu. Akcie NWR za týden odepsaly 3,8 %.

V prvním zářijovém týdnu bude nadále hrát významnou roli potenciální vojenská intervence v Sýrii. Nervozita s koncem týdne klesala poté, co britský parlament vojenskou akci nepovolil, avšak nadále je pravděpodobné, že Spojené státy k zásahu přistoupí. "Domníváme se, že takový krok by na trhy vrátil nervozitu vzhledem k možné destabilizaci celého regionu a obav z reakce Íránu. Na následující týden proto máme spíše negativní výhled," upozorňuje Sklenář.

Z domácích zpráv budou důležitá především makrodata v čele s HDP, průmyslovou a stavební výrobou a maloobchodními tržbami. Hned v pondělí bude sledovaný také index nákupních manažerů. Česká koruna během léta získala pevnější půdu pod nohama a z 26 EUR/CZK se postupně posunula zhruba na 25,7 EUR/CZK. Česká ekonomika se také podle prvních údajů vymanila z vleklé recese.

Očekávaná zářijová makrodata v ČR
Koruna má našlápnuto k posílení vůči euru, ale oslabení vůči dolaru
Kurz koruny vůči společné evropské měně prozatím během prázdnin osciloval…
Jak to vidí Citi: Česká i světová ekonomika, eurozóna a Fed
V srpnu jsme mírně snížili výhled globálního růstu HDP v letošním roce o 0,1…
Ideální portfolio na závěr roku: Do útoku s NWR, obranu vyztužit…
Exit Fedu, německé volby, kolabující rozvíjející se trhy, konflikt v Sýrii –…
Americké akcie se ve středu na směru neshodly, index Dow klesl, Nasdaq Composite ale počtvrté v řadě zpevnil
včera v 22:30

Americké akcie se ve středu na směru neshodly, index Dow klesl, Nasdaq Composite ale počtvrté v řadě zpevnil

Americký akciový index Dow Jones Industrial Average ve středu kvůli ztrátám finančních společností oslabil. Zbývající...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie
včera v 20:09

Samsung představil nový smartphone Galaxy S8

Jihokorejská společnost Samsung Electronics ve středu představila nový smartphone Galaxy S8. Slibuje si, že jí pomůže...
Samsung Asijské akcie Mobilní telefony
včera v 19:26

Zisk sázkové firmy OPAP kvůli vyšší dani klesl o 19 procent

Největší řecké sázkové společnosti OPAP ve čtvrtém čtvrtletí klesl hrubý provozní zisk (EBITDA) o 19,2 % na 83,7...
Hazard Řecko Evropské akcie
včera v 18:22

Soud v Londýně odmítl argumenty Kyjeva pro nesplacení dluhu Rusku

Ukrajina nedokázala uspokojivě vysvětlit, proč nesplatila Rusku dluh tři miliardy dolarů z roku 2013. V přípravném...
Ukrajina Rusko Střední a východní Evropa
Evropské akcie ve středu zdražily, oficiální zahájení brexitu nechalo investory chladnými
včera v 17:55

Evropské akcie ve středu zdražily, oficiální zahájení brexitu nechalo investory chladnými

Obchodování na západoevropských akciových trzích skončilo ve středu v zelených číslech. Nic na tom nezměnilo ani...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
včera v 17:34

Firmy v Británii žádají Londýn o garanci přístupu na jednotný trh EU

Automobilky, letecké společnosti a další firmy v Británii po oficiálním zahájení takzvaného brexitu žádají Londýn,...
Spojené království Evropská unie Politika
včera v 17:11

Británie a EU vstupují do jednání o rozvodu s různými prioritami

Británie a zbylých 27 zemí Evropské unie vstupují do dvouletých vyjednávání o britském odchodu (brexitu) z evropského...
Spojené království Evropská unie Politika
Pražská burza ve středu nepatrně klesla, do mínusu ji stáhly akcie Komerční banky, skupiny ČEZ a Unipetrolu
včera v 16:45

Pražská burza ve středu nepatrně klesla, do mínusu ji stáhly akcie Komerční banky, skupiny ČEZ a Unipetrolu

Index PX ve středu klesl o 0,05 % na 982,71 bodu. Do mínusu parket v Rybné stáhly akcie Komerční banky, elektrárenské...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
včera v 16:35

Audi a Mercedes svolají v Číně do opravy asi milion milion aut

Německé automobilky Audi a Mercedes v Číně svolají do opravy téměř milion vozů. Důvodem jsou hrozící problémy s...
Auta Čína Evropské akcie
včera v 15:43

Svaz: Volný obchod s Británií je pro české firmy prioritou

Zachování volného obchodu s Británií je pro české firmy prioritou, uvedl na dotaz ČTK Svaz průmyslu a dopravy....
Spojené království Evropská unie Česká republika
včera v 15:30

CzechInvest jedná s firmami o přesunu sídla z Británie do ČR

Státní agentura CzechInvest nyní jedná s řadou firem z USA a Asie o přesunu jejich sídla z Británie do Česka. Podle...
Spojené království Evropská unie Česká republika
včera v 14:31

Sobotka: ČR bude v jednáních o brexitu hájit práva svých občanů

Česká republika bude při vyjednáváních o odchodu Velké Británie z Evropské unie hájit práva svých občanů žijících v...
Spojené království Evropská unie Politika
včera v 14:30

Reuters: ECB po stížnostech přikročila k personálním změnám

Evropská centrální banka (ECB) vyměnila šéfa bruselské kanceláře a anulovala čtyři další jmenování do funkcí poté, co...
ECB Centrální banky
Předseda Evropské rady Tusk obdržel dopis od britské premiérky Mayové aktivující článek 50 Lisabonské smlouvy
včera v 13:35

Předseda Evropské rady Tusk obdržel dopis od britské premiérky Mayové aktivující článek 50 Lisabonské smlouvy

Předseda Evropské rady Donald Tusk ve středu odpoledne obdržel dopis od britské premiérky Theresy Mayové, který...
Spojené království Evropská unie Politika
včera v 13:26

Gazprom Germania bude hromadně propouštět

Gazprom Germania, německá pobočka ruského Gazpromu se sídlem v Berlíně, propustí část ze svých 230 zaměstnanců z...
Německo Rusko Zemní plyn
včera v 12:52

Řekové se údajně dohodli s věřiteli, Brusel to nepotvrdil

Řecko se dohodlo se svými věřiteli na reformách, škrtech a odprodeji elektráren, uvádějí zdroje blízké vyjednávání....
Řecko Dluhová krize Evropská unie
včera v 12:45

OKD ukončí těžbu v Dole Paskov, z firmy odejde přes 800 lidí

Společnost OKD v pátek ukončí těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Skončí tím i dobývání černého uhlí v...
NWR Akcie ČR Uhlí a koks
včera v 11:48

Německo má mít registr firem, jež nemohou dostat veřejné zakázky

Německo vytvoří "černou listinu" firem, které se nebudou moci ucházet o veřejné zakázky, protože v minulosti porušily...
Německo Byznys a podnikání
včera v 11:41

Evropská komise zablokovala fúzi burzovních společností Deutsche Börse a LSE

Evropská komise ve středu zablokovala plánované spojení německé burzovní společnosti Deutsche Börse s londýnskou...
Frankfurtská burza Fúze a akvizice Evropská unie