Kde si zdarma vybrat investici do ETF?

Kde si zdarma vybrat investici do ETF?

| redakce

Počet burzovně obchodovaných fondů (ETF) stále roste. Pokud chcete například investovat do ETF, který kopíruje vývoj světových akcií, máte na trhu Xetra na výběr několik desítek produktů. S výběrem správného fondu vám mohou pomoci bezplatné databáze. Kde je najdete?

Detailnější informace o ETF nabízejí nejen jejich správci a burzy, ale i portály píšící o financích. Pro česká internetová média jsou burzovně obchodované fondy jen okrajovou záležitostí. Pokud chcete najít a porovnat několik fondů, musíte hledat na zahraničních portálech.

Výběr podle zadaných kritérií

Než začnete vyhledávat v databázích, je dobré vědět, na kterou třídu aktiv, region či zemi se chcete zaměřit. Jako příklad si můžeme vybrat investici do světových akcií. Pro výběr využijeme databázi Bloomberg. Po zatržení příslušných kolonek se zobrazí seznam více než 250 fondů.

Pro zúžení seznamu můžete fondy seřadit například podle velikosti aktiv pod správou. Na prvních příčkách se zobrazí ETF iShares MSCI World, db x-trackers MSCI World nebo Lyxor ETF MSCI World. Třídit můžete i podle jiných kritérií, například podle historické výkonnosti či nákladovosti fondu.

Pro zobrazení detailnějších informací k vybranému ETF stačí jedno kliknutí. U každého ETF najdete stručný popis zaměření fondu, aktuální graf zobrazující vývoj kurzu, tabulku historické výkonnosti, informaci o správci fondu, objem aktiv pod správou, nejvýznamnější pozice v portfoliu a podobně.

Kompletní článek najdete na serveru ETFs.cz

Zdroj: ETFs.cz

reklama
reklama