Burzovní kalendář 16. 9. - 20. 9. 2013
|

Burzovní kalendář 16. 9. - 20. 9. 2013

Akciové trhy mají za sebou optimistický týden díky odvrácení bezprostřední hrozby ozbrojené intervence v Sýrii a dobrým čínským makrodatům. Hlavní události měsíce se ale poskládaly do následujícího, tedy třetího zářijového týdne. Zasedání FOMC v úterý a ve středu a německé parlamentní volby v neděli mohou předurčit náladu na vyspělých i rozvíjejících se trzích na zbytek roku.

Investiční a ekonomický výhled

USA

16/9 Index průmyslové aktivity newyorského Fedu (Empire State Manufacturing)

16/9 Průmyslová výroba

17-18/9 Zasedání FOMC s následnou tiskovou konferencí Bena Bernankeho o měnové politice a ekonomickém výhledu

17/9 Index spotřebitelských cen

17/9 Index cen domů NAHB

18/9 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

19/9 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

19/9 Saldo běžného účtu

19/9 Prodeje existujících domů

19/9 Index aktivity filadelfského Fedu

19/9 Předstihové ukazatele

20/9 Projevy guvernérů poboček Fedu (Esther George, Daniel Tarullo, James Bullard, Narayana Kocherlakota)

Za uplynulý týden index Dow připsal 3,04 %, což je nejvýraznější nárůst od prvního týdne roku. S&P 500 posílil za uplynulých pět dnů 1,98 % a Nasdaq 1,7 %. Index volatility VIX v týdnu odepsal téměř 11 % a je lehce nad 14 body. Od začátku roku udržují hlavní americké indexy impozantní růst (Dow +17,34 %, S&P 500 +18,36 %, Nasdaq +23,27 %). V týdnu oznámila IPO společnost Twitter, Apple představil dva nové (drahé) iPhony) a Verizon oznámil plán rekordní emise firemních dluhopisů (49 miliard USD). Hlavní události uplynulého týdne si připomeňte v našem článku.

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v srpnu nevzrostly tak, jak se předvídalo. Červencové hodnoty však byly revidovány výrazně výše. Podle předběžných údajů se navíc index spotřebitelské důvěry sledovaný Michiganskou univerzitou v září nečekaně propadl na 76,8 bodu, ačkoli se předvídal mírnější pokles na 82 bodů ze srpnových 82,1 bodu.

Ani horší série dat ale podle Wall Street nepřiměje Fed k odsunutí očekávaného zahájení exitu z programu kvantitativního uvolňování. Podle průzkumu agentury Reuters mezi analytiky Fed příští týden pravděpodobně ohlásí snížení objemu nákupů dluhopisů o 10 miliard dolarů měsíčně. V současnosti banka podporuje ekonomiku nákupem dluhopisů za 85 miliard dolarů měsíčně. "Řada investorů před zasedáním Fedu zaujala vyčkávací postoj," uvedl analytik Frank Davis z makléřské společnosti LEK Securities. "Čísla z maloobchodu a o spotřebitelské důvěře nebyla žádná sláva, ale nemyslím si, že by investoři věřili, že Fed nepřistoupí k omezení kvantitativního uvolňování," doplňuje Randy Warren z Warren Financial Service. "10miliardové snížení objemu je podle mě v cenách akcií i dluhopisů zahrnuto."

Reakce Wall Street na data z amerického trhu práce: Fed v září kohoutky navzdory horším číslům mírně utáhne
FOMC se podle stratégů z Wall Street v září rozhoupe k zahájení exitu.

Vedle rozhodnutí FOMC o měnové politice se trh může dočkat i nominace nového šéfa Fedu po Benu Bernankem, který končí ve funkci v lednu 2014. Trh mírně favorizoval Larryho Summerse, zastánce přísnějšího (jestřábího) pohledu, ten se ale v neděli kandidatury vzdal. Případná nominace druhé nejčastěji zmiňované kandidátky Janet Yellenové by trhem zřejmě byla přijata s větším nadšením, patří totiž k zastáncům uvolněné politiky a podpory ekonomiky.

