Burzovní kalendář 2. 9. - 6. 9. 2013
|

Burzovní kalendář 2. 9. - 6. 9. 2013

Situace v Sýrii, indexy nákupních manažerů, zasedání ECB a Bank of England a v pátek srpnová zpráva z amerického trhu práce - investoři se na začátku září rozhodně nudit nebudou. Začíná měsíc německých voleb a mimořádně očekávaného zasedání FOMC, pro akcie mimochodem historicky nejnepříznivější.

Investiční a ekonomický výhled

USA

2/9 Státní svátek - všechny trhy zavřené

3/9 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (Markit, ISM)

3/9 Stavební výdaje

4/9 Prodeje automobilů

4/9 Obchodní bilance

4/9 Béžová kniha Fedu

5/9 Tržby maloobchodních řetězců

5/9 ADP - zpráva o tvorbě pracovních míst ve firemním sektoru

5/9 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

5/9 Průmyslové objednávky

5/9 Index nákupních manažerů ve službách (ISM)

5/9 - 6/9 Summit G20 v Petrohradě

6/9 Celková míra nezaměstnanosti a tvorba pracovních míst

Americké akcie za poslední srpnový týden ztratily necelá 2 % (Dow -1,33 %, S&P 500 -1,84 %, Nasdaq -1,86 %). Hlavním důvodem poklesů byly obavy z eskalace napětí okolo Sýrie. Spojené státy se stále zdají být odhodlané k útoku na Asadův režim, ačkoli během týdne nebylo zcela jasné, která ze stran syrského konfliktu použila chemické zbraně. Na mnohaměsíční maxima vystoupala kvůli strachu z ohrožení dodávek cena ropy. Druhá polovina týdne byla sice poněkud klidnější, pondělní škody na amerických indexech byly ale napraveny jen velice mírně.

"Cena po prolomení důležitého supportu 1 680 bodů před dvěma týdny pokračuje v poklesu a vrátila se pod 50denní klouzavý průměr. V uplynulém týdnu prolomila i support 1 640 bodů. Nyní je nejbližší silná podpora na rostoucí trendové čáře 1 630 bodů, pak v zóně 1 620 až 1 600 bodů. Nejbližší rezistence jsou v zóně 1 640 až 1 650 bodů, následně na předchozím silném supportu v zóně 1 670 až 1 680 bodů," napsal v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "V podstatě by trh mohl korigovat až k 200dennímu klouzavému průměru v zóně 1 560 až 1 570 bodů. Zde byla i červnová minima po oznámení možného zahájení ukončování QE, šlo by navíc o korekci o 8 až 9 %, která je komentátory očekávána a považována za zdravou. Pak by zřejmě následoval návrat k růstu během optimistického závěru roku."

HDP Spojených států podle zpřesněného odhadu ve druhém čtvrtletí vzrostl o 2,5 % oproti původně oznámeným 1,7 %. Trh očekával revizi výše díky tomu, že červnový obchodní deficit byl mnohem menší, než se čekalo. V prvním čtvrtletí ekonomika Spojených států expandovala tempem 1,1 %.

Osobní spotřeba ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,8 % poté, co v prvním kvartálu poskočila nahoru o 2,3 %. Příjmy Američanů ale v červenci vzrostly lehce méně, než se čekalo. Po 0,3% růstu v červnu vyskočily o 0,1 %, přestože analytici vyhlíželi 0,2% růst. Osobní výdaje se navýšily také o 0,1 %, přestože se čekalo, že se zlepší o 0,3 % po červnových +0,6 %.

Za celý srpen index Dow ztratil 4,4 %, S&P 500 odepsal 3,1 % a Nasdaq klesl o procento. Za měsíc tak S&P 500 vykázal nejprudší měsíční pokles od května 2012, kdy akcie zlevnily o více než 6 %.

Náladu investorů ovlivňovala v posledních týdnech především možnost, že Fed omezí program odkupu dluhopisů již na zářijovém zasedání. Většina analytiků s tímto scénářem počítá, mluví se o poklesu měsíční dávky likvidity z 85 miliard USD na 75 až 65 miliard USD.

