Nejvíce sexy roboti na světě

Nejvíce sexy roboti na světě

| redakce

To, o čem fanoušci sci-fi dlouhá léta jen snili, se stává realitou. Díky pokroku v oboru umělé inteligence se s roboty setkáváme stále častěji. Vypadají jako živé bytosti a vykonávají všemožné činnosti. A někteří jsou celkem sexy.

13. Ibn Síná

Robot Ibn Síná dostal jméno po slavném vědci, který žil v 11. století. Je výsledkem snažení univerzity ve Spojených arabských emirátech a je prvním androidem na světě hovořícím arabsky. Univerzita ho využívá při svých interaktivních představeních, kde robot gestikuluje, rozpoznává obličeje a komunikuje s živým publikem i lidmi on-line.

12. HRP-4C

Japonský institut pro vědu a techniku představil svého robota poprvé v roce 2009. HRP-4C dosahuje průměrné výšky mladé japonské dívky. Institut věří, že jeho vynález najde uplatnění v zábavním či módním průmyslu. První verze velice realisticky napodobovala pohyb horní části těla a komunikovala s okolím díky softwaru pro rozpoznávání řeči. Nejnovější model se navíc pohybuje daleko přirozeněji než většina konkurenčních robotů.

11. Android Philip K. Dick

Philip K. Dick patří k legendárním autorům sci-fi. Jeho díla byla mimo jiné inspirací pro vznik filmů "Blade Runner" a "Total Recall". Po roce 2000 se vědci z FedEx Institute of Technology rozhodli vzdát spisovateli hold a sestrojili robota, který vypadá a jedná jako Philip K. Dick. Robot je schopný zaznamenat příchody a odchody lidí z místnosti a vést konverzaci. Výzkumníkům se podařilo uložit do paměti robota znalosti o Dickových dílech. Ti, kteří se s androidem setkají, tak mají možnost simulovat rozhovor s autorem více než 30 let po jeho smrti.

reklama
reklama