Makléř radí, vy investujete: Jak se zatím osvědčily tři investiční tipy ze začátku listopadu?

| redakce

4. listopadu jsme s hlavním makléřem brokerjetu ČS Martinem Urbanem točili video, v němž odhalil našim čtenářům tři své horké investiční tipy pro listopadové obchodování. Podívejme se, jak se jím doporučovaným obchodům zatím daří.

Prvním tipem byla sázka na pokles ceny akcií Deutsche Telekom. Ještě 5. listopadu cena akcií intradenně rostla, nicméně od té doby odepsala přes 3 %, od svého vrcholu z 5. listopadu dokonce přes 4,3 %. Tento tip tedy Martinovi zatím vychází, aktuálně akcie Deutsche Telekom stojí 11,2 eura, potenciál poklesu vidí makléř až k 10 eurům za akcii.

Spíše pro ty, kdo rádi riskují, byl druhý tip, a sice sázka na odraz ceny kávy (dlouhodobě v medvědím trendu) od hranice 100 USD za 100 liber. K tomuto odrazu v posledních dnech skutečně došlo, konkrétně od zhruba 102dolarové úrovně na současných asi 106 USD. Cena kávy arabica je tak oproti 4. listopadu v nepatrném zisku, předpoklad, že 100 USD bude působit jako odrazový můstek, se ale zatím beze zbytku naplňuje.

Poslední, i když hlavně dlouhodobější Martinovou nabídkou investorům, byl tip na nákup akcií ČEZ. Ty od své zavírací ceny ze 4. listopadu 549 Kč do pondělního závěru obchodování přidaly zhruba 2 % na 559,7 Kč, podívaly se ale až na 568 Kč za kus. Hodnocení dlouhodobého výkonu je zatím nemožné, i krátkodobě ale akcie ČEZ investory od doby našeho natáčení spíše těší. Je ale potřeba přiznat, že 1,69 % akcie přidaly právě v pondělí 18. listopadu.

Pro připomenutí video se třemi tipy, o nichž je řeč:

Všechna data v článku jsou aktuální k závěru obchodování 18. listopadu 2013.

reklama
reklama