Analytik Lawrence Creatura ze společnosti Federated Investors upozornil, že akciový trh je v posledních týdnech tlačen dolů nejistotou. Investoři již delší dobu spekulují o tom, kdy začne americká centrální banka omezovat opatření na podporu ekonomiky. Nejistotu navíc zvýšila syrská krize. "Situace v Sýrii představuje velkou dávku nejistoty. A investoři nejistotu nenávidí," řekl Creatura.

Opačným směrem než akcie se vydal americký dolar. Vyšplhal se na čtyřtýdenní maximum vůči koši předních měn a pětitýdenní maximum vůči euru. Dolar investoři považují za bezpečné útočiště v období nejistoty. Zlato i ropa v druhé polovině uplynulého týdne korigovaly rychlé cenové nárůsty z jeho úvodu.

Na akciovém trhu přetrvává napětí kolem Sýrie. Británie sice v pátek uvedla, že se vojenské akce proti Sýrii nezúčastní, Bílý dům však nevylučuje možnost jednostranného úderu, ačkoli hodlá nadále usilovat o vytvoření mezinárodní koalice. Ministr zahraničí John Kerry v pátek vyjádřil silné přesvědčení, že chemické zbraně 21. srpna použila syrská armáda. Následkem této akce zemřelo 1 429 Syřanů včetně 426 dětí.

Americký prezident Barack Obama uvedl, že útok na Sýrii stále zvažuje, ale že by se "v žádném případě nejednalo o nasazení amerických vojáků přímo na syrském území". Prohlásil, že chemický útok v Sýrii je ohrožením národní bezpečnosti Spojených států. V sobotu pak potvrdil rozhodnutí, že by USA měly provést omezený vojenský úder proti cílům syrského režimu, pro provedení úderu ovšem chce souhlas Kongresu. Ten by se měl tímto tématem zabývat po 9. září.

První zářijový obchodní týden v USA bude zkrácený o pondělní státní svátek. Nejdůležitějším číslem bude v pátek zveřejněná změna počtu pracovních míst za srpen. Čeká se růst počtu nových míst na 180 tisíc (v červenci 162 tisíc) a stagnace celkové míry nezaměstnanosti na 7,4 %.

Z důležitých čísel lze zmínit také úterní index nákupních manažerů (ISM) v průmyslu za srpen, u něhož se čeká mírný pokles na 54 z 55,4 bodu v červenci. Následovat bude ve čtvrtek obdobná statistika z oblasti služeb, kde by měl rovněž index mírně klesnout na 55 z červencových 56 bodů.

Na trzích bude jistě přibývat spekulací ohledně začátku omezování kvantitativního uvolňování. Mnoho nového by neměla přinést ve středu zveřejňovaná Béžová kniha, tedy pravidelná zpráva centrální banky o ekonomické aktivitě v jednotlivých amerických oblastech.

Co by mohlo omezení QE znamenat pro cenu zlata? Na sedmém Investičním večeru diskutovali Petr Báča a Roman Pilíšek:

Trh ovšem bude bedlivě sledovat makrodata v čele s pátečním údajem o změně počtu pracovních míst v USA v srpnu. Půjde o nejdůležitější číslo před zasedáním Fedu 17. a 18. září. Pokud by statistika byla taková, jakou očekávají analytici (zhruba 180 tisíc nových pracovních míst), znamenala by nejspíše potvrzení úvah o začátku omezování nákupů aktiv. Poněkud patová situace, kdy špatná data jsou dobrá pro akcie a naopak, by tak mohla dojít svého rozřešení, a to spíše v podobě dalšího prodejního tlaku.

Září je pro akcie tradičně nejhorší měsíc. Blíží se také druhý rok prezidentského cyklu, který je pro akcie velice špatný. Sezónnost tedy pokračování akciové rally příliš nenahrává. V půlce října navíc americká ekonomika opět narazí na několikrát posouvaný problém dluhového stropu. Ve Washingtonu tedy může být na podzim pořádné horko, kromě zmíněných rizik se totiž bude také vybírat nový šéf Fedu, v posledních letech jedna z nejmocnějších osobností finančního světa.

