Akcie: Velká rotace, ale dluhopisy do toho netahejte!

| redakce

Analytici ze společnosti Charles Schwab aktualizovali minulý týden svůj výhled pro některé sektory amerického akciového trhu. Největší potenciál vidí v odvětvích informačních technologií a průmyslu.

V uplynulých měsících se toho hodně napsalo o velké rotaci z bondů do akcií - touha po výnosech vedla investory k nákupům akcií. Následkem byla rally na řadě trhů v čele s tím americkým na nové rekordy. Velká rotace ale nyní probíhá i na samotném akciovém trhu - z defenzivních do cyklických titulů.

Brad Sorensen ze Schwab Center for Financial Research ve svém aktuálním výhledu doporučuje dát větší prostor v portfoliu cyklickým sektorům na úkor defenzivních. "Zvýšili jsme doporučení na sektor spotřebního zboží zbytného (discretionary) z underperform na marketperform a průmyslových akcií z marketperform na outperform. Naopak jsme snížili doporučení na sektory spotřebního zboží nezbytného (staples) a veřejných služeb (utilities)," napsal ve zprávě z 23. května.

Celkově očekává pullback, po událostech z minulého týdne (Fed, PMI v Číně, propad Nikkei 225 o 7 % za den) se není co divit. Americké indexy jsou stále vysoko v pásmu překoupenosti.

S&P 500 - výhled pro jednotlivé akciové sektory
S&P 500 - výhled pro jednotlivé akciové sektoryZdroj: Charles Schwab

Zdroj: Charles Schwab

reklama
reklama