Portfolio na rok 2014: Akciím se bude dařit méně, marže evropských firem porostou, i dluhopisy se zápornými výnosy mohou investorům vydělat

Portfolio na rok 2014: Akciím se bude dařit méně, marže evropských firem porostou, i dluhopisy se zápornými výnosy mohou investorům vydělat

| redakce

S blížícím se koncem roku přichází čas na bilancování a také na provedení příprav na rok příští. Co v roce 2014 nakupovat, a čemu se vyhnout? Kde jsou příležitosti a hrozby? A jak to všechno dát dohromady a sestavit ideální portfolio na příští rok? O tom všem diskutovali na Investičním večeru portfoliomanažer ISČS Ján Hájek a analytik ze společnosti Partners Financial Services Aleš Tůma.

Celý průběh večera jste mohli sledovat na Twitteru Investičního webu.

Debata začala otázkou, která teď trápí všechny: Kdy začne Fed ukončovat QE?

A jaký bude na základě toho rok 2014 pro akcie?

Jak Ján Hájek a Aleš Tůma vidí portfolio pro rok 2014?

A co jiné investice než akcie?

Jaké extrémní scénáře mají Ján Hájek a Aleš Tůma na rok 2014?

O ideálním složení portfolia v příštím roce diskutovali:

Ján Hájek

Ján Hájek, portfoliomanažer, Top Stocks ISČS

Ján Hájek je dlouhodobě jeden z nejúspěšnějších portfoliomanažerů v České republice. Od roku 2006 spravuje akciový fond Top Stocks ISČS, věří akciím a je velkým příznivcem nových technologií. Jeho náplň práce se mimo jiné skládá z účasti na biotechnologických konferencích a jako jeden z mála portfoliomanažerů v Česku sám investuje do fondu, který řídí.

Aleš Tůma

Aleš Tůma, analytik, Partners Financial Services

Aleš Tůma pracuje v Partners jako analytik od roku 2009. V Partners se podílí na analýzách a vývoji nových investičních produktů a věnuje se vzdělávání finančních poradců. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod a specializaci peněžní ekonomie a bankovnictví. Již během studií působil v ekonomických rubrikách Hospodářských novin a Aktuálně.cz. Pro Liberální institut přeložil do češtiny významnou část knihy J. H. de Sota "Peníze, banky a hospodářské krize".

Investiční večer se konal v úterý 17. prosince od 17 hodin v Hotelu DAP, Vítězné náměstí 4/684, Praha 6.

Registrovat jste se mohli (zdarma) e-mailem na info@investicniweb.cz. Jakmile se přihlásíte, jste zaregistrováni. Odpověď by přišla jen v případě, že by hrozilo překročení kapacity.


Investiční web vám nabízí jedinečnou možnost probrat s předními experty z domova i ze zahraničí nejžhavější témata ze světa ekonomiky, byznysu a financí. Moderace se ujmou Roman Chlupatý a Petr Novotný, kteří jsou podepsáni i pod úspěšným cyklem Investičních fór.

Investiční večery se konají v komorním prostředí, které zvýrazňuje možnost zúčastnit se debaty. V jejich průběhu vznikají videa, která se následně objevují na Investičním webu. Pokud byste se chtěli večerů zúčastnit, napište nám na info@investicniweb.cz.

Nejen názory expertů z Investičních večerů můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.

Program Investičních večerů na celý prosinec najdete ZDE.

reklama
reklama