Válečný faktor na trzích
Jak se dařilo akciím, ropě, zlatu a americkému dolaru během konfliktů v Perském zálivu, Afghánistánu, Iráku, Kosovu a Libyi?
Je nám líto, ale americké akcie mají před sebou nejhorší fázi čtyřletého cyklu
Akciové trhy se chystají na tradičně slabé září, letos navíc okořeněné pravděpodobným omezením kvantitativního uvolňování ze strany Fedu a parlamentními volbami v Německu. Aby toho nebylo málo, čtyřletý cyklus vývoje cen amerických akcií vstupuje do své nejhorší fáze.
Jak na investování do zlata? A co od tohoto kovu čekat v příštích týdnech a měsících?
V pořadí sedmý Investiční večer si vzal na mušku investování do zlata. Jakou cestou do zlata investovat, jak neprodělat a jaké jsou nejdůležitější faktory pro další vývoj jeho ceny? To byly jen některé z mnoha otázek, nad kterými se střetli Roman Pilíšek ze společnosti ZLATÉ REZERVY a Petr Báča z ČSOB.
8 investičních pokušení, kterým se vyplatí odolat
Investování je extrémně racionální disciplína. Na druhou stranu v něm ale obrovskou roli hrají též emoce, které bohužel často přinášejí více škody než užitku. Na co konkrétně si dát na trhu pozor, abyste se nestali svou vlastní obětí?

Evropa

2/9 Eurozóna a jednotlivé země - indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

3/9 Eurozóna - index cen výrobců

4/9 Francie - index cen výrobců

4/9 Eurozóna a jednotlivé země - indexy nákupních manažerů ve službách a celkové

4/9 Eurozóna - HDP za druhé čtvrtletí 2013

4/9 Eurozóna - maloobchodní tržby

5/9 - 6/9 Summit G20 v Petrohradě

5/9 Francie - celková míra nezaměstnanosti

5/9 Německo - průmyslové objednávky

5/9 ECB a Bank of England - jednání o nastavení měnové politiky

6/9 Německo, Francie - obchodní bilance

6/9 Německo, Spojené království - průmyslová výroba

Index DJ EuroStoxx 50 za týden ztratil 3,7 %. Nejhorší pro akcie bylo úterý, kdy trhy reagovaly na prohlášení amerického ministra zahraničí Kerryho o možném brzkém útoku USA na Sýrii. Ve středu se situace začala nepatrně uklidňovat, ve čtvrtek pak britský parlament odmítl možnost, že by se Spojené království případně připojilo k ozbrojené intervenci v Sýrii.

Růst cen ropy a zlata se zastavil, analytici začali opatrně mluvit o kupních příležitostech. "Klíčový problém, kterého se obáváme kvůli Sýrii, ale i kvůli Egyptu, jsou ceny ropy a to, jak by se mohly odrazit na rozvojových trzích a následně i na dalších burzách," říká Norman Villamin, investiční ředitel Coutts & Co. v Curychu. "Tato korekce vytvoří příležitosti pro ty, kteří hledají lepší vstupní podmínky na trh," dodává. Neshody ohledně řešení situace v Sýrii, především mezi Spojenými státy a Ruskem, budou jistě v týdnu akcentovány na čtvrtečním summitu G20. V pátek navíc ochotu Francie připojit se k útoku potvrdil její prezident Hollande.

Hned zkraje týdne rozvířila hladinu také Itálie. Koaliční strana PdL je prý připravena svrhnout vládu, pokud by její předák Silvio Berlusconi ztratil senátorské křeslo. Senátoři by měli o jeho případném vyloučení jednat 9. září.

Akcie společnosti Vodafone ve čtvrtek vystřelily prudce vzhůru (+9,05 %) a dotkly se jedenáctiletých maxim po zprávě, že dohoda o prodeji podílu americké formě Verizon ve společném podniku Verizon Wireless je na dosah. Cenné papíry obchodního řetězce Carrefour podražily nejvíce za posledních šest týdnů poté, co firma oznámila, že v prvním pololetí vzrostl její zisk o 4,9 %.

