Nová dimenze času

| Komerční sdělení

Když se tradiční hodinářské umění spojí s high-tech postupy a materiály, je na co se dívat. Pokud hledáte vánoční dárek na (opravdu vysoké) úrovni, máme pro vás tip.

Pontos S Extreme

Robustní Pontos S s patentovaným mechanismem pro ovládání vnitřní potápěčské lunety na sebe výrazně upozornil už v loňském roce při pokusu freedivera Sebastiena Murata o světový rekord. Na výjimečné, sportovně laděné chronografy navazuje světovou premiérou řada Pontos S Extreme. Novinkou není pouze samotný design hodinek, ale především zcela netradiční materiál pouzdra POWERLITE, který je lehký, odolný a úžasně barevný. Originální modré nebo zelené pouzdro jinde nenajdete.

Pontos S Extreme
Pontos S Extreme

POWERLITE je slitina hořčíku, titanu, hliníku, zirkonia a keramiky. Každá složka má jedinečné vlastnosti a v kombinaci vytvářejí materiál, který váží dvakrát méně než ocel, ale je dvakrát tvrdší. Jeho vlastnosti určuje přesné složení a poměr jednotlivých látek. Toto tajemství zná pouze Maurice Lacroix, autor patentu.

Pouzdra o průměru 43 mm jsou upravena metodou anodizace – hloubkovým probarvením. Tento způsob úpravy kovových povrchů, využívaný například v letectví nebo automobilovém průmyslu, je elektrolytický chemický proces, při kterém barevný pigment proniká hluboko do pórů podkladového materiálu. Zároveň se tak posiluje samotná struktura kovu a zvyšuje odolnost barvy proti otěru a poškrábání.

Zatímco pouzdro modelu Pontos S Extreme je vyrobeno z barevného POWERLITE, korunka a tlačítka jsou z titanu. Díky tomu jsou robustnost, odolnost, ale zároveň i nízká hmotnost těchto hodinek zcela výjimečné.

BLACK verze je limitovaná. Jejím autorem je proslulý automobilový designér Henrik Fisker, který vytvořil mnohé slavné modely aut, mimo jiné pro BMW nebo Aston Martin. Černý automat Pontos S EXTREME Henrik Fisker s dynamickými červenými prvky je připraven pro 999 zájemců.

Srdcem všech Pontos S Extreme, stejně jako u Pontos S, je automatický strojek ML112 s chronografem a třemi sčítači na číselníku, založený na kalibru Valjoux 7750. Dalším společným znakem celé modelové řady Pontos S je patentovaný mechanismus ovládání vnitřní otočné lunety pomocí korunky integrované do horního tlačítka chronografu. Díky tomu je zajištěna ochrana proti náhodnému pohybu lunety.

Pro lepší čitelnost je pískovaný číselník zvýrazněn ručičkami, aplikovanými indexy a otočnou lunetou s luminiscenčními prvky. Pouzdro o průměru 43 mm se safírovým sklíčkem opatřeným antireflexní vrstvou je vodotěsné do 20 atmosfér. Bonusem ke koženému řemínku je dodáván nylonový NATO pásek na výměnu.

Masterpiece Le Chronographe Squelette

Dalším skvostem značky Maurice Lacroix je limitovaná edice Le Chronographe Squelette MP7128. 45mm pouzdro a řemínek z aligátoří kůže jsou na výběr v několika barevných kombinacích po 188 kusech (černo-červená, zlatá, stříbrná, modrá) za 390 tisíc korun. Ukrývají mechanický strojek ML106 s automatickým natahováním, který byl poprvé uveden v roce 2006.

Masterpiece Le Chronographe Squelette
Masterpiece Le Chronographe Squelette

V současném skeletovém provedení vynikne náročná mechanika kalibru o úctyhodném průměru 36,6 mm nejen přes spodní průhled, ale také číselník ze safírového skla. Všechna použitá sklíčka jsou opatřena oboustrannou antireflexní vrstvou, takže dodávají patřičnou hloubku bez rušivých odlesků. Stopovací mechanika je patentovaná a může se pochlubit například 60minutovým sčítačem chronografu.

Můstky jsou potažené rhodiem, rutheniem, modrým niklem nebo růžovým zlatem. Pouzdro je z ušlechtilé oceli, vodotěsné do 100 metrů, tedy 10 atmosfér.

Více informací najdete na www.svycarskehodinky.cz.

reklama
reklama