Týden v USA bude také bohatý na makrodata. Hned v pondělí dorazí na trh výsledek průzkumu nálady v průmyslu v oblasti New Yorku a data o průmyslové výrobě, kde se čeká meziměsíční zlepšení o 0,4 %. Na úrovni inflace se čeká stagnace na +0,2 %. Sérii dat nabídne trh s nemovitostmi, podle některých expertů v posledních měsících minimálně zpomalující svůj růst. Někdo na trhu s realitami dokonce vidí hrozbu další bubliny (více zde: Čelíme nové bublině na trhu s nemovitostmi? Zdá se, že ano).

Výhled na nový obchodní týden nabízí makléř z brokerjetu České spořitelny Aleš Jandejsek:

Pokračovat bude také řešení situace okolo Sýrie. Americko-ruské rozhovory o syrské krizi skončily v sobotu po třech dnech vyjednávání dohodou. Ta předpokládá, že by do poloviny roku 2014 v Sýrii neměly být žádné chemické zbraně. V Ženevě to v sobotu oznámil ministr zahraničí USA John Kerry. Jeho ruský protějšek Sergej Lavrov podotkl, že rozhodnutí je založeno na dohodě a kompromisu a počítá s mírovým řešením.

Kerry dohodu vymezil v bodech. Shoda se podle něj našla v otázce množství zbraní i v metodologii, jak tyto zbraně zničit. Sýrie má do týdne předložit seznam svého arzenálu a nejpozději v listopadu by měli být v Sýrii inspektoři OSN. Sýrie je musí pustit do všech míst, kde zbraně skladuje. Dohoda počítá s tím, že zbraně by měly být zničeny nebo odvezeny do poloviny příštího roku. "Není zde prostor pro manévrování a pro nic, co není plněním ze strany režimu Bašára Asada," řekl Kerry. Lavrov zdůraznil, že dohoda neobsahuje žádnou potenciální hrozbu silou. Řekl také, že se s Kerrym shodl na tom, že v případě syrské krize je potřeba "se držet mírového řešení". Syrský prezident Bašár Asad si ale v týdnu začal diktovat podmínky přistoupení na dohodu o odevzdání chemických zbraní.

V pondělí své výsledky zveřejní softwarová společnost Adobe Systems, ve středu pak například FedEx nebo Oracle. Ve stejný den bude přístupný nový operační systém iOS 7 od Applu. Ve čtvrtek se s analytiky sejde Microsoft a s akcionáři nový konstituent indexu Dow Nike.

Živěji než v běžné dny pak může být na trzích v pátek, kdy se na burzách "prohánějí čarodějnice" (quadruple witching). Dochází totiž k vypršení akciových a indexových futures a opcí. To s sebou přináší nejen větší aktivitu, ale někdy i volatilitu. V obchodech pak poprvé budou k dostání nové iPhony. Ty sice investory nepřesvědčily (i kvůli vysoké ceně levnější verze iPhone 5C), ale fronty se jistě budou stát před Apple Story celý týden.

Dluhopisy pod tlakem? Už bylo mnohem hůře, upozorňuje Deutsche Bank
Možnost omezení programu kvantitativního uvolňování americkou centrální bankou již na podzim byla poprvé naplno zmíněna někdy v dubnu nebo květnu. Od té doby se výnosy amerických dluhopisů takřka zdvojnásobily a z dluhopisových fondů v USA "odteklo" zhruba 140 miliard USD.
Poučení z Lehman Brothers: Někteří investoři asi nejsou schopní přemýšlet. Ti trhu škodí, říká investiční bankéř Ondřej Jonáš
Po pádu Lehman Brothers už svět nikdy nebude takový, jaký býval, zní oblíbená mantra. Ondřej Jonáš, který pracoval mimo jiné pro Goldman Sachs nebo americký Fed, s ní nesouhlasí. Podle něj krach Lehmanů a následná krize žádnou změnu paradigmatu nepřinesly. Pár zajímavých věcí ale vyplavalo na povrch. Jednou z nich je nebezpečí spojené s investory neznalými věci.
Zlaté září a zbytek roku: Potvrdí se sezónní vlivy na cenu drahého kovu?
Jedním z nejvíce postižených aktiv v souvislosti s diskuzí o omezování programu odkupu vládních dluhopisů a hypotéčních zástavních listů (MBS) americkou centrální bankou je vedle těchto aktiv bezpochyby zlato. Je to dáno především jeho funkcí ochránce hodnoty před možnými neblahými důsledky nekontrolovatelného růstu cen a případné náhradní měny. Potenciální utahování měnových kohoutů má tendenci tuto jeho roli omezovat. Zářijové zasedání FOMC proto může mít rozhodující vliv na vývoj ceny zlata.

