Nenechte se zmást výprodeji. Velcí hráči nakupují akcie

| redakce

Strach z kroků Fedu sice spustil v červnu výprodeje na akciových i dluhopisových trzích, ale velcí hráči ve skutečnosti nakupovali.

Podle společnosti State Street Corporation byla ochota institucionálních investorů nakupovat rizikovější aktiva nejvyšší od roku 2010. Index, který měří chuť riskovat u akcií podle počtu nákupních a prodejních příkazů u institucionálních investorů, vyrostl v červnu o 12 % na 106,8 bodu. Naposledy byl takto vysoko v roce 2010, tedy v době, kdy ceny akcií zažívaly prudký růst.

Index přístupu k riziku institucionálních investorů

Přes hranici 100 bodů se index přehoupl naposledy v roce 2011. Hodnota 100 je neutrální. Při této hodnotě investoři nezvyšují ani nesnižují dlouhodobé investice do rizikovějších aktiv.

Institucionální investoři - regiony

"Investoři prodávali americké akcie a nakupovali akcie evropské a cenné papíry na rozvíjejících se trzích. Institucionální investoři se snaží využít propadů na trhu," říká profesor Kenneth Froot z Harvardu, který pomáhá index sestavovat. Přes strach z Fedu vzrostla ochota riskovat nejvíce Severní Americe (o 11 %), v Evropě o 5 % a v Asii o 3 %.

reklama
reklama