Týden na trzích podle burzovních grafů: Euforie trvá, i horší zprávy si býci vykládají po svém

| Josef Košťál

Americké akcie mají za sebou další růstový týden. Index S&P 500 posílil o 0,88 %, od 9. října narostl o neuvěřitelných 120 bodů.

S&P 500

Index se obchoduje na horní hranici rostoucího kanálu. Trh je překoupený a volá po alespoň mírné korekci. Pokud k poklesu dojde, bude rychle využit k novým nákupům.

Nejbližší supporty jsou na předchozích maximech v zóně 1 730 a na 1 700 až 1 680 bodech. Rezistence by mohla být na horní linii trojúhelníkové formace, na níž se cena v pátek v závěru obchodování zastavila.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX zůstává v dlouhodobém rozpětí 12 až 15. Zavírací ceny z posledních dvou pátků jsou 13,04 a 13,09. Signalizují, že obchodníci v nejbližší době neočekávají nebezpečí.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Index S&P 500 v týdnu opět vytvářel intradenní maxima i rekordní zavírací ceny. Indikátory jsou v býčím nastavení, ale mohla by přijít krátkodobá korekce. Pokud si vzpomeneme na letošní leden, únor, březen nebo červenec, všeobecně očekávaný pokles se nakonec nikdy nekonal.

Ve středu FOMC pravděpodobně odsouhlasí pokračování programu nákupu dluhopisů ve stejném objemu (celkem 85 miliard USD měsíčně). Stav, kdy nepříznivé zprávy (horší tvorba nových míst, inflace) podporují na růst cen akcií, už není ničím novým. Zdá se, že poslední dva měsíce extrémně pozitivního roku chtějí investoři využít. Pak si opět "vychutnáme" vyjednávání ve Washingtonu.

reklama
reklama