Evropa

16/9 Eurozóna - index spotřebitelských cen

17/9 Spojené království - index spotřebitelských a výrobních cen

17/9 Eurozóna a Německo - index ekonomické nálady ZEW

17/9 Eurozóna - obchodní bilance a saldo běžného účtu

18/9 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

18/9 Eurozóna - stavební výroba

19/9 Spojené království - maloobchodní tržby

20/9 Itálie - průmyslové objednávky

20/9 Eurozóna - spotřebitelská důvěra

22/9 Německo - parlamentní volby

Evropské akcie mají za sebou druhý růstový týden v řadě. Čínská ekonomika vykázala dobrá data a opadly obavy z bezprostřední vojenské intervence v Sýrii. Panevropský index FTSEurofirst 300 vzrostl v pátek o 0,2 % na 1 250,26 bodu a dostal se nejvýše od května. Za celý týden si připsal zhruba 1,7 % a od začátku letošního roku vykazuje více než 10% nárůst. DJ EuroStoxx 50 za týden přidal 2,27 %.

Evropské akcie v posledních týdnech podporuje také vlna fúzí a akvizic, hlavně v technologickém, telekomunikačním a mediálním sektoru. "Firmy teď mají dostatek hotovosti a jsou připraveny zvyšovat podíl na trhu. Vzhledem k pomalému hospodářskému růstu je nejlepším způsobem k dosažení tohoto cíle přebírání jiných podniků," poznamenal analytik Arnaud Scarpaci ze společnosti Montaigne Capital. Největší německý provozovatel kabelové televize Kabel Deutschland v pátek posílil o více než 6 %. Britský mobilní operátor Vodafone Group ve čtvrtek oznámil, že uspěl s nabídkou na převzetí tohoto podniku za 7,7 miliardy eur.

Míra zaměstnanosti podle údajů zveřejněných statistickým úřadem Eurostat v EU ve druhém čtvrtletí zůstala stabilní, zato čísla, která odhalil řecký statistický úřad investory příliš nepotěšila - tamní míra nezaměstnanosti se totiž vyšplhala na nový rekord.

Investorům přidělala v týdnu vrásky na čele průmyslová výroba v eurozóně, která se propadla mnohem více, než se čekalo, a naznačila tak, že se evropští výrobci jen těžce vyrovnávají s opadající recesí, rekordní nezaměstnaností a nízkou inflací.

Vedle Fedu budou v týdnu důležité především německé parlamentní volby, ačkoli vzhledem k nedělnímu termínu neovlivní dění na trzích přímo. "Podle mě nejpravděpodobnější výsledek, který průzkumy veřejného mínění naznačují, je ten, že bude pokračovat stávající sestava, to znamená vláda CDU/CSU s kancléřkou Angelou Merkelovou a FDP jako koaličním partnerem. Právě FDP ale vzbuzuje nejistotu. Zatímco v případě CDU/CSU se průzkumy shodují na zhruba 40% zisku hlasů ve volbách, což je hodně, ale ne dost na to, aby vládla sama, FDP se pohybuje mezi 5 a 7 %. V Německu je hranice pro vstup do parlamentu 5%. Pokud by se FDP do Bundestagu nedostala, došlo by k významnému překreslení politické mapy v Německu," napsal pro Investiční web analytik a manažer EU Office České spořitelny Jan Jedlička. V takovém případě Evropa bude mít nadále v Německu oporu. Nebezpečím by ale podle Jedličky byl nástup protievropské Alternativy pro Německo.

