Google: Sex a lítý boj jako kalifornská Hra o trůny

Google: Sex a lítý boj jako kalifornská Hra o trůny

| redakce

Lidé si Google nejčastěji představují jako společnost plnou zapálených vizionářů a geniálních programátorů, kteří na prosluněných chodbách firmy posedávají v barevných sedačkách a zapáleně diskutují o technologických inovacích. Ne všechny představy o skupinkách spokojených a extrémně tolerantních přátel, jejichž jediným úkolem je být co nejkreativnější, ale odpovídají skutečnosti. Nejmenovaný zaměstnanec firmy říká: "Ústředí firmy připomíná více než cokoli jiného nefalšovanou Hru o trůny plnou sexu a politikaření."

Hra o trůny (Game of Thrones) je populární americký fantasy seriál, jehož děj zasazený do fiktivního světa Západozemí popisuje boj několika rodů o nadvládu nad celou říší. Předlohou seriálu je fantasy sága Píseň ledu a ohně amerického autora George Raymonda Richarda Martina. Televizní zpracování Martinova díla je pak mezi diváky a recenzenty proslulé mimo jiné i velmi naturalistickým zobrazováním násilí, sexu a mocenských šarvátek.

V kancelářích kalifornského sídla Googlu se sice prozatím meče netasí, nelítostný konkurenční boj a sex jsou však podle bývalých i současných zaměstnanců s trochou nadsázky takřka na denním pořádku. "Obzvláště ve svých začátcích byl Google doslova napěchován hormony a ne všichni se ve svých kancelářích vždy zamykali," píše v knize Douglase Edwardse I'm Feeling Lucky: The Confessions of Google Employee Number 59 první šéfka personálního oddělení Googlu Heather Cairns.

Vítané zpestření programátorského stereotypu

Sám Edwards coby padesátý devátý zaměstnanec Googlu vzpomíná: "V jedné místnosti bez oken bylo malé skládací lůžko. Obvykle jej využívali ti z nás, kteří byli natolik vyčerpaní, že nebyli schopni další práce. Dobře si pamatuji, jak do místnosti jednoho dne vešel jeden z mých kolegů a na rozložené posteli přistihl uprostřed vášnivého objetí programátorský pár." Jak Edwards dále uvádí, vedení společnosti bylo k přistižené dvojici velmi tolerantní, což se posléze stalo nepsaným pravidlem. "Milostná vzplanutí v Googlu nebyla, nejsou a zřejmě ani nikdy nebudou tabu. Jediné, co se změnilo, je to, že jsou lidé obezřetnější. Nejčastější kulisou tajných schůzek zaměstnanců se v průběhu času staly kanceláře osvětlené pozdě večer září monitorů," píše Edwards.

Podle něj jsou vztahy většiny zaměstnanců Googlu "bezproblémové až nudné". "Lidé spolu nějakou dobu chodí a pak se buď rozejdou, nebo spolu začnou žít. Tak to funguje v běžném světě i v Googlu," říká. Ne všechny vztahy ale mají v jedné z největších firem světa takto hladký průběh.

Internetový portál All Things Digital (ATD) nedávno upozornil na rozchod jednoho ze zakladatelů společnosti Sergeye Brina s manželkou Anne Wojcicki. Podle informací All Things Digital je rozchod páru zajímavý hlavně tím, že za ním s největší pravděpodobností stojí Brinův vztah s mladší zaměstnankyní Googlu, 26letou Amandou Rosenberg z divize Google Glass, která dříve tvořila partnerskou dvojici s nyní již bývalým manažerem Googlu Hugo Barrou. Nejmenovaný zdroj portálu ATD říká, že nedávný odchod Barry do čínské společnosti Xiaomi podle oficiálních informací s "partnerskými škatulaty" nijak nesouvisí, avšak mezi zaměstnanci Google se podle něj najde spousta lidí s jiným názorem.

  • 1
  • 2
reklama
reklama