Evropské akcie už nejsou levné, potenciál dalšího růstu ale slibují marže

| redakce

Evropské akcie už podle Morgan Stanley nejsou podhodnocené. Mediánová akcie se obchoduje za 14,5násobek očekávaných zisků a 18 % nad 5letým průměrem, který je nejvýše za 20 let.

Stratégové z Morgan Stanley počítají raději s oceněním mediánové akcie, protože atraktivní ceny u sektorů s velkou kapitalizací, jako jsou finance nebo energie, mají tendenci zkreslovat (podhodnocovat) celkový obrázek.

Nadějí jsou marže

Predikce marží na dva roky dopředu možná nejsou tím nejlepším indikátorem aktuální firemní ziskovosti, o něco lépe ale poslouží 12měsíční predikce. Ty spolu s historickými maržemi poukazují na možnou stabilizaci po 2,5ročním poklesu.

Historické a očekávané EBIT marže (MSCI Europe)
Historické a očekávané EBIT marže (MSCI Europe)

Banka předpovídá růst marží o 25 bazických bodů během následujících 12 měsíců.

Kde se nové zisky objeví?

Morgan Stanley prezentuje své evropské akciové kandidáty na lepší výkonnost a uvádí na stupnici od jedničky do pětky, do jaké míry jsou už korporátní snahy o restrukturalizaci zahrnuty do jejich tržní ceny.

Jak je restrukturalizace zahrnuta do ceny akcií?
Jak je restrukturalizace zahrnuta do ceny akcií?

Poznámka: 1 - snahy o restrukturalizaci nejsou vnímány konsenzem nebo je restrukturalizace teprve v raném stádiu; 5 - příběh je velmi konsenzuální, trh většinou do ceny promítá výnosy z restrukturalizace, která může být již v pokročilejším stádiu.

Zdroj: Morgan Stanley

reklama
reklama