Ekonomickou náladu v Německu i celé eurozóně monitoruje index ZEW, který bude zveřejněn v úterý. Čeká se další mírné zlepšení. Další makrodata budou sice zajímavá v dlouhodobějším pohledu, pokud ovšem vyloženě nezklamou, tón obchodování podle analytiků příliš neovlivní.

V Itálii pokračuje sága kolem odvolání Berlusconiho ze Senátu, která ohrožuje stabilitu vládní koalice. Nervozita z hrozící politické nestability viditelně tlačí výnosy italských státních dluhopisů výše, situace se může ještě zhoršit s negativními dopady i na zbytek Evropy.

V týdnu začne Troika zkoumat, jak plní své závazky v rámci stabilizačního programu Portugalsko, což také může vyvolat napětí.

Berlín prý zkoumá, jak dokončit bankovní unii i bez změny smluv
Německo pracuje na plánu, který by umožnil dokončit v eurozóně bankovní unii i bez nutnosti měnit stávající smlouvy o EU. Podle agentury Reuters to uvedli nejmenovaní unijní činitelé. Bankovní unie, o které na neformální schůzce ve Vilniusu jednali i ministři financí Evropské unie, je jedním z nejambicióznějších projektů od zavedení jednotné evropské měny. Otevírání a změny základních smluv o EU by jej ale mohly zkomplikovat.
Užijte si evropský růst, dokud to jde. Říjen přinese studenou sprchu
Evropským trhům se v posledních měsících daří. Přicházejí pozitivní zprávy z průmyslu i z trhu práce, na dluhovou krizi a další problémy nemocné Evropy jako by se zapomnělo. Podle investiční banky Nomura však existují dvě rizika, která to vše mohou změnit. A obě v říjnu.

Asie a Pacifik

17/9 Austrálie - zápis z jednání Royal Bank of Australia

18/9 Reserve Bank of India - rozhodnutí o měnové politice

19/9 Japonsko - obchodní bilance

Mobius: Příležitost hledejte v Indii, propad rupie je u konce
Podle šéfa Templeton Emerging Markets Group Marka Mobia rekordní oslabování indické měny brzy skončí. K růstu se vrátí i indický akciový trh.

Česká republika

16/9 Index exportních a importních cen

16/9 Index výrobních cen

20/9 Rebalancování indexů PX a CECE

20/9 ČEZ a Komerční banka po závěru obchodování budou zařazeny do indexu Stoxx Europe 600

Pražská burza v uplynulém týdnu posílila o 2,17 %. Nejvíce posílily akcie těžební společnosti NWR. Naopak největší propad postihl cenné papíry Erste Group. "Nejvíce sledované byly před očekávaným zasedáním americké centrální banky Fed opět makroekonomické ukazatele a vývoj kolem Sýrie. Krok Ruska, které vybídlo Sýrii k odevzdání chemických zbraní, výrazně trhy uklidnil. Makroekonomická data z Číny, která pozitivně překvapila, měla rovněž kladný vliv na obchodování," popsal náladu na trzích hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Akcie NWR přidala 31,26 % na 29,60 Kč. Pozitivní zprávy z vývoje kolem cen koksovatelného uhlí a potenciál pomoci vlády na řešení situace kolem zaměstnanosti v regionu Ostrava byly hlavními faktory, které napomáhaly titulu k růstu.

Akcie Erste Group přišly o 4,94 % na 600,10 Kč. Bankovní sektor v regionu a speciálně Rakousku je pod neustálými negativními komentáři ze strany MMF, Rakouské centrální banky a agentury S&P. Ta v pátek revidovala výhled rakouského bankovního sektoru na negativní. "Tyto komentáře zvyšují prodejní tlak, který současně může započítávat utažení měnové politiky a možné zvýšení výnosů státních dluhopisů," upozornil Vaníček.

