Burzovní kalendář 4. 3. - 8. 3. 2013

Burzovní kalendář 4. 3. - 8. 3. 2013

| redakce

Jednání politiků, názor Fedu na ekonomiku a situace na trhu práce budou nejdůležitějšími americkými faktory pro další vývoj akciových trhů. V Evropě se k nim přidají indexy nákupních manažerů ve službách, zasedání rady ECB a německá průmyslová výroba. V Praze pak pokračuje výsledková sezóna čísly sázkové společnosti Fortuna.

Wall Street

4/3 - 8/3 Výsledková sezóna (Brown-Forman, Quicksilver)

5/3 Index nákupních manažerů ve službách (ISM)

6/3 ADP (změna počtu pracovních míst v soukromé sféře)

6/3 Průmyslové objednávky

6/3 Béžová kniha Fedu

7/3 Obchodní bilance

7/3 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

7/3 Spotřebitelské úvěry

8/3 Celková míra nezaměstnanosti a změna počtu pracovních míst

8/3 Velkoobchodní zásoby

Americké akciové trhy dokázaly za týden mírně posílit, ačkoli vstoupily v platnost automatické výdajové škrty za 85 miliard USD. Ben Bernanke v Kongresu totiž potvrdil, že je uvolněná měnová politika nejlepším aktuálním lékem na problémy ekonomiky a že její rizika nejsou tak velká jako její přínosy. Jak Fed vnímá ekonomiku, se investoři dozví z pravidelného vydání takzvané Béžové knihy.

Nejdůležitějšími údaji budou ty páteční z trhu práce. Celková míra nezaměstnanosti byla v lednu 7,9 % a vznikalo přes 150 tisíc pracovních míst v soukromém sektoru i mimo zemědělství. Výrazně lepší než očekávaná čísla by mohla vzbudit obavy, že Fed "sundá nohu z plynu", výrazně horší údaje by naopak mohly vyvolat nejistotu, zda se americká ekonomika dokáže vyrovnat s rozpočtovými škrty. Podle analytiků "ideální" by tedy byla čísla zhruba v souladu s očekáváním.

Výsledková sezóna v USA je prakticky u konce, investoři tak budou sledovat vedle dalších makrodoat především politiky, kteří se pod dohledem prezidenta Baracka Obamy budou snažit zajistit, aby automatické rozpočtové utahování trvalo co nejkratší dobu.

Pro vývoj trhů mohou být důležitá také data z Číny (celkový PMI) nebo zasedání japonské centrální banky. S její uvolněnou měnovou politikou počítají investoři i do budoucna.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcie to asi s rekordy myslí vážně, jinak už by medvědi museli býky rozkousat Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcie to asi s rekordy myslí vážně, jinak už by medvědi museli býky rozkousat Index S&P 500 skončil v uplynulém týdnu výše o 0,17 % a opět se nepatrně ... Bude nový rekord na indexu Dow pastí na býky? Bude nový rekord na indexu Dow pastí na býky? Co se stane, až Dow Jones dosáhne svého nového maxima? Bude mít sílu posunout rekord ... 5 největších lží z Wall Street 5 největších lží z Wall Street Americké akcie se s výjimkou dvou drobných korekcí vezou prakticky od začátku roku 2012 na ... Bernanke ve Sněmovně reprezentantů pokračoval v obhajobě QE a varoval Kongres před automatickými škrty Bernanke ve Sněmovně reprezentantů pokračoval v obhajobě QE a varoval Kongres před automatickými škrty Pouhý den po zveřejnění zápisu z posledního jednání měnového výboru Fedu Ben Bernanke prý uvedl, ...
reklama
reklama