V novém týdnu budou investoři pozorně sledovat dění na Blízkém východě. Vedle toho ale přímo na starém kontinentu bude zveřejněna řada důležitých makrodat, která by měla potvrdit zastavení propadu evropské ekonomiky. Co konkrétně bude sledovat makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS?

Indexy nákupních manažerů ze srpen podle předběžných údajů naznačily, že se evropské ekonomiky dostávají z nejhoršího. Index za celou eurozónu v oblasti průmyslu by měl dosáhnout 51,3 bodu. V uplynulých týdnech potěšily i zveřejněné statistiky růstu HDP, především v Německu. Ve středu se dozví investoři data o vývoji HDP za celou měnovou unii - revize dat za 2. čtvrtletí by měla ukázat pokles ekonomiky eurozóny o 0,7 %.

Pro Českou republiku podstatné budou čtvrteční a páteční údaje z německého průmyslu. Ve výrobě se očekává růst o 0,9 %.

Ve čtvrtek zasedají ECB a Bank of England, aby rozhodly o dalším nastavení svých měnových politik. Vzhledem k nedávným výrokům představitelů ECB včetně guvernéra Maria Draghiho nelze očekávat změnu sazeb. Základní úroková sazba by měla zůstat na 0,5 % a depozitní na nule. "Nezaměstnanost v eurozóně ukazuje, že reálná ekonomika je ve špatném stavu, a potvrzuje, že ECB musí i v příštích letech pokračovat v extrémně uvolněné měnové politice," uvedl v pátek analytik David Brown ze společnosti New View Economics v reakci na stagnující evropskou nezaměstnanost na úrovni 12,1 %.

Asie

2/9 Indie, Čína a další země - indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (HSBC Markit), již v neděli 1/9 také oficiální čínský PMI v průmyslu

2/9 Japonsko - kapitálové výdaje ve druhém čtvrtletí 2013

3/9 Čína - oficiální index nákupních manažerů ve službách

4/9 Indie, Čína a další země - indexy nákupních manažerů ve službách (HSBC Markit)

4/9 Japonsko - index nákupních manažerů

4/9 - 5/9 Zasedání Bank of Japan

6/9 Bank of Japan - zpráva o stavu ekonomiky

Duch sovětské doby: Eurasijská unie Evropu neohrozí, užší spojení s Kremlem zatím není pro ostatní atraktivní
Krize eurozóny nahrává Moskvě a jejím imperiálním zájmům. Eurasijská unie, jejímž duchovním otcem je ruský prezident Vladimir Putin, se totiž díky krizi eura může zdát východoevropským a středoasijským státům lákavější než dýchavičná Evropa, předpovídala ještě nedávno část komentátorů. V praxi se ale tato proroctví nepotvrdila, říká Jana Kobzová, analytička z uznávaného think tanku European Council on Foreign Relations. Že by se variace na sovětský kolos stala v dohledné době konkurentem EU, proto neočekává.

Česká republika

2/9 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

3/9 HDP za druhé čtvrtletí 2013

4/9 Maloobchodní tržby a běžný účet

5/9 Obchodní bilance

6/9 Průmyslová a stavební výroba

Pražská burza v týdnu oslabila o 2,35 % (PX 945,21 bodu). Nejvíce opět posílily akcie mediální společnosti CME, největší propad postihl cenné papíry pojišťovací skupiny VIG. Bylo oznámeno, že ČEZ a Komerční banka budou od 23. září zahrnuty do prestižního indexu Stoxx Europe 600, čímž se pražská burza má přesunout ze skupiny mladých trhů mezi ty rozvinuté.

Nejvíce rostoucí akcií v uplynulém týdnu byla CME, která přidala zhruba 4,2 % na 89,45 Kč. Podle Petra Sklenáře, hlavního ekonoma J&T Banky, šlo pravděpodobně stále o dozvuk odchodu kontroverzního ředitele Adriana Sarbua.

