Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 na maximu, ale po zasedání FOMC přišla změna

| Josef Košťál

Index S&P 500 za uplynulý týden posílil o necelé dva body (0,11 %). V úterý cena uzavřela nad horní linií rostoucího kanálu, ale ve středu se do něj vrátila. Na denních svíčkách se začínají formovat nižší denní ceny, nastavení grafu se začíná měnit.

S&P 500

Cena se výrazně vzdálila od 20denního klouzavého průměru, ke kterému se i při silném býčím trhu vrací. Momentálně se tento průměr shoduje s předchozími maximy v zóně 1 730 a je zde nejbližší support. Další je pak mezi hladinami 1 700 a 1 680. Na druhé straně je nejbližší rezistence na středečním a čtvrtečním maximu v pásmu 1 770 až 1 775.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX zůstává v dlouhodobém rozpětí 12 až 15. Zavírací ceny posledních dvou pátků jsou opět téměř shodné a index strachu potvrzuje býčí nastavení akciového trhu.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Index S&P 500 v první polovině uplynulého týdne opět vytvářel intradenní maxima. Pak ale začal na denním grafu dosahovat nižších cen, trh se zřejmě dostává do fáze konsolidace.

Ve středu Fed ničím nepřekvapil. Pokud se podíváme na chování trhu před a po zasedání FOMC v červnu, v červenci a v září, cena před nimi rostla, ale po nich začala korekce. Obdobná situace nastala i na konci října – středeční růst se změnil ve ztrátu, cena ztratila býčí sílu a konsoliduje. Příští týden ukáže více.

Případná korekce zřejmě nebude dramatická a opět bude využita k nákupům. Fondy letos zaostávají za silným výkonem indexů a před koncem roku se budou snažit situaci napravit. Mají na to již jen dva měsíce.

reklama
reklama