Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vyhnali americké akcie na nové rekordy

| Josef Košťál

Index S&P 500 v pátek poprvé uzavřel nad hladinou 1 600 bodů. Květen začal téměř 1% poklesem, týden ale zakončil přesvědčivým růstem.

S&P 500

Zprávy z trhu práce byly impulzem, který odstartoval čtvrteční a páteční rally. Člověk žasne, co dokáže pokles míry nezaměstnanosti o 0,1 procentního bodu. A negativní zprávy přece žádné nejsou!

Index by příští týden měl potvrdit, že se nejedná o falešné prolomení. Nejbližší supporty jsou na psychologické hladině 1 600 a v pásmu 1 575 až 1 580.

Pokud pro určení případné rezistence použijeme Fibonacciho úrovně, nejbližší je na 1 633. Novou rezistenci ale určí až následující cenový vývoj.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX potvrzuje býčí výhled a zůstává na nízkých hodnotách. Příští týden uvidíme, zda začínající růstová trendová čára potvrdí svoji platnost.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr: Přestože si index S&P 500 letos drží velmi silné zhodnocení, graf zůstává v býčím nastavení. Pokud se cena vrátí pod 1 575, index se dostane do neutrálního nastavení. Zavírací cena pod 1 540 pak bude signálem o převaze medvědů.

reklama
reklama