Naopak největší pokles zaznamenaly akcie pojišťovny VIG, jež ztratily 5,8 % na 991 Kč. Výsledky firmy za první pololetí mírně zaostaly za odhady analytiků. Provozní zisk VIG vzrostl o 9,5 % na 330,7 milionu eur, čistý zisk klesl o 39,3 % na 140,6 milionu eur. Pojišťovna zaplatila 180 milionů eur jako náhrady škod způsobených povodněmi v Evropě. Pojistné nároky způsobené špatným počasím se ztrojnásobily na 230 milionů eur. Zisk před zdaněním v České republice vzrostl o 2 % na 90,2 milionu eur. Analytici očekávali, že skupina, která v Česku vlastní Kooperativu, Českou podnikatelskou pojišťovnu a Pojišťovnu České spořitelny, dosáhne v prvním pololetí zisku před zdaněním 210,9 milionu eur.

Své výsledky v týdnu oznámily také Fortuna, Pegas Nonwovens a Orco Property Group. Fortuně v prvním pololetí hrubé výhry vzrostly meziročně o 4,4 % na 57,4 milionu eur. Zisk EBITDA v prvním pololetí vzrostl o 27,4 % na 12,9 milionu eur. Čistý zisk vyskočil o 34,5 % na 7,56 milionu eur. Objem sázek vzrostl o 20,4 % na 275,9 milionu eur. I tak ale společnost zaostala výsledky za odhady analytiků.

Orco v prvním pololetí meziročně zvýšilo tržby o 15 % na 71 milionů eur a čistý zisk na 7 milionů eur. Společnost ještě před oznámením výsledků uvedla, že dokončila navýšení kapitálu vydáním 6,67 milionu nových akcií do rukou čtveřice hlavních akcionářů za 2,25 eura za akcii (celkem 15 milionů eur). Miliardář Radovan Vítek díky tomu skrze společnost Gamala Limited ovládá více než 30 % firmy.

Znojemská společnost Pegas Nonwovens oznámila společně s výsledky, že obnovila provoz nedávno spuštěné výrobní linky v Egyptě. Ve druhém čtvrtletí firmě pomohly ceny polymerů i kurzy měn. Tržby vzrostly o 0,3 % na 48,1 milionu eur, EBITDA o 12,4 % na 9,1 milionu eur. "Celkově vnímáme výsledky Pegasu jako neutrální. Všechna klíčová čísla byla pod očekáváním trhu, ale téměř v souladu s našimi odhady. Pozitivně vidíme to, že Pegas potvrdil výhled zisku pro letošní rok (růst o 5 až 15 %, ale spíše na dolní hranici odhadu)," komentoval výsledky Josef Novotný, analytik z České spořitelny.

Telefónica a T-Mobile ve čtvrtek uvedly, že by mohly od příštího roku kompletně sdílet své mobilní sítě GSM a 3G. Na polovině českého území by infrastrukturu, tedy zejména vysílače, pro oba operátory provozovala Telefónica, na druhé T-Mobile. Operátoři předchozí dva roky na podobném principu budovali část sítě 3G. "Zprávu hodnotíme jako mírně pozitivní pro akcie Telefóniky C.R., sdílení sítí totiž může vést k nižším nákladům," říká Josef Novotný, analytik z České spořitelny. "Navíc to může alespoň částečně omezit úsilí nového operátora o vstup na český mobilní trh." Akcie Telefóniky uzavřely týden na 291,30 Kč (+1,22 %).

V závěru týdne bylo živo také okolo NWR, konkrétně OKD. Ředitel OKD Ján Fabián v rozhovoru pro Hospodářské noviny na otázku, jak dlouho vydrží společnosti hotovostní rezervy 176 milionů eur při současných cenách uhlí, odpověděl, že firma dělá vše pro to, aby situaci ustála. "Důl Paskov patří k těm dolům, kde se těží nejdráže na světě, a při cenách 92 eur za tunu koksovatelného uhlí prodělává 1,5 miliardy Kč za rok," řekl Fabián. Jeho uzavření by ale stálo podobné peníze. OKD se navíc podle premiéra Jiřího Rusnoka nejspíše nedočká pomoci ani od státu. Akcie NWR za týden odepsaly 3,8 %.

