Erste: Výsledek aukce frekvencí je pro Telefóniku pozitivní

| redakce

Telefónica C.R. v aukci uspěla a její výsledek je pro ni pozitivní. Rozhodující však bude cena, kterou za akcie Telefóniky nabídne PPF.

Telefónica C.R. získala kmitočty k rozšíření sítě LTE. Celková cena činí 2,8 milairdy Kč a je 6,5 % pod odhadem Erste Group Bank 3 miliardy Kč. Telefónica nakonec koupila více bloků na 800 MHz, než se čekalo. Na trhu se navíc neobjeví nový subjekt, i když se do aukce LTE 2 kvalifikovaly. Šéf ČTÚ Jaromír Novák řekl, že neprodané pásmo vyčleněné pro 4. operátora bude prodáno příští rok.

Jak dopadla aukce frekvencí
Jak dopadla aukce frekvencí

"Výsledek aukce je pro Telefóniku C.R. pozitivní díky získání více bloků v 800 MHz pásmu za levnější cenu, i když další operátor na trh zatím nevstoupí. Ponecháváme cílovou cenu a doporučení. Obojí je založeno na ceně za převzetí podílu Telefóniky finanční skupinou PPF. Může se stát, že výkupní cena pro minoritní akcionáře bude vyšší na základě výsledků aukce. Avšak nezdá se, že by PPF byla ochotna nabídnout více než 305,6 Kč za akcii," říká analytička z Erste Group Bank Vera Sutedja.

Podle ní je teď těžké odhadovat, co PPF s hospodařením Telefóniky udělá. "Budoucí strategie Telefóniky C.R., co se týče dividendy, páky a dalších věcí, je nejasná," říká.

Akcie Telefóniky na pražské burze na zprávu výrazněji nereagují.

Zdroj: Erste Group Bank

reklama
reklama