Čeho se nejvíce bojí manažeři fondů?

| redakce

Čína trápí správce největších portfolií. Vyplývá to z průzkumu Bank of America Merrill Lynch mezi 238 šéfy fondů, které mají ve správě více než 640 miliard USD. Která další rizika světové ekonomiky manažeři aktuálně sledují s největšími obavami?

Čeho se bojí manažeři fondů?
Čeho se bojí manažeři fondů?

Na dalších příčkách se umístily evropská dluhová krize, geopolitická rizika (například Blízký východ), neúspěch japonského "abenomického" experimentu, fiskální utahování v USA a inflace.

V době rozjetých rotaček tiskařských strojů největších centrálních bank je poslední místo v grafu sice pozoruhodné, ale zároveň nejde o žádnou novinku. Inflace zkrátka zatím nepřichází, o čemž se bolestivě přesvědčují ti, kdo v posledních dvou až třech letech houfně vsadili na zlato.

Mimochodem, v grafu vůbec není obava z utlumování programu odkupu dluhopisů americké centrální banky. Jak jsme si v posledních týdnech - při obnoveném překonávání historických maxim amerických akciových indexů - zvykli, "exit Fedu je stará zpráva, teď se přece sází na růst cen akcií hnaný lepšími ekonomickými fundamenty".

reklama
reklama