V prvním zářijovém týdnu bude nadále hrát významnou roli potenciální vojenská intervence v Sýrii. Nervozita s koncem týdne klesala poté, co britský parlament vojenskou akci nepovolil, avšak nadále je pravděpodobné, že Spojené státy k zásahu přistoupí. "Domníváme se, že takový krok by na trhy vrátil nervozitu vzhledem k možné destabilizaci celého regionu a obav z reakce Íránu. Na následující týden proto máme spíše negativní výhled," upozorňuje Sklenář.

Z domácích zpráv budou důležitá především makrodata v čele s HDP, průmyslovou a stavební výrobou a maloobchodními tržbami. Hned v pondělí bude sledovaný také index nákupních manažerů. Česká koruna během léta získala pevnější půdu pod nohama a z 26 EUR/CZK se postupně posunula zhruba na 25,7 EUR/CZK. Česká ekonomika se také podle prvních údajů vymanila z vleklé recese.

Očekávaná zářijová makrodata v ČR
Koruna má našlápnuto k posílení vůči euru, ale oslabení vůči dolaru
Kurz koruny vůči společné evropské měně prozatím během prázdnin osciloval velice umírněně, když se během července a prvních dvou srpnových dekád pohyboval v pásmu 25,75 až 26,15 EUR/CZK. Od začátku roku kurz oslabil z hladiny těsně nad 25 korunami. Vůči dolaru naopak koruna prozatím během prázdnin posiluje okolo 4 0 na 19,20 USD/CZK.
Jak to vidí Citi: Česká i světová ekonomika, eurozóna a Fed
V srpnu jsme mírně snížili výhled globálního růstu HDP v letošním roce o 0,1 procentního bodu na 2,4%, ale stejnou měrou jsme zlepšili výhled růstu v roce 2014 na 3,2 %. Snížení výhledu na rok 2013 způsobil horší výhled růstu mladých ekonomik, u nichž jsme snížili i výhled na rok 2014.
Ideální portfolio na závěr roku: Do útoku s NWR, obranu vyztužit nemovitostmi, radí Lukáš Vácha (Conseq)
Exit Fedu, německé volby, kolabující rozvíjející se trhy, konflikt v Sýrii – dostupné signály na prahu poslední třetiny roku naznačují, že se investoři rozhodně nudit nebudou. Na co by po návratu z dovolených měli sázet? Situace je hodně nečitelná, i díky tomu se ale občas objevují příležitosti, říká obchodní ředitel Conseq Investment Management Lukáš Vácha. Za příklad dává americký dolar nebo české komerční nemovitosti.
Německý soud zrušil omezení přístupu Gazpromu k plynovodu Opal
Německý soud zrušil omezení přístupu Gazpromu k plynovodu Opal
před 40 minutami

Německý soud zrušil omezení přístupu Gazpromu k plynovodu Opal

Německý soud zrušil omezení, které bránilo vyššímu napojení ruského plynárenského gigantu Gazprom na německý plynovod...
Německo Rusko Zemní plyn
Přechodná období po brexitu mohou podle Hammonda trvat až do roku 2022
Přechodná období po brexitu mohou podle Hammonda trvat až do roku 2022
před hodinou

Přechodná období po brexitu mohou podle Hammonda trvat až do roku 2022

Podle britského ministra financí Philipa Hammonda by ve chvíli britského odchodu z EU na konci března 2019 neměly...
Spojené království Evropská unie
Internetovému vyhledávači Baidu stoupl zisk o 83,5 procenta
11:21

Internetovému vyhledávači Baidu stoupl zisk o 83,5 procenta

Čínskému internetovému vyhledávači Baidu vzrostl ve druhém čtvrtletí zisk o 83,5 procenta na 4,41 miliardy jüanů....
Čína Internet Výsledková sezóna
Spotřebitelská důvěra v eurozóně v červenci klesla na -1,7 bodu
11:02

