Akcie pohledem technické analýzy: V týdnu lze očekávat vývoj do strany, indexy jsou hodně vysoko

| Martin Krajhanzl

Technická analýza indexů S&P 500, DAX a Stoxx 600.

S&P 500

Index se přiblížil k historickému maximu okolo 1 568 bodů. Hlavní klouzavé průměry stále rostou. MACD kleslo a přiblížilo se shora spouštěcí linii. Obě ROC klesají, ROC60 navíc pod svůj 20denní klouzavý průměr. RSI kleslo od hranice překoupenosti pod svůj 14denní klouzavý průměr.

Celkově jsou technické indikátory víceméně neutrální (lehce pozitivní MACD, na druhou stranu ROC60 a RSI pod klouzavými průměry). Pro tento týden očekáváme vývoj do strany (pravděpodobně v pásmu 1 530 až 1 565 bodů).

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýzaZdroj: Česká spořitelna

DAX

Index otestoval lokální maximum z prosince 2007, poté ale poklesl. 20denní klouzavý průměr potvrdil svůj nárůst nad 50denní. MACD mírně kleslo. Kvůli tomu se k němu zespodu přiblížila spouštěcí linie. Obě ROC jdou víceméně do strany, RSI kleslo k 14dennímu klouzavému průměru.

Technické indikátory jsou celkově lehce pozitivní. To by mělo být podpůrným faktorem pro další vývoj. Očekáváme, že index v průběhu týdne opět otestuje psychologickou úroveň 8 000 bodů.

DAX - technická analýza
DAX - technická analýzaZdroj: Česká spořitelna

DJ EuroStoxx 600

Psychologická hranice 300 bodů odolala. Index poté zaznamenal pokles. Hlavní klouzavé průměry nadále rostou. MACD stagnuje, přibližuje se tak ke spouštěcí linii. Obě ROC se vyvíjejí víceméně do strany, RSI kleslo ke svému 14denním klouzavému průměru.

Celkově jsou technické indikátory mírně pozitivní a podporují názor, že se index udrží nad 20denním klouzavým průměrem. Očekáváme, že index bude tento týden směřovat do strany s tendencí k mírnému růstu. Důležitými úrovněmi jsou nyní 290 bodů (zespodu) a 300 bodů (shora).

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza
DJ EuroStoxx 600 - technická analýzaZdroj: Česká spořitelna
reklama
reklama