O 11,09 % silnější zakončily týden akcie ČEZ (512 Kč). Pomáhají jim rostoucí ceny elektřiny v Německu. Ve srovnání se zbytkem sektoru má ČEZ atraktivní výplatní poměr i P/E. V týdnu se ale spekulovalo o souvislostech s dostavbou JE Temelín. "Pokud ČEZ půjde do investičně náročné dostavby Temelína, bude si muset hlídat náklady a investice a s největší pravděpodobností i revidovat dividendovou politiku," uvedl pro Týden ředitel pro strategii ČEZ Pavel Cyrani.

Zajímavý je růst ceny akcií CME o více než 7 % navzdory snížení ratingu agenturou Moody's. Ta snížila rating CETV z původního stupně B3 na Caa1 se stabilním výhledem. Varuje před růstem dluhu a špatným vývojem reklamního trhu.

Ministerstvo financí navrhuje zvýšit spotřební daň na cigarety od příštího roku o zhruba 4 Kč na krabičku oproti plánovaným 2 Kč. Důvodem je slabší kurz koruny. ČR se jako země EU zavázala zavést spotřební daň z cigaret v minimální výši 90 EUR na tisíc cigaret do roku 2014. Slabší kurz musí být adekvátně promítnut do výše daně. "Danou zprávu jsme pro Philip Morris ČR (za týden -1,4 %) hodnotili neutrálně vzhledem k tomu, že vliv směnného kurzu je plně znám. Mírně nepříznivě může působit vyšší absolutní daň buď na spotřebitelskou poptávku či na marže tabákových firem, pokud budou chtít vliv daně umořit do vlastní marže," míní Vaníček.

V plusu týden zakončily všechny tituly s výjimkou zmíněné Erste, navzdory solidním zveřejněným výsledkům společnosti, Tatry Mountain Resorts, Unipetrolu a Philip Morris ČR. Blížící se dividenda nadále podporuje akcie Telefóniky (za týden +2,44 %), Komerční banka přidala 3,32 %. V mérném plusu zůstaly Pegas Nonwovens, VIG i Fortuna.

Senát podle očekávání zamítl návrh zákona, který obsahoval daňové osvobození dividend a zvýhodnění investičních fondů. Projednávání předlohy tím končí, protože Poslanecká sněmovna, která by o tomto vetu za jiných okolností rozhodovala, je rozpuštěná. Senát zároveň shodil ze stolu možné prodloužení lhůty pro osvobození příjmů z prodeje cenných papírů na tři roky ze současných šesti měsíců. Zpráva je nepříznivá pro domácí dividendové tituly (PM ČR, Telefónica, ČEZ, Fortuna, Pegas Nonwovens, Komerční banka), ale vzhledem k politickému složení Senátu byla očekávána.

Příští týden se bude investorská pozornost soustředit především na středeční zasedání Fedu. "Potvrzení výhledu ukončení současného stimulu do poloviny roku 2014 bude dle našeho názoru pro trhy nepříznivou informací. Ponechání otevřeného výhledu s ohledem na budoucí ekonomický vývoj by mohlo naopak trhy pozitivně překvapit," poznamenal Vaníček.

V pátek po konci obchodování dojde k rebalanci indexů PX a CECE, Komerční banka a ČEZ budou navíc zařazeny do prestižního indexu Stoxx Europe 600. Lze očekávat, že se alespoň krátkodobě zvýší likvidita obou titulů, protože někteří velcí hráči budou "dorovnávat" váhy akcií v portfoliích na základě nové báze indexu. "Pro oba tituly to je mírně pozitivní zpráva, protože zařazení z technického pohledu generuje zvýšenou poptávku od pasivně zpravovaných portfolií a ETF, které sledují tento index," říká Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny.

