Týden na trzích podle burzovních grafů: Čekání na korekci pokračuje

| Josef Košťál

Index S&P 500 zakončoval obchodování ve zkráceném obchodním týdnu na konci listopadu vždy nad 1 800. Indikátory zesílily prodejní signály, nicméně nejdůležitější je cenový graf. A ten je v býčím nastavení.

S&P 500

Ke korekci může dojít kdykoli. Růst ceny je nyní pomalý, probíhá konsolidace a index ztrácí býčí hybnou sílu. Za čtyři obchodní dny posílil jen o 1 bod (0,06 %). Návrat na nižší ceny by ale zřejmě vyvolal nové nákupy.

Supporty se nemění, jsou stále na 1 750 a 1 770 bodech. Důležitá je podpora na 1 780, kde je i 20denní klouzavý průměr, který při silném býčím trhu funguje jako support. Navíc již lze přidat psychologickou hladinu 1 800.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX zůstává na nízkých hodnotách v rozpětí 12 až 15, čímž potvrzuje býčí výhled pro americké akcie.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Graf indexu S&P 500 zůstává v býčím nastavení. Pozitivní signál dává také VIX, který zůstává na nízkých hodnotách. Ke korekci může dojít kdykoli, to ale platí již několik týdnů. Počkejme si proto na skutečný signál na svíčkovém grafu a na prolomení zmíněného obchodního rozpětí VIX.

Aktuálním tématem se stává na akciovém trhu takzvaná Santa Claus rally. Investoři se dočkali historicky nejziskovější části roku, letos se ovšem sezónní patterny nenaplňují, nadílka už byla od začátku roku hodně bohatá. Tak uvidíme.

reklama
reklama