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v červenci klesla na -1,7 bodu

Index spotřebitelské důvěry v eurozóně dosáhl v červenci podle finálních údajů -1,7 bodu. Poté, co v červnu dosáhl...
Eurozóna Evropská ekonomika Byznys a podnikání
Automobilka Renault vykázala v pololetí rekordní zisk i příjmy
Automobilka Renault vykázala v pololetí rekordní zisk i příjmy
10:44

Automobilka Renault vykázala v pololetí rekordní zisk i příjmy

Francouzská automobilka Renault vykázala v prvním pololetí rekordní zisk i příjmy. Hospodaření podpořila konsolidace...
Francie Auta Evropské akcie
Ranní analytická poznámka (28. července): Investory zasypala salva…
Ranní analytická poznámka (28. července): Investory zasypala salva…
10:30

Ranní analytická poznámka (28. července): Investory zasypala salva hospodářských čísel, pomyslným čtvrtečním vítězem byl Verizon

Ve čtvrtek bylo na trzích pořádně živo, investory zasypala salva hospodářských čísel. Pomyslné vítězství si připsal...
Výsledková sezóna Daimler Volkswagen
Aerolinky China Eastern koupí deset procent v Air France-KLM
10:19

Aerolinky China Eastern koupí deset procent v Air France-KLM

Letecká společnost China Eastern Airlines koupí 10% podíl v aerolinkách Air France-KLM. Je to vůbec první investice...
Čína Francie Doprava
Asijské akcie uzavřely týden převážně v červených číslech
Asijské akcie uzavřely týden převážně v červených číslech
10:00

Asijské akcie uzavřely týden převážně v červených číslech

Asijské akciové trhy v pátek převážně klesly když se pozornost investorů soustředila na zpevňující dolar a na...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Švýcarským bankám UBS a Credit Suisse se ve čtvrtletí dařilo
Švýcarským bankám UBS a Credit Suisse se ve čtvrtletí dařilo
09:40

Švýcarským bankám UBS a Credit Suisse se ve čtvrtletí dařilo

Největší švýcarské bance UBS nečekaně vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk díky divizi správy majetku bohatých...
Švýcarsko Evropské banky Banky
Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o 0,5 procenta
Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o 0,5 procenta
09:00

Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o 0,5 procenta

Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,5 procenta, tedy...
Francie HDP Hospodářský růst
Výrobce hraček Mattel prohloubil ve čtvrtletí ztrátu
Výrobce hraček Mattel prohloubil ve čtvrtletí ztrátu
08:00

Výrobce hraček Mattel prohloubil ve čtvrtletí ztrátu

Americký výrobce hraček Mattel prohloubil ve druhém čtvrtletí ztrátu na 56,1 milionu USD z 19,1 milionu USD. Prodej...
Americké akcie Výsledková sezóna
Operátorovi O2 Czech Republic v prvním pololetí stoupl čistý zisk na…
Operátorovi O2 Czech Republic v prvním pololetí stoupl čistý zisk na…
07:10

Operátorovi O2 Czech Republic v prvním pololetí stoupl čistý zisk na 2,6 miliardy Kč

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic hospodařila v první polovině letošního roku s čistým ziskem 2,6 miliardy...
O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Telekomunikace Akcie ČR
Amazon má výrazně nižší čtvrtletní zisk, tržby mu ale vzrostly
včera v 22:40

Amazon má výrazně nižší čtvrtletní zisk, tržby mu ale vzrostly

Americké společnosti Amazon.com, která je největším internetovým prodejcem na světě, ve druhém čtvrtletí klesl čistý...
Amazon Výsledková sezóna
Americké akcie se ve čtvrtek na směru neshodly, všechny tři hlavní…
Americké akcie se ve čtvrtek na směru neshodly, všechny tři hlavní…
včera v 22:30

Americké akcie se ve čtvrtek na směru neshodly, všechny tři hlavní indexy během dne přesto přepisovaly historii

Americké akcie zakončily čtvrteční obchodování smíšeně. Index Dow skončil na novém zavíracím maximu, benchmarky S&P...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA