ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

| redakce

Pohled analytiků z České spořitelny na nejlikvidnější tituly na pražské burze.

Komerční banka: V pátek 12. dubna je poslední obchodní den (s ohledem na vyrovnání obchodů ve formátu T+3) s nárokem na dividendu z loňského zisku (230 Kč na akcii, hrubý dividendový výnos okolo 6,1 %). Dividenda je splatná 27. května.

ČEZ: Akcie jsou poslední týdny pod tlakem kvůli negativním zprávám z Balkánu. Při pohledu na P/E 2013e se titul obchoduje pod mediánem. Pro příští rok se ale investoři musejí připravit na až dvouciferný pokles zisku společnosti.

Telefónica C.R.: Navrhovaná pravidla obnovené aukce, která dávají větší prostor pro vstup nového hráče na mobilní trh, a obnovené spekulace o možném prodeji podílu nebo celé společnosti ze strany mateřské Telefóniky SA stlačily akcie na mnohaletá minima. Negativní sentiment ještě může přetrvávat, ale myslíme si, že na současných úrovních je silně podpůrným faktorem dividenda (i v případě jejího možného snížení).

VIG: Firma zveřejnila konečné výsledky za loňský rok. Ty víceméně dopadly v souladu s odhady. Příjemně ale překvapil nárůst vnitřní hodnoty na asi 46 EUR na akcii, akcie se tedy nyní obchodují asi 20 % pod touto úrovní. VIG také plánuje vyplatit dividendu 1,2 EUR na akcii (ex-div i výplata jsou plánovány na 13. května, hrubý dividendový výnos 3,2 %).

Zdroj: Česká spořitelna

reklama
reklama