Výhled české ekonomiky do konce roku podle Radima Dohnala ze Saxo Bank a Vojtěcha Bendy z BH Securities:

Akcie ČEZ pod lupou: Obrací se trend vývoje cen elektřiny a s tím i akcií největší české energetiky?
Cenné papíry energetické společnosti ČEZ hýbou českou burzou. V uplynulém týdnu se dostaly na nejnižší hodnoty za posledních osm let, potom se ale trend náhle zlomil a na akciích se dalo vydělat. Otáčí se totiž situace na trhu s elektřinou. Otázka je, jak dlouho tento obrat vydrží. Jedná se u akcií ČEZ jen o krátkodobé vzepětí na cestě na akciové smetiště, nebo jsme svědky nového začátku?
Církevní restituce: Je zaděláno na další kauzu lehkých topných olejů?
Praní špinavých peněz, podvody a korupce – taková obvinění se o prázdninách objevila v souvislosti s Vatikánskou bankou a jejími top manažery. Podle výkonného ředitele forenzní agentury Surveilligence Jána Lalky jde o připomenutí toho, že se machinací s penězi dopouštějí i lidé zaštítění důvěryhodnými institucemi, jako je katolická církev. I proto tento zkušený finanční detektiv doporučuje pozorně sledovat církevní restituce v Česku. Existuje prý řada indicií, že s nimi není něco v pořádku.
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
včera v 22:30

Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy na směru neshodly

Akcie na trzích ve Spojených státech v pátek uzavřely se ztrátami, podepsal se na nich především slabý výsledek...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie
Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera
včera v 21:39

Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera

Americká banka Wells Fargo musí zaplatit pokutu 575 000 dolarů a znovu zaměstnat propuštěného whistleblowera. Úřad...
Americké banky
Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek
včera v 21:29

Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

Krachující italská letecká společnost Alitalia obdržela deset nezávazných nabídek k převzetí. Agentuře Reuters to...
Itálie Doprava
S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu
včera v 19:25

S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek změnila výhled hlavního řeckého úvěrového hodnocení ze...
Řecko PIIGS Rating
S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy
včera v 18:29

S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek znovu potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České...
Česká ekonomika Česká republika Rating
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
včera v 18:00

Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá dvě procenta

Evropské akcie uzavřely týden v červených číslech, když posilující euro stáhlo do mínusu přední evropské exportéry....
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí
včera v 17:32

Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí

Česká měna v pátek uzavřela obchodování na nové nejsilnější úrovni k euru od začátku měnových intervencí v roce 2013....
Česká koruna EUR/CZK USD/CZK
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
včera v 17:05

Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu

Americká bankovní dvojka Bank of America přesune svou základnu pro služby klientům v zemích Evropské unie po odchodu...
Bank of America Spojené království Americké banky
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
včera v 16:45

Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX zpevnila o 0,4 %

Pražská burza v pátek nenavázala na čtvrteční ziskovou seanci, index PX klesl o 0,45 % na 1 004,19 bodu. Dolů burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe
včera v 16:20

Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe

Globální společnosti soukromého kapitálu Blackstone a CVC Capital Partners nabídly britskému zprostředkovateli...
Fúze a akvizice Spojené království Internet
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
včera v 16:02

Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů

Německé automobilky Volkswagen, BMW, Audi a Porsche se zřejmě domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a...
Volkswagen BMW Německo
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
včera v 15:19

Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC

Americká společnost Schlumberger, která je největším světovým poskytovatelem služeb těžařům ropy, se dohodla na...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie Rusko
Ze světa investičních doporučení (21. července)
včera v 15:00

Ze světa investičních doporučení (21. července)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
včera v 14:45

Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč

Český státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej...
Česká republika Zadlužení Česká ekonomika
Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %
včera v 14:35

Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %

Kanadské maloobchodní tržby se v květnu meziměsíčně zvýšily o 0,6 % po růstu o 0,7 % v dubnu (revidováno z +0,8 %)....
Kanada Maloobchod Tržby
Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně…
včera v 14:30

Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně vzrostl o 1 % (květen: +1,3 %)

Inflace v Kanadě v červnu klesla na 1 % z 1,3 % v květnu. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny snížily o 0,1 % po růstu...
Kanada Inflace
ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký
včera v 14:14

ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký

V prvním pololetí bylo staženo z oběhu 331 000 padělaných eurobankovek. To je o šest procent méně než v předchozích...
Euro ECB
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
včera v 13:58

Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD

Zájem o investici do čínského státního mobilního operátora China Unicom projevilo několik velkých technologických...
Čína Technologie Investice