Evropská společnost raz, dva, tři

Evropská společnost raz, dva, tři

| Komerční sdělení

Evropská společnost (SE) je obdobou české akciové společnosti (a. s.). Evropská i akciová společnost vydávají akcie, a mohou tak snadno získat finanční prostředky jejich prodejem. Evropská společnost je ale typem firmy, která se v celé Evropské unii řídí stejnými pravidly. Podnikání prostřednictvím evropské společnosti je proto výhodné, pokud plánujete rozvíjet svůj byznys na mezinárodní úrovni.

Evropská společnost je všude v Evropě známá a působí stejně důvěryhodně a transparentně na obchodní partnery z Francie, Švédska, Itálie či Rumunska.

Podnikání prostřednictvím evropské společnosti umožňuje jednoduché přemístění sídla v rámci celé Evropské unie. Možnost pružného přesídlení společnosti přitom usnadňuje využití daňových výhod jednotlivých členských států a snazší nastavení struktury podle toho, kde má firma nejvíce klientů. Evropská společnost je tedy flexibilní a umožňuje operativně optimalizovat náklady i daňovou zátěž, stejně jako vybrat pro podnikání nejvhodnější právní prostředí.

Mezi další benefity evropské společnosti patří i poměrně malé nároky na personální obsazení. K plnému obsazení orgánů stačí totiž pouze dvě osoby, jedna jako člen představenstva a druhá jako člen dozorčí rady. Řízení takové společnosti je proto ve srovnání s akciovou společností vždy jednodušší.

Pokud vás tyto benefity evropské společnosti zaujaly, může pro vás být zajímavé získat takzvanou ready-made evropskou společnost. Ready-made evropské společnosti nabízí v současnosti ke koupi například i SPOLEČNOSTI RAZ, DVA, TŘI. Koupí ready-made evropské společnosti se vyhnete počátečním obtížím se založením evropské společnosti (tu lze založit jen několika málo poměrně náročnými způsoby). Ready-made evropská společnost od SPOLEČNOSTÍ RAZ, DVA, TŘI je již založená, má plně splacený základní kapitál ve výši 120 tisíc eur a podnikat lze začít v podstatě okamžitě.

Na SPOLEČNOSTI RAZ, DVA, TŘI se můžete obrátit i v případě, že uvažujete o založení evropské společnosti, protože tento prodejce disponuje možnostmi, jak evropskou společnost na míru založit. Připravte se ale na to, že evropská společnost musí mít základní kapitál nejméně ve výši 120 tisíc eur, který je nutné splatit.

reklama
reklama