Nejabsurdnější nařízení EU: Na příliš křivé banány stále nic nemá

Nejabsurdnější nařízení EU: Na příliš křivé banány stále nic nemá

| Patrik Nacher

Hlasování o nejabsurdnější nařízení EU, které jako subkategorie populární ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2012 běží na webu www.bankovnipoplatky.com, v průběžném pořadí rozdalo karty jednoznačně. Za zlatem suverénně kráčí norma pro určení zahnutí banánu, která zatím získala přes třetinu všech hlasů.

Na druhém místě byla k 26. únoru se stále větším odstupem dotace kompenzující vnitrozemským státům to, že nemají moře (10,78 % hlasů), třetí příčku hájí zákaz používání klasických žárovek (8,19 %)

Jak si vedou další favorité? Nic moc, dalo by se říci. Dotace na žádost o získání dotace je zatím na šestém místě, zákaz používání výrazu pomazánkové máslo uzavírá první desítku.

Na vyšší příčky (které jsou protikladem výše IQ autorů návrhu nařízení) jistě má i nařízení zakazující nošení bot na podpatku a šperků pro kadeřnice (zatím na 13. místě), používání frkaček a nafukování balonků u dětí do 8 let pod dohledem dospělé osoby (19. místo). Návrh, aby každý Evropan měl alespoň jednou ročně dovolenou, se posunul o jednu příčku a je předposlední. Vše záleží jen na vás, tak hlasujte na webu www.bankovnipoplatky.com!

reklama
reklama