Týden na trzích podle burzovních grafů: Překoupenost není signálem k prodeji, dokázal nový rekord. Ale pozor na falešné proražení

| Josef Košťál

Index S&P 500 dokázal poslední den prvního čtvrtletí uzavřít na novém historickém maximu. Posledních 10 dní se přitom obchodoval v úzkém rozpětí a zdálo se, že k dalšímu růstu nenajde sílu.

S&P 500

Tím, že cena vystoupala nad poslední známou rezistenci, je nyní za nejbližší hladinu odporu všeobecně považovaná psychologická hladina a kulaté číslo 1 600. Argumenty pro korekci sílí a index je známý falešnými proraženími. Přesto dokázal, že překoupenost není automaticky signálem k prodeji. Nejbližší support je v pásmu 1 530 až 1 540 bodů.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX zůstává na velmi nízkých hodnotách a nahrává býkům.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 ukončil první čtvrtletí s 10 % ziskem a z 13 letošních týdnů jich 11 skončilo růstem. Poslední dva týdny se cena pohybovala do strany a zdálo se, že index ztrácí sílu. Rally směrem k hladině 1 600 bodů zřejmě nenastane, což ale nutně neznamená, že korekce přijde okamžitě. I menší poklesy za poslední tři měsíce byly beze zbytku využity k nákupům.

reklama
reklama